Skocz do zawartości

Jaka Obudowa? CoolerMaster HAF-932 lub inna


Recommended Posts

Witam.

Skladam komputer od podstaw, chcialem zaczerpnac od Was weidzy na temat w co zapakowac takie podzespoly:

 

1. Procesor Intel Core i5 3570K

2. Chlodzenie CPU Be Quiet Dark Rock Pro 2
3. Plyta glowna ASrock Z77 Extreme4
4. GPU Asus Nvidia GeForce 2GB GTX 680 DirectCU II OC
5. Dysk twardy glowny Seagate ST1000DM003 3.5 inch 1TB Barracuda Hard Drive
6. Dysk twardy na system OCZ Vertex 4 128 GB
7. Pamiec RAM Crucial BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU Sport 8GB Kit (4GBx2), Ballistix 240-pin DIMM, DDR3 PC3-12800 Memory Module
8. Zasilacz OCZ ZT Series 650W
9. Naped optyczny Asus DRW-24B5ST 24x Internal SATA DVD Drive
12. Karta dzwiekowa BRAK - nie jestem melomanem, wystarczy mi ta wbudowana w plyte glowna w systemie 5.1, glosniki mam od kina domowego w tymze systemie.
13. Karta sieciowa - nie wiem jaka, wystarczy najprostsza?

 

Chcialbym, ze obudowa byla: cicha, miala dobre chlodzenie, miala jakies filtry (mam kota i duzo siersci, a komp prawdopodobnie na podlodze bedzie stac). No i zeby byla bezpieczna pod katem przyszlego rozwoju, dolozenia jakiegos dysku, zrobienia SLI itp. Chcialbym tez zeby miala jakis bajerek w wygladzie tak jak rpzez mnie ta wytypowana CoolerMaster HAF-932. Jest ona duza, moze nawet troche za duza? Niestety nie mam fizycznej mozliwosci zobaczenia jakiejkolwiek obudowy. Prosze o porade.

 

Edytowane przez isillo
Link to post
Share on other sites

Silentium to polska firma? Chyba dosc trudno bedzie mi to dostac w Anglii. Obecnie zastanawiam sie nad stonowana ale bardzo chwalona Fractal Arc 2 Midi. Czy taka obudowa jest wygodna i pojemna do mojego zestawu? Zaznaczajac chlodzenie be quiet dark rock pro 2.

Link to post
Share on other sites

W tym budżecie dobrą opcją jest SilentiuPC Regnum L50, dobra organizacja wnętrza, 3 wentyle na start, kontroler obrotów, sporo filtrów przeciwkurzowych, dużo miejsca na chłodzenie CPU (178 mm) i długie karty graficzne (do 33 cm bez wyjmowania miejsc dla HDD), więc zmieścisz tu zarówno Dark Rock'a PRO 2 (166 mm wysokości) jak i proponowany przeze mnie Thermalright HR-02 Macho (163,5 mm wys.), w zasadzie jedynym minusem tej budy jest niska wytrzymałość powłok lakierniczych. No, ale za 300 zł nie można mieć wszystkiego  ;)

 

Podsumowując buda ta ma dobry stosunek cena/jakość

Link to post
Share on other sites

Regnum to papier, nie rozumiem czemu nawet do tak drogiego i wypaśnego zestawu zawsze znajdą się ludzie polecający totalnie budżetowe obudowy... do tego "składaka" rozsądne minimum to Arc Midi R2, Define R4 z alternatywą zakupu czegoś jeszcze lepszego. Porządna buda może 'przeżyć' nawet 3 zestawy. Autor wyda teraz 500-600zł ale ten case będzie służyć mu latami, prezentując się tak samo dobrze jak w chwili wyjęcia z pudełka. 

