Skocz do zawartości

Pomoc w wybraniu monitora


Recommended Posts

WItam wszystkich! Poszukuje dobrego monitora do grania. Podczas poszukiwan wyszukalem takie oto monitory i prosilbym o ocene ktory z nich bylby najlepszy. Bylem przygotowany wydac jakies 600+ zl teraz moze zmusilbym sie dodac 200+ zl wiecej ale nie chce kupowac za 1k monitora. Chcialem tylko dodac ze wazne jest aby mial 24 cale full HD i dobra jakosc obrazu (kolory, kontrasty i te wszystkie sprawy) Szukalem dlugo i znalazlem 3 rozne monitory o roznych zupelnie innych parametrach. Dlatego dodatkowo chcialem zadac takie pytania:

ktora z matryc jest najlepsza do gry i oferuje jednoczesnei najlepsze kolory jak i najmniej smuzenia i innych problemow MVA, IPS czy TN (czy roznice w jakosci obrazu podczas gry sa zauwazalne i warto placic za drozsza matryce?).

 

Czy roznica miedzy 23 i  23,6 i 24 cale jest duza podczas gry? Na czym lepiej wyglada gra (ostorosc obrazu, kolory, predkosc odtwarzanego obrazu, reakcji elementow swiata gry na moja manipulacje za pomoca myszki\klawy (jestem graczem multi w sc:bw))

 

A oto i znalezione przeze mnie monitory, kazdy z nich jest inny i ma inne zaleta  sa moim zdaniem calkowicie rozne ale wszystkie wydaja sie spelniac moje potrzeby, kazdy ma inna matryce z tego co zauwazylem:

 

http://www.agito.pl/monitor-asus-23-led-vs239hr-2492-653836.html

 

 

http://www.agito.pl/monitor-philips-24-led-244el2sb-2492-475895.html?cid=3005&attr=963-110029,170-488146

 

http://www.agito.pl/monitor-lg-24-led-m2452d-pz-2492-592853.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=592853

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dzieki za odpowiedz ta propozycja wydaje sie ciekawa jako ze ma to byc monitor glownie do gier.. Ale moje pytanie pozostaje.. Czy warto kupic monitor 23 cale i ips czy lepiej trzymac sie 24 cali i TN. Czy roznica w kolorze miedzy matrycami jest na tyle istotna podczas gry ze warto odpuscic sobie te 24 cale czy wlasnie bardziej liczy sie ilosc cali? Jesli roznica w kolorze nie jest duza to moze bardziej warto kupic dobry i drozszy 24 calowy TN tak jak ten IIYAMA?

Link to post
Share on other sites

Dziekuje za porady drachenfeles mam tylko pytanie czy kazdy monitor z tej strony ktora mi podales w cenie 700-800 zl bedzie wystarczajacy do grania? Czy ktorys z nich polecilbys bardziej niz inne?

Edytowane przez Sylfa
Link to post
Share on other sites

drachenfeles wybralem sobie ten model z tych przez ciebie podanych LG IPS237L nie jest przy nim napisane ze jest do gamingu tylko do multimediow a podoba mi sie najbardziej czy mozesz cos powiedziec o gamingu na tym monitorze? Czy wystepuja jakies znieksztalcenia obrazu, smuzenia etc? Czy musze zmienic na jeden z tych z podpisem do gamingu...?

Link to post
Share on other sites

Podstawa dla mnie to starcraft Brood War zatem stary sc nie sc2 poniewaz jestem wieloletnim graczem multi tej gry. Ponadto okazjonalnie zdazaja mi sie gry multi typu Conan czy world of tanks no i pojedyczne fpsy jak np Unreal Tournament ale poza sc w gry multi bede gral sporadycznie i wiekszosc z nich bedzie grana w singlu. Nie wiem jak duze ma znaczenie to opoznienie do tej pory uzywalem syncmaster 740n samsunga i on ma 8 ms a nie wiem jak jest z input lag w nim nikt tego nie podaje...



