Skocz do zawartości

Płyta do i7-3770K


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość rezerwuar,

Recommended Posts

Witam.

 

Otóż planuję zakupić komputer do pracy/grania - będzie chodzić 24h (jakieś tam zadania w tle wykonywać podczas mojej nie obecności, po powrocie będzie służyć do grania).

 

Aktualnie mam wybrany procesor - i7-3770K - no i teraz potrzebuje do tego procesora fajną płytę główną oraz chłodzenie. 

 

Od razu mówię nie jestem fanem podkręcania jednak przeczytałem kilka komentarzy mówiących o łatwości podkręcania tego procesora (dlatego zdecydowałem się na tą wersje) - założenie jest takie iż będzie on na początku chodzić bez podkręcania, jeżeli jego moc przerobowa okaże się za mała wtedy dopiero będę podkręcać.

 

W skład zestawu wejdzie jeszcze:

 

SSD - 120GB

Karta graficzna - (bez żadnych wodotrysków ale musi mieć min. 2GB ram no i oczywiście uciągnąć gry przez jakieś 2-3 lata)

Ram - 16 GB z możliwą rozbudową na 32 GB

Obudowa.

Zasilacz.

 

Reszty komponentów jeszcze nie wybrałem (chodzi o konkretne modele i cenę) najpierw chcę się skupić na płycie, potem pod płytę dobrać ram i resztę elementów.

 

Napęd DVD + monitor nie potrzebne mam ze starego sprzętu.

 

No i moje pytanko jest takie - jaką płytę i chłodzenie polecacie do łącznej ceny zestawu 3-4 tys.??

 

Jeżeli komuś by się chciało zaproponować konkretny zestaw też oczywiście nie pogardzę ;-).

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Marlice
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Gość rezerwuar

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Wstępnie przyjrzałem się płycie i ma pochlebne opinie - cena też nie za wysoka więc raczej się na nią skuszę.

 

Co do zestawu - będzie bez HDD no i karta graficzna trochę za droga - nie zajmuję się obróbką grafiki (tak jak napisałem komputer będzie wykonywać jakieś tam operacje ale nie chodzi o grafikę - także tutaj będę szukać czegoś tańszego aby max w 3.5 tys. się zamknąć.

 

Ale zestaw przypadł mi do gustu - jeszcze raz dzięki za podpowiedź  :).

Link to post
Share on other sites

Jeśli piszesz "jakieś operację" to pewnie nie będziesz wykorzystywać cały czas procesora na full czy też specjalnych programów na 8 wątkach. W takim wypadku raczej nie odczujesz różnicy pomiedzy i5 a i7.
Zaoszczedzając na procku możesz wydać na wzięcie 660ti a tutaj na pewno odczujesz różnice. Jeśli będziesz chciał oszczędząć to zejście poniżej wydajności 660 nie bedzie miało najmniejszego sensu.

Edytowane przez Aciej
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Trochę czasu mnie nie było na forum a w tym czasie praktycznie zestaw już złożony :).

z podanego zestawu zmien cpu na 3570k i ram na 8gb i zaoszczedzony budzet wsadz w lepsza płyte i karte bo 16 gb ramu niema sensu tak jak i7 do gtx 660

 

Niestety ale opcja gorszego procka i mniej niż 16 GB ramu odpada. Pisząc coś tam miałem na myśli jakieś tam operacje które jednak będą od komputera wymagać mocy (min 16 RAM). Dlatego zdecydowałem się na i7 3770K.

 

 

Jeśli piszesz "jakieś operację" to pewnie nie będziesz wykorzystywać cały czas procesora na full czy też specjalnych programów na 8 wątkach. W takim wypadku raczej nie odczujesz różnicy pomiedzy i5 a i7.
Zaoszczedzając na procku możesz wydać na wzięcie 660ti a tutaj na pewno odczujesz różnice. Jeśli będziesz chciał oszczędząć to zejście poniżej wydajności 660 nie bedzie miało najmniejszego sensu.

 

Niestety ale trochę się dowiadywałem i procek i7 jest niezbędny ;-).

Jeżeli chodzi o gfx wybrałem 650Ti - już tłumaczę wybór:

Do gier ze spokojem mi wystarczy ale wybrałem wersje 2GB i to jest u mnie priorytet cena też dość przystępna temu się nią zdecydowałem (patrz poniżej).

 

 

Na chwilę obecną zestaw wygląda następująco:

 

http://proline.pl/?id=konfigurator&0:CORE+I7-3770K;1:MSI+Z77A-G45;2:SPC+FORTIS+HE1225;3:F3-1600C9D-16GXM;4:VGAASUNVD0330;5:PLEXTOR+PX-128M5S;6:ZAL+Z9+PLUS+BLACK;7:NTC+MAXIMUS+M11-600W

 

Będę elementy kupować w Proline ponieważ jest w miarę tani oraz w razie awarii reklamacja będzie na miejscu i nie muszę się bawić w wysyłanie elementów.

Aktualnie ram jest z częstotliwością 1600MHZ - ale jeżeli dobrze czytam dane techniczne płyty to max 1333 i tak będą chodzić.

Więc albo zmienię ram albo płytę (spodobała bardzo mi się funkcja "podkręcania dla laików w płycie MSI, a takim niestety jestem jeżeli chodzi o podkręcanie).

