Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak Haswell będzie niewypałem,to ceny na Ivy Bridge nawet nie padną,a wzrosną.Dobry przykład Windows 7 HP PL BOX prze d premierą  Windows 7 kosztował 530 na morele.net,a teraz kosztuje po premierze 680 zł.Paranoja.

Link to post
Share on other sites

 

 

Tutaj porównanie na bazie i7 zatem w przypadku i5 będzie występowała jakaś analogia

No właśnie nie wiem na ile bo intel chwalił się że usprawnił ht więc  i7 4770vs3770 może być inaczej niż 4670vs3570



a tak w ogóle max z ht to ile można wyciągnąć - chodzi mi w zegar i5 vs i7(gdzie program wykorzystuje 8 wątków)?



Cinebench
(więcej=lepiej) CPU 6,06 7,82 -22,5% 7,88 -23,1%

Tutaj w teście cpu nowy I7 jest słabszy ,jak to możliwe?

Link to post
Share on other sites

historia pokazuje ze 10-15% wzrostu mocy bedzie, tyle ze ze wzgledu na nizszy pobor mocy (ponoć) moze byc wiekszy potencjal OC... tak czy inaczej ja bym ten temat zamknal.

 

Tak dlugo jak nie bedzie premiery i oficjalnych testow Haswell'a, nasza rozmowa jest bezcelowa... 

 

P.S. Ja bym na twoim miejscu na 99,9% nie kupowal (ten 0,1% zostawiam na wypadek jakby Intel jakas niespodzianke przyszykowal... jak np Apple z iPad2 na iPad3 gdzie rozdzielczosc ekranu "zdziebko" powiekszyli)

Link to post
Share on other sites

 

 

Myślisz ?
 

 

Z punktu widzenia technicznego to powinien.Tym razem ludzi szybko i ostro zareagują na chytrość i pazerność Intela.Tak czy siak Intel powinien zlutować IHS,bo w końcu ma to wpływ na podkręcanie.

Link to post
Share on other sites

Czy nielutowany IHS to faktycznie tak fatalny problem przekonamy się za kilka lat jak pasta zacznie się zamieniać w kamień. Fakt jest taki, że jedyny skutek dla nas to to, że trzeba wsadzić lepszy cooler żeby dalej dojść. Skutkiem tego stanu rzeczy jest multum procesorów kręcących się do 4,5-4,6 GHz i koniec, co pozwoliło Intelowi na utrzymanie atrakcyjności i5 2500K i teraz fani nowości kupują 3570K, a reszta nadal 2500K. IMO w przypadku Haswella raczej wezmą sobie do serca uwagi, ale to będzie też miało przełożenie na cenę. Ponadto gdyby i5 3570k był lutowany to Haswell prawdopodobnie nie trafiłby do jego właścicieli. A jeśli Haswell będzie lutowany a 3570K zamieni się za 2 lata w jeszcze większą grzałkę, to ludzie ruszą z wymianą i ... Intel znowu zarobi. :) Polytyka :P

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites

Myślicie, że warto będzie zmienić z Phenoma II 965 na i5 4670k?

Opłaca się 15% szybszy od I5 Sandy zegar w zegrar i 20% od Lynnfield.

Od phenoma x4 będzie szybszy o 35% a po podkręceniu na 4,5Gh pewnie i 50%.

Ale do takiego proca przydała by się lepsza karta niż 7850.

Edytowane przez Skitles
Link to post
Share on other sites

A czemu ma nie mieć, obsługuje od 1066 DDR3 ale do jakich to ja nie wiem.

Ale producenci i tak to omijają sandy miał max 1333 ale można było ustawić w biosie 1600 i takie kości zamontować.

Teraz to bardziej od płytki zależy niż od procka.

Link to post
Share on other sites

Chyba jedynym logicznym powodem który można podać w wypadku zmiany to nowsze chipsety na płycie. Powinno być więcej SataIII wbudowanych w chipset plus natywne wsparcie dla TRIM w konfiguracji Raid0 dla SSD. Akurat przeskok z LF na HW jest sensowny, bo różnica w wydajności procka jest spora a płyty mają nowsze konstrukcje  (zwłaszcza SATAIII które na P55 albo chodziło do bani albo w ogóle).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...