 

Regnum ma cieniutkie blaszki, niezbyt wygodny system aranżacji okablowaniem (tylko część miejsca za tacką ma wytłoczenie  w którym mieszczą się kable), odklejające się nóżki i słabej jakości potencjometr do regulacji wentylatorami. Jeśli trzeba oszczędzać, nie jest to zła propozycja... ale po co iść na ustępstwa w takim zestawie?

 

Niech autor weźmie sobie np. 650D. 

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, dobra buda przeżyje nie jeden zestaw. Sam mam nie najtańszą przecież obudowę. Jednak trzymając sie budżetu ciężko znaleźć alternatywę dla Regnuma. Jeżeli Autor zechce zwiększyć budżet, poszuka się czegoś z "wyższej półki"

Link to post
Share on other sites

Dziekuje za zywa dyskusje. Pora powoli konczyc te i tak dlugie dywagacje. Upierdliwy z tym tematem jestem dlatego, ze nie mam mozliwosci obejrzenia zadnej z tych obudow na zywo. Reasumujac - prosze za mnie zdecydowac zatem. Corsair 650D za drogi dla mnie w tym momencie, wiec prosze o wybranie najlepszej obudowy z pulapu cenowego Fractal Arc 2 Midi i Fractal Refine R4. Te ceny troche mylace sa dla dyskusji bo np Refine R4 jest dosc widocznie tansza niz Arc 2 Midi a w polsce odwrotnie chyba jest. Core 3000 jest za to w podobnej cenie do Arc 2. Wiec z tych pulapow wybierzcie i wskazcie najlepsza prosze.

 

 

Nie moge zaktualizowac pierwszego posta w tym watku, obecny sklad komponentow wyglada tak:

 

1. Obudowa Fractal Design Arc 2 Midi lub Fractal Design Define R4
2. Plyta Glowna MSI Z77A-GD55
3. Procesor Intel Core i5 3570K
4. Chlodzenie CPU Be Quiet Dark Rock Pro 2
5. Zasilacz OCZ ZT Series 650W
6. Karta Graficzna Gigabyte GTX 670 Windforce 3X 2GB
7. Pamiec RAM Crucial BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU Sport 8GB Kit (4GBx2), Ballistix 240-pin DIMM, DDR3 PC3-12800 Memory Module
8. Dysk SSD Samsung 128GB 840 Pro Series
9. Dysk HDD Seagate 1TB ST1000DM003
10. Naped Optyczny Liteon Ihas124
11. Monitor Eizo FS2333
12. Windows 8 OEM
13. Klawiatura Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800
14. pasta termo Arctic Silver 5

 

koszt 1454 funtow + dostawa (okolo 7124 zlote + dostawa)

Edytowane przez isillo
Link to post
Share on other sites

Lepsze wykonanie i funkcjonalnosc i chlodzenie  tego Define R4 niz Arc 2 Midi? Np na stronie producenta Arc ma 180mm na chlodzenie cpu a Define R4 170mm tylko, czy to nie bedzie problemem przy be quiet dark rock pro 2 ktory wg opisu ma 166?



Wiec? Jak to jest z tymi obudowami i pojemnoscia ich? Sorry ze dopytuje ponownie o to samo, bo nie wiem czy nie jestescie pewni odpowiedzi badz ignorujecie moja ignorancje Waszej wiedzy. Jesli tak jest to przepraszam, ale nie wiem jakie doswiadczenie macie:) Reasumujac - ktora wziac? :)

Link to post
Share on other sites

FD Arc R2 jest bardziej przewiewna (3 wentylatory Silent Series R2 + opcjonalnie 4), jej wykonanie jak to u Fractal Design stoi na wysokim poziomie, w Define R4 postawiono przede wszystkim na ciszę, kosztem wentylacji, producent postawił na szczelność obudowy, 2 zainstalowane fabrycznie wentyle to za mało i od razu trzeba zaopatrzyć się w kolejne.

Jeżeli chodzi o funkcjonalność, w obu konstrukcjach mamy praktycznie to samo, wyjmowane koszyki HDD itp. Obudowy te charakteryzują się przestronnym i konfigurowalnym wnętrzem.

