Skocz do zawartości

Zamiana Phenom X4 965 na FX 8320


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MichalTe,

Recommended Posts

Mam okazję sprzedać swojego phenoma 965 i kupiłbym FX 8320 dopłacając 350 zł. W 90% procesor wykorzystywany jest do gier reszta to aplikacje biurowe czy multimedialne. I teraz jest pytania czy opłaca się zmieniać jeżeli posiadam taką konfigurację sprzętową? (dodam jeszcze, że podkręcam i phenom obecnie chodzi na 4.0 GHz):

 

Cpu: Phenom II x4 965

Gpu: Gigabyte 7850 1Gb

Mobo: Gigabyte 990xa-ud3

Ram: Corsair cl9 vengeance 8Gb

Psu: Deus g1 500w

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem zamiana jest opłacalna. W grach przy karcie 7850 1Gb będzie miał podobną wydajność jak i5 3470.

W prawdzie zużywając więcej prądu od niego. A w nie których zastosowaniach będzie szybszy od i5 np. free studio, kompresja 7zip/winRar, szyfrowanie/deszyfrowanie AES, większa wydajność w java i javascript (jeśli się nie mylę to z javy korzysta pakiet libre office).

Edytowane przez retigon
Link to post
Share on other sites

Więc sprawa wygląda tak, że przyrostu będziesz miał do 25% przy Battlefield 3, do 20% w Crysis 2, do 15% w Max Payne3, do 5% w METRO 2033, Cyvilizacja 5 bez zmian, Total War: Shogun do 20%, Star Craft bez zmian, Flight Simulator strata do -20%, World of tanks bez zmian, Skyrim bez zmian, Wiedźmin 2 do 25%, Dirt Showdown strata do -30%.

Więc popatrz w co grasz i czy się opłaca 350PLN dokładać, jak dla mnie na razie nie opłaca się, poczekaj, z czasem ceny spadną dalej :}

Link to post
Share on other sites

@Hulajdusza, Ja też się chciałem wstrzymać, ale nie wiadomo czy nie zmienią podstawki...

@kwaczo 8350 to wyżej taktowany 8320 więc po OC różnica między nimi jest marginalna i na pewno nie warta 150zł więcej

 

Gram głównie w BF3 na multi. 

Link to post
Share on other sites

@up pytanie nie dotyczy opłacalności zmiany na Intela. 350 zł to zdecydowanie za mało żeby zmienić platformę więc tego w ogólnie nie biorę pod uwagę.

no wiec nie opyla się wymieniac na fx + 350zła ale opłaca się sprzedać am3 - koło 500zł dostaniesz do tego dołożysz 350 i kupisz płytę na b75 + i5-3350p, i będziesz miał więcej FPSów w BF3 :P

 

no chyba że kochasz AMD no to musisz poczekać na nowe procejsory :]

Link to post
Share on other sites

 

 

@Hulajdusza, Ja też się chciałem wstrzymać, ale nie wiadomo czy nie zmienią podstawki...

 

Z tego co mi wiadomo AMD oficjalnie potwierdziło, że AM3+ nie wypadnie z gry aż do 2015, także raczej nie ma wątpliwości co do podstawki Steamrollera. Możemy spać spokojnie :]

Link to post
Share on other sites

no wiec nie opyla się wymieniac na fx + 350zła ale opłaca się sprzedać am3 - koło 500zł dostaniesz do tego dołożysz 350 i kupisz płytę na b75 + i5-3350p, i będziesz miał więcej FPSów w BF3 :P

 

no chyba że kochasz AMD no to musisz poczekać na nowe procejsory :]

A po co B75? za 1/2 ceny tego co piszesz kupisz używane ale jak nowe H61 - za 100-110zł da się kupić. Wg. mnie B75 nie da za wiele. Jak już coś lepszego to z68/p67.

Link to post
Share on other sites

Jakbym zmieniał na Intela to na 2500k minimum, a teraz na to nie ma możliwości.

