Skocz do zawartości

Recommended Posts

Składam komputer dla kumpla za max 2300zł, jak na razie złożyłem takie coś:

 

http://naforum.zapodaj.net/images/ec4f50331073.png

 

Co byście tutaj zmienili? Według mnie słaba jest trochę ta płyta główna. Kumpel nie będzie podkręcał. Z tego co wiem bardziej woli GeForce niż Radka :)

Link to post
Share on other sites

Praktycznie wszystko w porządku, oprócz płyty głównej oraz zasilaczu...

 

Płyta główną dość tania i się może zepsuć po 3 miesiącach, możesz wziąć sobie np. Gigabyte z77-ds3h, nie wiem dokładnie ile kosztuje, ponieważ mieszkam za granicą, ale jest to dobry wybór, za granicą kosztuje około 70funtów czyli 300zl gdzieś.

Zasilacz, trochę słaby producent i trochę mało watów, możesz wziąć OcZ 550w 80+ bronze będzie dobrze myślę.

A jeśli chodzi o kartę, możesz coś wziąć z Radeon'a jeśli chodzi oczywiście tylko o gry, polecam Radka 7790. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Up Widać że ranga amator zgodna z wiedzą. Fortron produkuje bebechy dla najlepszych producentów zasilaczy, a sam jest jedną z najbardziej renomowanych firm , 400W spokojnie wystarczy do tego zestawu. Płyta przykładowo asrock b75 pro3, grafika troche za droga jak na swoje mozliwości, można znaleźć taniej.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ten u góry ma racje z płytą główną sam taką mam chociaż dałem za nią trochę więcej bo 86f.

Ten zasilacz faktycznie za słaby weź jakiegoś XFX 600w Brązowy certyfikat to będzie spoko a pozatym nawet ok ...

Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, zajmuje się tym 3 lata i mam jakieś doświadczenie, jest na tym forum z 2 miesiące, wiec nie ładnie tak wyzywać. Oczywiście, może pomyliłem się do firmy, bo nie znam jej i większość ludzi jej nie używa w moim rejonie, ale 400w wytrzyma mu z parę miesięcy, a potem zdechnie, karta jest trochę za mocna, wiem polecam wziąć więcej watów, i mniejsze ryzyko, że mu się nie spali.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz 600W? Dajcie spokój ludzie :)

 

@HyperPL

Na jakiej podstawie uważasz, że zasilacz 400W wytrzyma kilka miesięcy? Uzależniasz jego trwałość od mocy?

 

@kubu355

Propozycja z trochę naciągniętym budżetem:

 

http://i.imgur.com/Gdg31qD.png?1

 

 

Zmieniłem w Twoim zestawie parę rzeczy. Jeśli kumpel nie będzie podkręcał to w sam raz płyta na B75. Ten model MSI jest jednym z najbardziej udanych na tym chipsecie: http://pclab.pl/art47690-24.html

 

Karta taka, jaką miałeś - GTX 650 Ti Boost, tyle, że w wersji od Gigabyte z chłodzeniem WindForce 2X, które jest chwalone chyba we wszystkich kartach tego producenta za ciszę i wydajność.

 

Zasilacz 450W od XFX. Powinien dać sobie radę z tą kartą. (zestawy z podręconym i7 i tą grafiką brały w stresie ok 240-250W :http://pclab.pl/art52766-15.html , http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/gtx-650-ti-boost-test/strona/19646.html ). Możesz zmienić na trochę tańszego Fortrona Hexa 500W.

 

Pytanie czy warto się pakować w Ti Boost? Przyrost wydajności jest (do sprawdzenia w w/w linkach).

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Ten zasilacz faktycznie za słaby weź jakiegoś XFX 600w

 

Pomijając fakt, że nie ma czegoś takiego jak XFX 600W to polecam ci zająć się czymś innym, niż podpowiadanie ludziom na co mają wydawać swoje pieniądze. Do tego się absolutnie nie nadajesz.

 

 

 

Przepraszam, zajmuje się tym 3 lata i mam jakieś doświadczenie, jest na tym forum z 2 miesiące, wiec nie ładnie tak wyzywać.

 

Nie tylko ładnie, ale i słusznie, bo wypisujesz takie bzdury, że aż przykro czytać. Nie masz zielonego pojęcia o zasilaczach i poborze prądu. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie, jak widać, ten zasilacz co Autor podał, nawet nie ma certyfikatu, uważam, że sobie nie da rady po prostu, dlatego po prostu warto wziąć trochę lepszy zasilacz np. 500w, co zmniejszy ryzyko, że mu się nie spali, oczywiście, można wziąć 400w, ale uważam, że to głupota i proponuje coś lepszego, co nawet wystarczy mu na dłużej, np. przy upgradzie kompa, nie będzie musial zmieniać.

Ale to jest jego pieniądze, niech bierze co chce, tylko aby potem nie płakał:)

Link to post
Share on other sites

Nie liczy się przecież to ile zasilacz ma mocy na tabliczce, może mieć i 750W a na lini 12v która jest najważniejsza mieć realnie tylko 420w np i jeśli ktoś liczył na te 750w że je będzie miał oszczędzając na zasilaczu pieniądze to się może nie miło rozczarować inne kwestia to producent i certyfikaty standardów. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dobra, niech będzie, może i tak kłócę i kłócę, może naprawdę macie racje, dobra, przepraszam, ale uważałem, że taka karta po prostu potrzebuje trochę więcej odbioru prądu, właśnie przeczytałem i macie racje.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Wystarczy poczytać o rzeczywistym poborze prądu danej  karty graficznej w stresie i bez niego wziąć pod uwagę ile pobierają prądu pozostałe części naszej platformy i według tego dopasować zasilacz jaki potrzebujemy to proste, nie trzeba koniecznie sugerować się tym co pisze producent np. tej karty że jest to sztywne 550w powiedzmy, ale nie zaszkodzi mieć takiego zasilacza z tym że każdy może potrzebować innego dla siebie według tego co napisałem a producenci też zazwyczaj dodają listę renomowanych wspieranych oficjalnie zasilaczy można i tym się sugerować. Pozdrawiam ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...