Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie

Jako, że mam remont w pokoju planuję schować przewody od głośników, tak by nie były widoczne i są 2 opcje albo przewód dać pod tynk albo jakieś gniazda pod tynkowe. W przypadku gniazd fajnie by było jak by nie wystawały ze ściany bardzo. Tak czy siak po zdjęciu głośnika będzie coś czy to gniazdo czy zwisająca końcówka;p. Co radzicie zrobić?

Link to post
Share on other sites

To akurat jest gniazdo ze złączem bananowym. Tak jak wspomniałem wcześniej, gniazdo dla audio(deb)fili.

 

Napisz konkretnie jakie Ci jest gniazdo potrzebne bo RCA wygląda tak:

 

http://allegro.pl/modul-mosaic-22-5x45mm-gn-2xrca-cinch-zlocone-i3189704902.html

 

Jeszcze lepiej by było jakbyś napisał jakie masz głośniki, do czego podłączone i jakimi kablami bo obecnie mogę 100 przykładów gniazd Ci rzucić.

Link to post
Share on other sites

Aktualnie mam Creative Inspire T6100 i potrzebuję 3 głośniki lub 2 nie wiem jak rozmieszczę lewy przedni. A co do głośników to myślę nad jakimiś lepszymi 5.1 nie wiem może Logitech 5.1 Z906 lub coś lepszego też z 5.1. Całość będzie podpięta pod zewnętrzną kartę audio

Link to post
Share on other sites

1. Gniazda droższe od głośników.

2. Z906 teoretycznie są lepsze ale i tak mają gównianą jakość dźwięku jak większość pierdziawek zaprojektowanych do komputera.

3. Chcąc robić to kablem RCA to i tak sam musisz lutować przewód bo, nie dokupisz przedłużacza RCA do głośników.

4. Lepiej wstawić normalne gniazda takie jak Ci wyżej pokazałem i do nich dorobić przewody. Będzie to rozwiązanie na przyszłość.

Link to post
Share on other sites

2. Tyle, że u mnie nie będzie miejsca na rozstawienie zasilacza czy tam do czego miały by wejść inne głośniki niż komputerowe 5.1 

3. Mam zrobione przedłużacze;)

4. A jeżeli będę chciał zrezygnować z głośników to pozostają gniazda a tak to ucinam wtyczkę i trochę zagipsować i gotowe;]

Link to post
Share on other sites

Ad. 2

 

Na myśli miałem to, że są lepsze przetworniki niż Z906.

 

Ad. 4

 

Czyli mam rozumieć, że chcesz sam przewód w ścianie puścić bez gniazd? To nie lepiej już listy przy podłodze użyć?

Link to post
Share on other sites

2. Zatem co byś radził za 5.1? Dodam, że muzyki mogę ewentualnie słuchać na głośnikach od starej wieży. Nie wiem czy sama wieża ma jakieś znaczenie ale może jak by wymienić na sensowniejsze głośniki to razem z 5.1 od kompa było by idealne. 5.1 na gry\filmy, wieża na muzykę.

 

4. Tak rozmyslam nad tym by sam kabel puścić. I tak mam mieć malowany pokój więc i tak nie robi mi to za dużej różnicy. A listwa nie do końca przejdzie bo bym musiał wydłużyć drogę kabla do głośników no i średni wygląd.

Link to post
Share on other sites

Pomyśl by koło tych przewodzików od Creative puścić zwykłe kolumnowe (bo kiedyś może kupisz kolumny, a wtedy dźwięku nie puścić już tymi śmiesznymi przewodzikami Crativa które co najwyżej się nadają do słuchawek), o taki:

http://www.ast-anteny.com.pl/przewod-glosnikowy-tlyp-2x2-5-ofc-przezroczysty-10-0m-kba504g-szt.html

 

Do tego pomyśl jak puścisz przewody, by czasem te Creative nie zbierało Ci śmieci z przewodów prądowych :)

Link to post
Share on other sites

Ten też się nadaje. Do tarcia chrzanu.

 

Kiedy wy ludzie się nauczycie, że przewody zasilające i głośnikowe mają gó**o do gadania i nie wpływają ja kość dźwięku? Przy 2.5mm2 nie ma różnicy w jakości pomiędzy przewodem za 5zł/m a tym kosztującym 30, 100zł/m. Audio-voodoo?

 

Puścić normalne przewody 2.5mm2 w ścianie do gniazd bananowych albo tych co wyżej podałem. Od nich kabel z gniazdem cinch, do którego będzie można podłączyć Creative.

