Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam jestem już załamany ponieważ mój komputer nie chodzi tak jak powinien. A więc zaczne rozwijanie pasków czy to na polpicie czy gdzie indziej jest nie płynne tak jakby klatkuje tak samo w przeglądarce podczas dodawania kart , zaznaczanie większej ilości plików jest tragiczne animacja się zacina i myszka strasznie wolno chodzi. Wymieniłem zasilacz z 400 w na 520 w firmy tracer ( wiem że szrot zaniedługo zmienie ) ale na poprzednim zasilaczu ten sam problem , wymieniłem płytę główna na Gigabyte GA G41M Combo , Wymieniłem pamięc ram 4 gb bo pomyślałem że to jej wina ale nic z tego problem ten sam procesor także wymieniony z pentium d cpu na core 2 duo e6300 który jest podkręcony do 2.4 z 1.8 na oryginalnej szybkości to samo. Straciłem na to już wiele pieniędzy ale problem nie ulega :C została jeszcze karta graficzna nvidia palit gt 520 ale kolega z klasy także ją ma i nie ma takiego problemu dla pewności sprawdziłem jeszcze zintegorwaną karte graficzną bez zmian. Wymieniłem jeszcze dysk ata 80 gb na dysk 500 gb sata transfer wporzadku ok. 130 mb i brak błędów. Sprawdziłem windowsa 8 ale tam jest podobnie na viscie z czego pamiętam było wszystko okey a xp niemam jak wgrać poneiważ xp 64 bit to niewypał a mam 8 gb ramu co byście doradzili zrobić ?

Link to post
Share on other sites

Avira nic nie znalazła. W raporcie nic nie ma. I raczej w twoim przypadku to nie wirus. Bo system zmieniałeś dwa razy. Zrób tak. O ile masz taką możliwość. Zainstaluj nowy system na dysku. Dysk musi być czysty i 100% sprawny. Jeśli są na nim partycję usuń je i uruchom komputer ponownie. Dopiero po ponownym uruchomieniu utwórz partycję i zainstaluj system. Sprawdź jak dział. Jeśli ok to zacznij instalować sterowniki.(płyta główna, grafika, dźwięk, inne). Sprawdź jak działa system po każdym sterowniku. Jeżeli czysty system zamula od razu po zainstalowaniu. Przyczyn szukaj w sprzęcie. Wymontuj całkowicie grafikę(GeForce) i zostaw tylko Integre. Wyłącz, wymontuj kartę sieciową, dźwiękowa i sprawdź jak działa. Sprawdź urządzenia peryferyjne mysz klawiaturę(podmień). Szukaj konfliktów w menadżerze urządzeń. Musi być coś co powoduje konflikt lub działa nieprawidłowo i zamula. 

Link to post
Share on other sites

ok a jak mam usunąc te partycje ? jakimś programem ? jak tak to jakim , podmieniałem już na integre i to samo , dzwiek i sieciówke mam zintegorwaną ale płyta główna została wymieniona więc to chyba nie to.



teraz podmienilem na integre i jest to samo zrobie tego formata i dam znać

Link to post
Share on other sites

ok to ja robiłem troche inaczej bo usuwałem odrazu tworzyłem nową i się isntalowąło zaraz spróbuje ten sposób zainstaluje wszystkie sterowniki tylko tak sterownik chipset reset czy moge qwgrac np chipset dzwiek , sieć i dopiero reset ?



a i sterowniki do grafiki wgrac ze strony palita czy ze strony nvidi ?



niestety wgrałem windowsa jeszcze nie wgrywałem żadnego oprogramowania a problem występuje :/  podmienialem grafike na zintegorwaną nic , patrzyłem pamięć ram 1 wyciagnołem bez zmian dysk jest w 100 % sprawny gdyby nie 8 gb ram bym siedzial na xp ;p ale xp w 64 bit chyba nie jest z dobrym rozwiązaniem no cóż masz może ejszce jakieś pomysły mam jeszcze zasilacz akyga 400 w ale niewiem czy on nie bd za słaby do tego komputera bym podmienił i sprawdził

Link to post
Share on other sites

Możliwe też, że coś Ci się przegrzewa. Taki objaw wolnego pc. Pasuje do tej przyczyny. Sprawdź chłodzenie procesora czy przypadkiem, któreś z plastikowych zapięć nie puściło i radiator nie przylega do powierzchni procesora. Co do pamięci. Czy płyta widzi cały rozmiar ramu? Całe 8GB powinno być rozpoznawane przez bios i system. W innym przypadku nawet sprawna pamieć, ale rozpoznawana jako połowa rozmiaru kości, może powodować problemy. Sterowniki instaluj jak najnowsze. Po każdym sterowniku najlepiej zalecany reset jeśli sterownik go wymaga. Zasilacz 400W może podmienić. Powinien pociągnąć cały zestaw. Sprawdzisz czy to nie on jest przyczyną. Tylko nie obciążaj go grami, bo może się uszkodzić. 