Do obu zmieścisz wszystko ze swojego zestawu, wejdzie tu chłodzenie, które chcesz zakupić, jednak R4 jest tańsza.

 

Zależy co cenisz bardziej: absolutną ciszę, czy dobrą wentylację, nie można mieć wszystkiego  ;) 

 

 

Mnie osobiście bardziej podoba się Define R4, zawsze można dokupić dodatkowe wentyle i zdecydowanie poprawić przepływ powietrza wewnątrz obudowy.

Link to post
Share on other sites

Dziekuje za rzeczowa odpowiedz. I chlodzenie i cisza sa dla mnie wazne ale tak jak mowisz nie mozna miec wszystkiego. Jako, ze chce zlozyc ten zestaw i miec tzw. swiety spokoj z nim do czasu zmian to wybiore Arc 2 Midi gdyz wg Ciebie nie wymaga on na starcie juz dodatkowych zakupow typu wentylatory. Z Arc 2 najwyzej bede zamykal drzwi sypialni na noc zeby nie halasowalo podczas snu :)

Jeszcze pytanie o pasowanie RAMu do tego zestawu - polecono mi wziecie kosci typu Low Profile bo zwykle beda kolidowac z tym chlodzeniem. Masz to moze potwierdzone organoleptycznie?

Link to post
Share on other sites

Moze przedkladam przewiewnosc nad kompletna cisze z kilku powodow mysle: tanszy koszt startowy (brak potrzeby kupna nowych wentylatorow juz na starcie), w trakcie duzego obciazenia tzn granie nie bedzie tego slychac bo dzwieki gry beda zagluszac a basy szarpac po panelach podlogowych a podczas spokojnego uzywania komputera chyba az tak to nie halasuje. Obecnie moj 3 letni lapek pomimo czyszczen praktycznie caly czas chodzi wentylator na pelnych obrotach co jest glosne ale zyje z tym i nie przeszkadza. Temperaturka przy ogladaniu zwyklego pliku AVI nie spada ponizej 87 stopni :)



Wiecie co? Ten Define R4 jednal troche mnie meczy:) Jakie i ile wentylatorow musialbym dolozyc doto tego zestawu mojego?

Dla przypomnienia:

2. Plyta Glowna MSI Z77A-GD55
3. Procesor Intel Core i5 3570K
4. Chlodzenie CPU Be Quiet Dark Rock Pro 2
5. Zasilacz OCZ ZT Series 650W
6. Karta Graficzna Gigabyte GTX 670 Windforce 3X 2GB
7. Pamiec RAM Crucial BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU Sport 8GB Kit (4GBx2), Ballistix 240-pin DIMM, DDR3 PC3-12800 Memory Module
8. Dysk SSD Samsung 128GB 840 Pro Series
9. Dysk HDD Seagate 1TB ST1000DM003
10. Naped Optyczny Liteon Ihas124
14. pasta termo Arctic MX-2

Link to post
Share on other sites

Używałem Define R4 przez około 4 miesiace a od ponad dwóch jade na ARC R2. Jesli mam cos polecic to bierz ARC R2, z paru praktycznych powodow. Na korzysc R4 przemawia troche wieksza cisza i .. to by było na tyle ;) No moze jeszcze zamykany front bo jesli masz napedy niepasujace do obudowy to drzwiczki wszystko zamaskuja. ARC R2 ma na starcie o jeden wentylator wiecej, posiada filtr na topie (w R4 jesli sciagniesz gorne zaslepki to kurz bedzie sie dostawal do obudowy), przedni filtr jest w ARC R2 o wiele wygodniejszy do wyciagania i jest lepiej przystosowana nie tylko do chłodzenia powietrzem ale również cieczą. Wnetrznosci sa te same, tak samo rozmiary :)

Edytowane przez Kamyk_88
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...