Skocz do zawartości

Ogólny spadek wydajności PC


Recommended Posts

Witam!!

 

Otóż od około 2-3 dni zmagam się z problem z jakim wcześniej się nie spotkałem, nie wiem kompletnie co się dzieje. W sobotę rozebrałem kompa na części celem wyczyszczenia go nieco, każdy komponent wyczyściłem z osobna, wszystko grało elegancko, no ale po zdjęciu radiatora z cepa zauważyłem że nie mam pasty na wymianę, więc musiałem go założyć z powrotem z tą samą (stwardniałą) pastą. Z zakładaniem radiatora na jego miejsce trochę się pomęczyłem, ale to nic nowego, jak pierwszy raz go zakładałem gdy był jeszcze nowy, też nie dawał się założyć (intelowe, boxowe coolery, wiecie o co chodzi), wszystko już miałem praktycznie złożone do kupy, pozostało jeszcze uporządkować kable. W trakcie ich porządkowania dzięki moim nieprzeciętnym zdolnościom złamałem gniazdo SATA w dysku, ale piny czy tam bolce czy jak to tam zostały na swoich miejscach. Jakoś tam je posklejałem super glue, żeby jako tako się to wszystko trzymało (potem raz się odłączyło, bo nie wykrywało dysku, ale lekko poprawiłem kabelek i teoretycznie wszystko działa). Jeszcze tego samego dnia zdawało się że wszystko działa jak gdyby nigdy nic,w grach normalna ilość fps itd itd, jedyna różnica polegała na nieco wyższych temp cepa (ok. 4-5 st) w stresie bez jakiś większych różnic, ale tak to jest jak się tą samą roczną boxową pastę zostawia. Następnego dnia już nie było tak fajnie, gry się cieły i ogólnie jakoś to wszystko mniej ciekawie chodziło, w trakcie używania przeglądarki nie czuć jakiś większych różnic, ale np cokolwiek by się nie włączyło włącza się dłużej, komp też włącza się dłużej, a klatki w grach lecą na łeb nawet w trakcie bycia tylko w menu. Powiedziano mi że to raczej nie przez złamane gniazdo SATA, gdyż wiele osób miało ten sam problem i komputer śmigał im bez problemu. Szukałem problemów w software, nawet sformatowałem obie partycje dysku do zera i zainstalowałem system od nowa (win 7 64x, później x86), problem nie zniknął, nie mam już pojęcia o co chodzi.

 

 

PS. Sorry za długą opowieść, ale nie chciałem pominąć żadnej czynności podjętej wobec kompa  :P

Link to post
Share on other sites

I jeszcze sie pytasz? Idz do sklepu z elektronika czy komputerowego, kup paste nawet najtansza, usun stara i naloz na procesor.. Nie wiesz jak to zobacz chocby na youtube. Jak masz zaschnieta paste to rownie dobrze mozesz sobie polozyc na procka kamien, a na niego wiatraczek. Całkiem mozliwe, ze proc sie grzeje i obniza taktowania podczas grania. To juz nie sa stare athlony, które nie mialy zabezpieczeń i podczas grania z uszkodzonym chlodzeniem rzucając smołka w call of duty też czułeś dym haha.

 

"Otóż od około 2-3 dni zmagam się z problem z jakim wcześniej się nie spotkałem, nie wiem kompletnie co się dzieje... po zdjęciu radiatora z cepa zauważyłem że nie mam pasty na wymianę, więc musiałem go założyć z powrotem z tą samą (stwardniałą) pastą"

 

Mistrzostwo świata:)

Edytowane przez pocio
Link to post
Share on other sites

No to trochę paradoks, bo większość mi powiedziała (również i na tym forum) że temp nie mają większego wpływu na wydajność procesora, nie takie jakie są u mnie teraz, bo różnią się niewiele od tych sprzed zdjęcia radiatora. A co do tej "pierwszyzny" to nigdy tak nie robiłem, poprostu tym razem przeliczyłem się bo myślałem że mam jakąś pastę, a się okazało że nie mam.



I jeszcze sie pytasz? Idz do sklepu z elektronika czy komputerowego, kup paste nawet najtansza, usun stara i naloz na procesor.. Nie wiesz jak to zobacz chocby na youtube. Jak masz zaschnieta paste to rownie dobrze mozesz sobie polozyc na procka kamien, a na niego wiatraczek. Całkiem mozliwe, ze proc sie grzeje i obniza taktowania podczas grania. To juz nie sa stare athlony, które nie mialy zabezpieczeń i podczas grania z uszkodzonym chlodzeniem rzucając smołka w call of duty też czułeś dym haha.

 

"Otóż od około 2-3 dni zmagam się z problem z jakim wcześniej się nie spotkałem, nie wiem kompletnie co się dzieje... po zdjęciu radiatora z cepa zauważyłem że nie mam pasty na wymianę, więc musiałem go założyć z powrotem z tą samą (stwardniałą) pastą"

 

Mistrzostwo świata:)

Czyli intel blokuje swoje zegary żeby nie przekraczać pewnego stopnia nagrzania się?

Link to post
Share on other sites

Czyli intel blokuje swoje zegary żeby nie przekraczać pewnego stopnia nagrzania się?

Tak właśnie jest. Zmień pastę i zobacz jak będzie. Pamiętaj, żeby to chłodzonko intelowskie siedziało na wszystkich kołkach. Raz jak zmieniałem mobo przez moją nieuwagę nie złapała jedna nóżka i temperatury były wyższe, ale szybko wyczaiłem gdzie jest błąd. Radze zwrócić na to uwagę bo te kołki lubią się wyrobić i nie chcą później łapać.

Edytowane przez pocio
Link to post
Share on other sites

Tak właśnie jest. Zmień pastę i zobacz jak będzie. Pamiętaj, żeby to chłodzonko intelowskie siedziało na wszystkich kołkach. Raz jak zmieniałem mobo przez moją nieuwagę nie złapała jedna nóżka i temperatury były wyższe, ale szybko wyczaiłem gdzie jest błąd. Radze zwrócić na to uwagę bo te kołki lubią się wyrobić i nie chcą później łapać.

tp akurat wiem, musiałem się z nimi mocować troche, ale łapią wszystkie, dobrze sprawdzałem. A co do blokowania zegarów.. cóż człowiek uczy się całe życie  :D

 

a tak jeszcze zapytam, na jakim procku miałeś założone ten boxowy cooler od intela?

Link to post
Share on other sites

Proponuję użyć rąk i czegoś czym można zetrzeć pastę :)

 

Masz automatyczne przydzielanie napięć ? Bo jeśli tak zmień to ;)

Automatyczne przydzielanie napięć?

 

Teraz widzę co mi koleś w sklepie wcisnął, twierdził że aktualnie nie mają nic innego, ale że jest w porządku, a jednak lipa

 

ta pasta to AG H

 

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Pasty_termoprzewodzace_-_Czy_warto_oszczedzac.-3483.html

 

dzisiaj odnotowałem bardziej unormowane temperatury, spoczynek min-35st max-43st avg-41st, stres max-59, nie zauważyłem żeby przekroczyło 60, a klatki dalej lecą, dodam że temp gpu to 55st

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...