Link to post
Share on other sites

procesor testowany occt godzina full stress i max 55 stopni Grafika 42 podczas grania max 60 wiesz co ten zasilacz trochę się boje podłączyć bo jak dobrze pamiętam resetował mi on cały czas komputer a teraz może zrobić boom ;d



tak komputer widzi pełne 8 gb.

Link to post
Share on other sites

Ciężki przypadek ten twój pecet. Podmień jeszcze klawiaturę i mysz. Przyjrzyj się portom USB czy któryś przypadkiem nie ma zwartych styków wewnątrz. Odłącz porty USB obudowy i dźwięku jeśli takowe masz podłączone do płyty głównej.     

Link to post
Share on other sites

Właśnie wiem a ja chce tylko rozwiązac ten problem aby już z nim było wszystko ok. To tak zaraz przyjżę się usb i odłącze audio i usb przednie.



jeszcze przestała działać dioda od dysku ta na przodzie obudowy tak jak i przycisk reset a jest podłączone zaraz jeszcze raz wszystko w środku obejrze i dam znać



to tak dioda już działa wpiołem ją odwrotnie , odłączyłem napęd dvd , audio i usb przednie spraawdziłem jak się mają porty usb nic podejrzanego niema.  Został nam chyba tylko zasilacz bo wszystko już sprawdziliśmy co się dało chyba że masz jeszcze jakieś pomysły ?   Jak mi się uda to w poniedziałek zamówie miernik napięć albo jak mi się uda wezme od kumpla zasilacz i zobacze. ale wydaje mi się że jakby był winny zasilacz byłyby ejszcze restart i blue screeny i co najwazniejsze nie dałoby się zrobić oc



ss temperatury  http://wstaw.org/w/1VTf/

Link to post
Share on other sites

Na zdjęciu, które zamieściłeś z temperaturami(temp.ok). Zauważyłem, nie prawidłowe napięcia +12V(u Ciebie 2,37V) i -12V(-1.01). Użyj innego oprogramowania, żeby sprawdzić te napięcia. Bo SpeedFAN  może źle pokazywać. Jeśli i w inny programie też tak jest to zasilacz do wymiany.

Link to post
Share on other sites

ok zaraz sprawdze napięcia innym programem od gigabye ale jeżeli naprawde napięcie na lini +12 byłoby 2.37 wątpie że komputer by się włączył ;P ale zaraz damz djęcie z innego programu



ok załatwiłem sobie miernik napiecia będzie tio lepsze od jakiegoś programu jutro go najprawdopodobniej dostane to zmierze napięcia w stresie i w spoczynku i tutaj je podam/



napięcia zmierzone miernikiem :

 

Spoczynek :

5+ - 5.10 

+12 na molexie - 12.11

+3.3 - 3.36

+12 na 4 pinie - 12.09

 

Test 2 

 

5+ - 5.10

12+ molex - 12.10

3.3+ - 3.36

+12 4 pin - 12.09

 

Stress 

 

Test 1

 

+5 - 5.8

+12 molex - 12.12

+3.3 - 3.35

+12 4 ping - 12.5 - 8

 

Test 2

 

+5 - 5.9 - 5.4

+12 moles - 12.09

+3.3 - 3.36

+12 4 pin - 12.05

Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko podmień zasilacz, na inny żeby całkowicie go wykluczyć. Napięcia +5V, nie mieszą się w tolerancji (4,75 V -5,25 V). U Ciebie jest nawet 5,9 V. Na moje oko szwankuję ten zasilacz. Wywal go zanim zniszczy Ci sprzęt. Prawdopodobnie siadają w nim elektrolity, dlatego masz podbite napięcia. Płyta główna może sobie nie radzić z takimi odchyłkami napięcia. Kto wie co jeszcze wyczynia ten zasilacz. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...