Skocz do zawartości

Procesor pod HTPC za ok 200 zł


Recommended Posts

Witam, 

Wymieniam RAM, CPU, płytę oraz chcę dokupić SSD. 
Już byłem zdecydowany na:
Crucial Ballistix Sport 8GB/1333 (2*4GB)
i5 3570
MSI Z68A G43
Samsung 120GB SSD840 


ale tak się złożyło że po drodze kupiłem telewizor i teraz z ciężkim sercem patrzę na cenę procka który wybrałem i5 3570 (760 zł). Ponieważ mam w planach też zrobić sobie HTPC pomyłałem że na tą chwilę kupiłbym słabszego procka, myslałem o G2020 (cena okolo 200 zł) oraz pozostałe komponenty, a za 2 - 3 miesiące kupiłbym sobie i5 (byćmoże w lepszej nawet cenie po czerwcowej premierze nowych procków). 

Czy ten procesor nada sie do tej płyty (w opisie nie ma pentiuma)? 
Czy może jakiś procesor byłby lepszy pod przyszłe HTPC a nadał by się do mojego zestawu ? 

Z góry dzięki za pomoc

T.

 

Link to post
Share on other sites

Nie nie nie, Do HTPC kupuj AMD z wbudowanym GPU. To i tak HTPC a tak to i pograsz w coś dzięki integrze. Nie orientuje się za bardzo w AMD więc czekaj niech ci ktoś coś poleci albo sam poszukaj w cenie do 200zł.

Sam byłem nastawiony na intela bo go b. lubie, robią solidne procki. Ale jeżeli chodzi o tanio/dobrze to AMD prowadzi zresztą jak już wspomniałem ma b. dobrą integre(zależy od modelu, ale i tak lepszą od intela), co w komputerach typu HTPC jest dodatkowym dużym plusem.

P.S. Też będę składał HTPC i zaznajamiam się z tematem

Edytowane przez ElitarnyPL
Link to post
Share on other sites

tak czytałem ten post tylko trochę dla mnie to jest niezbyt dokładna informacja bo nadal nie wiem czy celeron g1610 wejdzie mi na tą płytę  która zamierzam kupić oraz czy to dobry wybór pod HTPC? 

 

Może źle napisałem albo nie zacząłem od poczatku :) nie chcę pod HTPC przeznaczać tych komponentów które wymieniłem wyżej bo to bez sensu. Obecnie mam PC który modyfikuje wymieniając RAM CPU i płytę ale że trochę się z kasy wypstrykałem oraz że mam w planie za 2 - 3 miesiace składać jakiś tani HTPC to pomyślałem zeby kupić wszystko do PC z listy powyżej oraz CPU pod przyszłe HTPC i przez te 2 miechy poużywac tego zestawu a jak odrobię sie trochę to kupic pozostale komponenty pod HTPC i CPU do PC. Stąd moje pytanie jaki bedzie dobry tani procek pod HTPC który bedzie działał z:

Crucial Ballistix Sport 8GB/1333 (2*4GB)

MSI Z68A G43

Samsung 120GB SSD840 

Edytowane przez kemot1000
Link to post
Share on other sites

Kup sobie za raptem 360 plnów minix neo x5 i będziesz miał w pełni działające HTPC, bezgłośne. Filmy full HD hulają, XBMC też, a ponnieważ jest to minikomputer oparty na androidzie więc masz tysiące odtwarzaczy audio, filmów i gier do wyboru. Oczywiście można też odpalić DLNA i inne takie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...