Sent from my Windows Phone 8X by HTC using Foroplex

No co Ty za bzdury wygadujesz. Minimum 2500k? Byle i5 2300 wystarczy do grania i to bez żadnego OC. Większość gier się zadowoli nawet i3 2100 .................. żadnego k nie trzeba..................

Link to post
Share on other sites

miałem okazje używać 8350, i powiem że po tym zdecydowałem się zostawić phenoma jednak, skok wydajności ogromny jeżeli chodzi o prace systemu, rozpakowanie plików rar, ogólnie w użytkowaniu FX był jak rakieta, ale niestety w grach nie odnotowałem znaczącego przyrostu, tam gdzie były na phenomie dropy fps, tam dokładnie takie same były na FX. może tyle co maxymalny fps się podniósł o jakieś pare klatek, ale to za mało żeby wymieniać, jeżeli będziesz pracować na komputerze i liczy się dla Ciebie czas, nie lubisz jak komp dłużej myśli nad czymś to kupuj, jeżeli tylko grasz to olej to 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Zerknij na ten wykres.

http://pclab.pl/art50000-54.html

 

Uśredniona wydajność w grach.

Phenom II X4 965 @ 4 GHz - 100% pobierając 324W.

FX-8320 @ 4,7 GHz - 112% pobierając 338W.

 

350zł za 12% wyższą wydajność przy różnicy zegara 700 MHz. Po za tym 4 GHz to nie jest szczyt dla 965. Ja bym sobie odpuścił, jeśli do gier.

Link to post
Share on other sites

Mam okazję sprzedać swojego phenoma 965 i kupiłbym FX 8320 dopłacając 350 zł. W 90% procesor wykorzystywany jest do gier reszta to aplikacje biurowe czy multimedialne. I teraz jest pytania czy opłaca się zmieniać jeżeli posiadam taką konfigurację sprzętową? (dodam jeszcze, że podkręcam i phenom obecnie chodzi na 4.0 GHz):

 

Cpu: Phenom II x4 965

Gpu: Gigabyte 7850 1Gb

Mobo: Gigabyte 990xa-ud3

Ram: Corsair cl9 vengeance 8Gb

Psu: Deus g1 500w

Masz już dobrą płytę której nie opłaca się sprzedawać. Ja bym jednak wziął 8320. Mi on na tej płycie chodził na co dzień  4700 Oczywiście intel jest szybszy, ale przy takich zegarach to już przyzwoity procek na którym zagrasz we wszystko.

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites

No co Ty za bzdury wygadujesz. Minimum 2500k? Byle i5 2300 wystarczy do grania i to bez żadnego OC. Większość gier się zadowoli nawet i3 2100 .................. żadnego k nie trzeba..................

 

Hahahaha

 

Mistrzuńciu ty mój ,you make my day  :rotfl:  :hahaha:  :lol:

 

I3 2120 jest znacznie wolniejszy od x4 965 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Raczej nieznacznie  ;).

 

 

Zgadza się (chyba że w aplikacjach wykorzystujących mocno 4 rdzenie)

 

 

Co do tematu nie opłaca się i . 

 

Jak chcesz większą wydajność od phenoma to i5 sandy/ivy nawet bez oc.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

skoro 90% zastosowania komputera to gry to absolutnie nie ma sensu zmieniać.

 

AMD ma jeszcze jakiś czas wspierać podstawkę AM3+ więc nawet kolejną generację procesorów powinieneś bezproblemowo zamontować (co najwyżej czeka Cię aktualizacja BIOSu). A właśnie być może kolejna generacja przyniesie więcej korzyści.

 

Mając 350zł zastanawiałbym się bardziej nad wymianą grafy na coś szybszego (obecną sprzedać i dołożyć kasiorkę) lub nad kupnem SSD (w działaniu systemu i uruchamianiu aplikacji zauważysz większy skok niż przy zmianie procka)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...