 

 

Czekam na opinie.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Marlice
Link to post
Share on other sites

zestawik spoko :) ja osobiście bym wymienił 650 na 660 , i zasilacz na jakiś konkretny bo te neotec to nie jakieś no name tylko średniaczki a ty budujesz dosyć mocny zestawik:) to moja ocena

 

Niestety ale na taki z dostępnych mnie aktualnie tylko stać. (W teorii zostało mi jeszcze 100 zł z siana które chciałem wydać ale czekam na inne opinie odnośnie płyty, także nie wykluczone iż zamiast płyty dołożę do lepszego zasilacza).

Link to post
Share on other sites

powiem ci tak , ja osobiście bym zrezygnował z dysku ssd ( to tylko szybsze działeanie które można dołożyć w każdej chwili , wiaadomo jak każdy element komputera to tylko moje zdanie) dołożył bym do lepszej grafiki i dołożył bym do zasilacza :) mi na szybkości działania systemu i innych rzeczy nie chodzi to tylko moja opinia , każdy wybiera niaczej :)

Link to post
Share on other sites

powiem ci tak , ja osobiście bym zrezygnował z dysku ssd ( to tylko szybsze działeanie które można dołożyć w każdej chwili , wiaadomo jak każdy element komputera to tylko moje zdanie) dołożył bym do lepszej grafiki i dołożył bym do zasilacza :) mi na szybkości działania systemu i innych rzeczy nie chodzi to tylko moja opinia , każdy wybiera niaczej :)

 

Zgadza się, każdy składa komputer do czegoś innego i do tego dobiera komponenty.

Dla mnie dysk SSD to coś bez czego nie zaczynam składać komputera. Nie chodzi nawet o szybkość działania ale o brak części mechanicznych. Widzisz jeżeli komputer chodzi 24h (jak napisałem w pierwszym poście ten tak będzie działać) to zwykły dysk po około roku czasu po prostu nie wytrzymuje takiego obciążenia (miałem kilka różnych dysków i po roku czasu nie to, że były wadliwe bo wszystkie programy do diagnozy pokazywały iż wszystko jest OK, ale zaczynały wolniej pracować oraz zaczynały wydawać dziwne dźwięki). Dlatego dysk SSD to mus :). Nie miałem jeszcze od Plextorka (tzn teraz już mam) także jestem ciekawy jak się spisze.

 

 

Powyższy zestaw wszedł w życie z 1 małą zmianą. Zakupiłem ten model płyty:

http://www.komputronik.pl/product/155063/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/MSI_Z77A_GD55_G3_.html

Ponieważ ten powyżej nie był po prostu dostępny dlatego mała zmiana :).

 

Wczoraj zestaw został złożony i uruchomiony, nie miałem czasu jeszcze zainstalować Windowsa itd. ale mam nadzieję, że będę zadowolony ^^.

 

Takie jeszcze pytanie off topic. Jak kupowałem przedtem SSD (OCZ Vertex) to miał w zestawie podstawkę do położenia dysku SSD i zamontowania w obudowie. Plextor tego nie ma (na szczęście obudowa ma zrobione miejsce pod płytą główną na taki właśnie dysk), jednak rozwiązanie jakie znalazłem nie chciałbym aby było długo terminowe. Czy idzie dostać taką podstawkę osobno? Jeżeli tak to jak jej szukać (jaka jest fachowa nazwa? :P). 

 

Dzięki wszystkim za pomoc do usłyszenia!

 

P.S.

 

Masło miałeś niestety rację co do zasilacza - pierwsze wrażenie pozytywne niestety ale pierwsze uruchomienie przywitało mnie takim świszczeniem bardzo nie miłym dla ucha. Mam nadzieję, że jak zamknę obudowę nie będzie to słyszalne.

Edytowane przez Marlice
Link to post
Share on other sites

dzięki z aprzyznanie racji (miałem to samo) po zamknięciu budy raczej będzie ok :) ale mimo wszystko niesmak poczujesz, ale będzie działał spokojnie, ja zakupiłem bequte taki jak w sygn. i nawet wentylatora pod pełnym obciążeniem nie słychać, od tego momentu tylko bequtie u mnie gościć będzie, kolega zakupił corsair 750 do gtx 780 i to samo w sklepie polecali a piszczy jak nie powiem kto;p ale to mi się wydaję że można na słabe sztuki poprostu trafić, a co do dysku ssd ja niestety nie mam ( poprostu wydają mi się jeszcze za drogie ) i jade na wd Green i kom 24h chodzi (fakt słychać go trochę)ale ważne dane mam na 2 dysku wd black;p system na greenie jedzie już ok 1.5 roku także póki co działA, co do płyty do gd55 to jest bardzo dobrą płyta :)

Link to post
Share on other sites

No tak to jest, czasami człowiek uczy się na błędach ale po to są fora aby inni mieli lepiej ;-).

 

Jeszcze mogę dodać, że chłodzenie procesora zrobiło na mnie kolosalne wrażenie. Co prawda opis montażu (nigdy tak dużego sprzętu nie instalowałem więc chyba z 30 min ogarniałem wszystko aby nic nie skopać) mógłby być lepszy ale poza tym prezentuje się na prawdę fenomenalnie. Za jakiś czas podzielę się opiniami.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Trochę czasu już komp chodzi, wszystko śmiga tak jak powinno jeszcze nie bawiłem się w OC i na razie nie ma takiej potrzeby także na ten temat nie mogę nic powiedzieć (jedynie potwierdzić "łatwość" pokręcania widoczną w menu programu). Jedynie głośność całego kompa jest dość duża (wiatraczek nawet przy nie wielkiej ilości obrotów dość głośno pracuje) na szczęście komputer jest w innym pokoju więc hałas mi nie przeszkadza  :).

 

Jak za jakiś czas zrobię OC oczywiście przedstawię rezultaty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...