Skocz do zawartości

Zasilacz OCZ ZT Series 650W do takiego zestawu?


Recommended Posts

Witam. Zamierzam zlozyc sobie nowy komputer od podstaw, wiedze mam mala na ten temat jednakze po kilkunastu godzinach wybralem w/w zasilacz do kompletu:

 

1. Obudowa CoolerMaster HAF-932
2. Procesor Intel Core i5 3570K
3. Chlodzenie CPU Be Quiet Dark Rock Pro 2
4. Plyta glowna ASrock Z77 Extreme4
5. GPU Asus Nvidia GeForce 2GB GTX 680 DirectCU II OC
6. Dysk twardy glowny Seagate ST1000DM003 3.5 inch 1TB Barracuda Hard Drive
7. Dysk twardy na system OCZ Vertex 4 128 GB
8. Pamiec RAM Crucial BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU Sport 8GB Kit (4GBx2), Ballistix 240-pin DIMM, DDR3 PC3-12800 Memory Module9. Zasilacz OCZ ZT Series 650W
9. Naped optyczny Asus DRW-24B5ST 24x Internal SATA DVD Drive
10. Klawiatura Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800
11. Karta dzwiekowa BRAK - nie jestem melomanem, wystarczy mi ta wbudowana w plyte glowna w systemie 5.1, glosniki mam od kina domowego w tymze systemie.
12. Karta sieciowa - nie wiem jaka, wystarczy najprostsza?
13. Pasta termoaktywna do posmarowania procesora.
14. Myszka BRAK - mam obecnie Logitech Performance MX i wystarcza mi.
15. Monitor - nie wiem na co sie zdecydowac jeszcze.

 

 

Moje pytanie - czy ten zasilacz jest bezpieczny na przyszlosc pod wzgledem dalszej rozbudowy takiego komputera? Czy obudowa dla niego odpowiednia? W razie czego uciagnie ten zasilacz dodatkowy dysk, 680 w sli i i7? Jesli nie to jakie mieli byscie propozycje oczywiscie w rozsadnej porownywalnej cenie do tego OCZ 650W.

Link to post
Share on other sites

Do SLI gtx680 to bezpieczniej byłoby brać 700-750W. Bo przy SLI z takich potworków wypadałoby OC procesora zrobić i okaże się, że tych watów brakuje :)

Możesz też zrobić opcję "na teraz" i wziąć 550W teraz i wymienić go na mocniejszy kiedy będziesz robił SLI. Póki co nie sądzę, że stanie się to szybciej niż za 2 lata :)

Link to post
Share on other sites

W innej czesci do tego zestawu zaproponowano mi zasilacz Super Flower Golden Green PRO 550W. Z opisow wynika ze jest to bardzo dobry zasilacz ale niestety drogi. Potrzebne az tak te certyfikaty gold itp? Mieszkam w kraju gdzie nie zdarza sie brak pradu a takie mrugniecie swiatlami to moze ze 2 razy w roku sie zdarza. Cos tanszego ale nadal pewnego mozna by dobrac? Te 550W to pewnie optymalna liczba ale czy nie dobrze by bylo miec troche zapasu na OC i ewentualne przerobki kompa typu kolejny dysk badz lepszy procesor? Fajnie jakby mial zapas bo akruat zmiana zasilacza w kompie to najmniej ciekawa sprawa :)

Link to post
Share on other sites

Proponuje do powyższego zestawu xfx 550w będzie jeszcze zapas mocy.  Śmiało starczy

 

 

Zasilacz utrzyma tą konfigurację ale jak długo ? Jak będzie obciążony na 100% ?

Jacy eksperci tak pisali ?  Pamiętam tylko że chyba mareczeq ?

Link to post
Share on other sites

To zaproponujcie jakis zasilacz do tego zestawu zeby byl z malym zapasem - powiedzmy po pol roku bym rozszerzal zestaw. Czyli cichy i z zapasem. Dobry jakosciowo ale nie az tak wypasiony jak ten flower power z certyfikatem GOLD.

Link to post
Share on other sites

Dziekuje za odpowiedzi! Pozostaje mi teraz zatem wybor pomiedzy XFX 550W a OCZ ZT Series 650W. Porownam tylko ceny i czy ktorys jest modularny, choc ta modularnosc nie jest az tak istotna bo duzo komponentow nie bedzie jak widac w tym zestawie.

Link to post
Share on other sites

Też tak sądzę dla mnie optiumum to 60-70%

 

Wiadomo iż przy 50% jest najwyższa sprawność ale im wiecej "W" tym droższy zasilacz więc nawet jak zestaw pobiera 500W sprawność zasilacza 1000W przy tym obciążeniu nie pokryje różnicy jak ktoś kupi 750W i będzie jechać na 70%.

 

Mój zestaw pobiera ok 350W posiadam 750W miałem kupic 650W ale różnica pomiędzy 650 a 750 wynosiła 35zł

 

Docelowo czeka mnie wymiana całej platformy na 4 rdzenie i być może dokupię drugą karte dlatego zdecydowałem się na taki zasilacz.

Link to post
Share on other sites

Różnica cenowa między OCZ ZT 650W a 750W w sklepie morele wygląda następująco: 378-338=40zł

Jak już to warto dopłacić 40zł do wersji 750W.

W rzeczywistości biorąc pod uwagę sprawność ZT 750 rzędu 85% powinien on posiadać około 640W na linii 12V jeżeli się nie myle. Nie mowie ile on ma w rzeczywistości ale ile ma na papierze. Może mieć więcej (niektóre topowe zasilacze maja napisane 750W i w rzeczywistości tyle maja) ale nie musi.

 

Procesor i GPU aż się proszą o OC, można też zostawić pole manewrowe dla SLI.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...