 

 

 

2. Zatem co byś radził za 5.1?

 

 

Niestety ale w tej kwestii Ci nie doradzę bo nie lubię gotowców a jeżeli już używam takowego sprzętu to najczęściej kupuję jako złom do naprawy. Tak zrobiłem pierw z Gigaworks S750 (zestaw oferuje bardzo dobrą jakość dźwięku i nie należy wieszać na nim psów, wymaga jednak drobnych modyfikacji) oraz Edifier S550 (to samo co wcześniej).

 

Jeżeli chcesz porady o głośniki to pierw zadaj sobie pytania:

- ile masz do wydania,

- do czego ma ten zestaw służyć.

 

Jak gry i filmy to wypasiony sprzęt wcale nie jest potrzebny. W obu przypadkach najważniejsza jest zdolność do reprodukcji niskich częstotliwości.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ten też się nadaje. Do tarcia chrzanu.   Kiedy wy ludzie się nauczycie, że przewody zasilające i głośnikowe mają gó**o do gadania i nie wpływają ja kość dźwięku? Przy 2.5mm2 nie ma różnicy w jakości pomiędzy przewodem za 5zł/m a tym kosztującym 30, 100zł/m. Audio-voodoo?
 

Czemu się nie nadaje niby ? Zwykły OFC wiec nie będzie śniedział po prostu.

 

I od kiedy grubość przewodu ma znaczenie w jakości ? Po prostu będą większe straty i się przepali, więc chyba mało rozumiesz a się odzywasz.

Do tego posądzasz o Audio-voodoo, chyba czytać niezbyt potrafisz bo podałem przewód za 2,8zł za metr, problemy z czytaniem ?

 

Co do filmów i gier nie zgodzę się że ma być tylko bas który jest najciężej do uzyskania w dobrej jakości, nie chciałbym by w filmie ŁupŁup zagłuszało całkowicie to co mówi bohater, w grach w zasadzie to samo.

Dobre stereo, ew wspomagane Subem wystarczy w zupełności, ale zestaw wzmak +kolumny a nie pierdziawki All In One 1200PMPO

Link to post
Share on other sites

@Up.

 

Przeczytałem 28zł. Nie zauważyłem że za rolkę 10m. Przepraszam mój błąd. Kilka razy tutaj zdarzało się, że ludzie wyskakiwali z propozycjami kabli po 20-30zł/m.

 

Co do reszty. Hmmm...

Grubość przewodu ma wpływ na jakość, lecz do pewnego poziomu. 2.5mm2 to grubość po wyżej której nie ma różnic w sprzęcie domowym.

Poza tym żeby przepalić przewód 1.5mm2 potrzeba znacznie większej mocy niż 50-100W ze wzmacniacza :D

Link to post
Share on other sites

Dlatego dałem przykład 2.5, nie będzie w przyszłości miał problemu i mniejsze starty (chociaż i to zależy od długości) będą a cena raptem 0.5zł więc żadna, ale sam wiesz że pod tynkiem potem ciężko cokolwiek robić. Dlatego też ja dałem 2.5 +trzy żyły 1mm, tak dla bezpieczeństwa w foliowej otulinie wszystkie.

 

 

PS. Sam widziałem jak ludzie dają takie za 30zł, i aż głowa mi malała że w ogóle ktoś to kupi (ale jak ma kasę, to czemu nie ?).

Sam testowałem 1,5" OFC, 2.5" OFC i zwykły prądowy 2.5" Drut i poza tym że przy drucie miałem wrażenie że uciekło ciut wysokich tonów (a może akurat czyste uszy miałem :) ), tak przy tych dwóch pozostałych i 100W RMS nie miałem różnicy, ale przy 100W nie mogłem siedzieć w jednym pokoju z nimi :(

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Witajcie

Jako, że mam remont w pokoju planuję schować przewody od głośników, tak by nie były widoczne i są 2 opcje albo przewód dać pod tynk albo jakieś gniazda pod tynkowe. W przypadku gniazd fajnie by było jak by nie wystawały ze ściany bardzo. Tak czy siak po zdjęciu głośnika będzie coś czy to gniazdo czy zwisająca końcówka;p. Co radzicie zrobić?

A sprawdzałeś może na karlik.pl ? Ja od nich brałem głośnikowe pojedyncze i zapłaciłem coś koło 20-30zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...