Skocz do zawartości

Temperatury GTX 670 temat ogólny


Recommended Posts

Zakładam ten temat i proszę wszystkich użytkowników GTX 670 nie zależnie od wersji o wklejanie pod tym tematem screenów z temperaturami swoich kart graficznych.Jakie są w spoczynku a jakie w obciążeniu po np. kilku godzinach grania.Także na jakich obrotach rpm chodzą wiatraki kart i ile procent wykorzystują?Ciężko będzie ale powiedzmy jaki przy tym hałas wytwarzają.Ja jutro wieczorkiem wrzucę swój screen.Zapraszam wszystkich,jestem ciekaw porównania.

Link to post
Share on other sites

Takie  porównania będą nie miarodajne, dużo zależy od obudowy. Lepiej napisz jaką masz temp. to Ci powiem czy jest zawyżona czy wporządku. Akurat właśnie twój model ma często problemy z podwyższoną temp.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe o jakim mówisz "stresie", gdy masz 50C na myśli? Bo u mnie w takiej Mafii 2 karta ma np. 39C ale nawet nie wchodzi w Boost... (przy wł. V-Sync). Ale teraz rozgrzej to Furmarkiem i zobacz wynik po 15 minutowym teście. 

Więc zdefiniujmy te pojęcia "idle" i "load"... ok w "idle" na pulpicie mam 29C... ale czym jest "load" dla każdego? 

Link to post
Share on other sites

O jejku

100% Load w MSI Kombustor wygrzewanie przez 1 1/2h temp do 45c~49c zaokraglam w gore do 50c (zalezy jak goraca jest w pokoju)
Na pulpicie od 30c do 33c (zaograglone do 35c + zalezy jak goraca jest w pokoju,  jak dlugo chodzi komp wlaczony 2,3 dni i czy procek jest w stresie)  

Link to post
Share on other sites

Ogólnie sporo zależy od obudowy i temperatury w pomieszczeniu jak i od stopnia przykurzenia karty a także od danego egzemplarza i bla bla bla pomniejszych można by wymieniać.

 

u mnie temp w pokoju w ciagu roku waha się od 17 do nawet 38  :D (poddasze) 

 

Asus DirectCu II TOP

idle : 35 - google chrome 

Właśnie będę rozbierał i czyścił dokładnie kompa bo straszna pylica gdyż nie sprzątałem tam z grubo ponad pół roku. Jak była nowa i bez sporej ilości kurzu w idle 27-31

 

Stres: 65-70 max - kilkugodzinne granie v-sync off

Błoga cisza

Link to post
Share on other sites

Albo jak bardzo udało ci się rozgrzać kartę?To zależy od punktu widzenia.

Tutaj screen po 3 godzinach w Metro Last Light ustawienia prawie na ultra wszystko.

http://img46.imageshack.us/img46/1421/przechwytywaniejs.png

Edytowane przez arturo99
Link to post
Share on other sites

Głośna ta karta nie jest.Ale właśnie zastanawiają mnie czy to normalna temperatura?Max jaki widziałem to właśnie 79*C odkąd kupiłem kompa.Foto może zaraz jakieś zarzucę tylko pierwszo aparat odpalę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znaczy się jest na trybie auto więc samo sobie ustala prędkość wentylatorów.Ale nie występują żadne spadki fps podczas korzystania więc raczej nie jest to dla tej karty za duża temperatura.Przynajmniej tak myślę.

Link to post
Share on other sites

Z tego, co widzę, to masz 47%. Zawsze można dać 55%, różnicy w głośności nie będzie. Tak na prawdę, to nie ma znaczenia. Gwarancja 5 lat :D

 

Na jakim taktowaniu go trzymasz?

Edytowane przez GluEEE
Link to post
Share on other sites

Sprawdź sobie jaki max poziom hałasu wytrzymasz ze swojej karty i krzywą wentylatora ustaw tak by kończyła się na tylu procentach, ile możesz wytrzymać. Jak miałem stockowe chłodzenie asusa to miałem max 60% obrotów ustawione. Powyżej już było słyszalnie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak jestem zadowolony.Rozważam zakup jakiegoś wentylatora bocznego żeby nadmuchiwał na kartę i górnego by wyciągał gorące powietrze.Może temperaturki by trochę spadły.Teraz ustawiałem ręcznie obroty wentylatora i zobaczę jak to wpłynie na temp gpu.W moim profilu masz wynik w 3DMark 11 i 13.Możesz ocenić jaką ta karta ma wydajność.Jeśli chciałbyś coś więcej wiedzieć o niej lub jakiś teścik to pisz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...