Skocz do zawartości

Zakup dysku magazynu oraz SSD pod system


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez blacklizard,

Recommended Posts

Witam

Myślałem ostatnio o małym upgradzie, do mojego komputera (Specyfikacja w sygnaturze) w postaci dużego dysku HDD pod magazyn, oraz dobrej jakości dysku SSD pod system.

Mam około 900zł na oba dyski.

Myślałem o Seagate ST3000DM001 3TB, oraz Samsung 840 120GB.

Seagate za 450zł, a Samsung za 360zł, w sumie 810zł + Przesyłka.

Czy oba dyski są dobrym wyborem ? Proszę o pomoc w wyborze.

Dzięki z góry.

 

Link to post
Share on other sites

Jak zostaje jeszcze nieco kaski, warto dopłacić do samsunga 840pro. 840 to budżetówka, a nie następca modelu 830.

 

Samsung 840 Pro 128GB ten masz na myśli ?

Możesz podać jakieś testy, pomiędzy 840 a wersją Pro ? czy rzeczywiście jest to opłacalne, a może skoro już dopłacać to lepiej dopłacić do 840 250 GB ?

Edytowane przez Xivos
Link to post
Share on other sites

Niestety modele 120/128GB obecnie nie przyciągają zbyt dużej uwagi testerów więc ciężko o wyczerpujące testy porównawcze. Zakup modelu 240/256GB + HDD jest daleko poza wspomnianym budżetem.

http://media.bestofmicro.com/X/N/366683/original/sbv1_busyrate.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Xivos

 

Zastanów się nad tym wyborem. Potrzebujesz 3 TB dysku? 2 TB nie wystarczy?

 

Na twoim miejscu zmieniłbym HDD na 2 TB i dołożył do Samsung 840 PRO 128 GB.

 

Samsung 840 PRO 128 GB 449 zł

 

http://allegro.pl/samsung-2-5-ssd-840-series-128gb-pro-7mm-nowy-i3257318664.html

 

Zależy jaki ten HDD 2TB, bo ten Seagate 3TB co podałem to i tak bardzo tani jak na swoją pojemność.

No chyba, że też Seagate, tyle że 2TB Wychodzi nawet taniej za 1 GB.

 

Tego Samsunga 840 PRO 128GB, już kupiłem bo to okazja była, teraz rozglądam się za jakimś opłacalnym dużym HDD.

 

Dobra, wczoraj zamontowałem Samsunga, jak i Seagate i powiem, że jestem bardzo zadowolony :D

Od momentu wpisania hasła, do pełnego wczytanie pulpitu mija 5-6 sekund, co prawda 70GB już zająłem, ale nie mam zamiaru na razie więcej na nim instalować. Jeszcze raz dzięki wielkie wszystkim za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...