WItam ponownie przepraszam ze odswiezam watek ale natrafilem na aspekt techniczny ktory zmienia wszystko. Zdaje sobie ze za tkaie pieniadze nie mozna miec wszystkiego dlatego zmienilem kryteria wedle ktorych poszukuje monitora. W tej chwili najwazniejsze kryteria to aby monitor posiadal mozliwosc zmiany aspect ratio z  16:9 na  4:3 albo chociaz 5:4 poniewaz poza nowymi bede tez gral w stare  gry ktore rozgrywa sie najlepiej na malych monitorach sa to takze kwestie przyzwyczajenia zatem to kryterium jest  teraz najwazniejsze. Do tego chcialbym aby mial mozliwosc regulowania wysokosci ekranu zeby mozna bylo do oczu wygodnie podniesc oraz jakis sensowny input lag i opoznienie ms moj stary monitor to syncmaster 740n ma input lat 60 i 8ms dlatego wydaje mi sie ze raczej kazdy monitor ponizej tego mnie zadowoli. Moze w grach rts w ktore gramw  multi niema to takiego znaczenia jak w fps a moze to kwestia przyzwyczajenia i nauczylem sie kompensowac te ujemna wartosc bo dotad nie wiedzialem ze istnieje i nie czulem zeby monitor zmniejszal moje szanse na zwyciestwo. Dla tych wartosci jestem gotow poswiecic nawet ilosc cali ale nie full hd bo tak sie zlozylo ze posiadam karte gts 680 direct cu II top 1202mhz i w takim monitorze ona sie dusi... =[

 

Z gory dziekuje za jakies sensowne rady i jeszcze raz przepraszam za zamieszanie ale zwyczajnie dopiero teraz wpadlem na to ze nie kazdy monitor ma aspect ratio zmieniane przy 16:9 podstawowym.. =[

Edytowane przez Sylfa
Link to post
Share on other sites

najtaniej i w miarę przyzwoicie wypadnie Dell U2412M

powiedz jeszcze jedną rzecz, nie siedzisz przy kompie po ciemku?

Jesli gram na powaznie to nie  siedze po ciemku przy monitorze. Ale czy ten dell ma  zmiane aspect ratio z  19:9 do 4:3 albo 5:4 ? bo zdalem sobie sprawe ze te  elementy beda najwazniejsze no i zeby tego ghostingu nie bylo bo slyszalem ze to strasznie przeszkadza ale dziekuje za  szybka odpowiedz od kiedy zepsul mi sie monitor nie moge nic robic na komputerze a wybro monitora choc konieczny szybko nie jest sprawa latwa...

 

Kurcze troche drogi ... WIdze ze dobor dobrego monitora do potrzeb bedzie ciezka sprawa...

 

Chcialem tez zapytac jak jest z tymi smuzeniami w monitorach wiele osob o nich mowi ale czy przypadkiem nie przesadzaja albo czy niema sposobu na obejscie tego problemu? Wydaje mi sie ze ludzie przesadzaja ale jak mowilem monitora nowego od lat nie mialem dlatego jestem do tylu. Chcialem tez zapytac o ten model bo przypadkiem na niego trafilem informacje marketingowe wydaja sie  byc nazbyt idealne czy ktos moglby mi cos o nim powiedziec  o kolorze, smurzeniu, czasie rekacji czy ktos moze ma taki monitor?    http://www.agito.pl/monitor-benq-24-led-rl2450ht-gaming-czarny-2492-543198.html

Edytowane przez Sylfa
Link to post
Share on other sites

 

 

Jesli gram na powaznie to nie  siedze po ciemku przy monitorze.

 

to przyzwyczajaj się do myśli, że trzeba będzie to zmienić

 

 

 

Ale czy ten dell ma  zmiane aspect ratio z  19:9 do 4:3 albo 5:4 ? bo zdalem sobie sprawe ze te  elementy beda najwazniejsze

 

jako takiego wide mode 1:1 afaik nie ma, ale ma tryb natywny (czyli 16:10) oraz tryb 5:4

 

 

 

o i zeby tego ghostingu nie bylo bo slyszalem ze to strasznie przeszkadza ale dziekuje za  szybka odpowiedz od kiedy zepsul mi sie monitor nie moge nic robic na komputerze a wybro monitora choc konieczny szybko nie jest sprawa latwa...

 

nie bój się o ghosting

a całą sprawa to się tak na prawdę o budżet w dużej mierze rozbija 

 

 

 

Chcialem tez zapytac jak jest z tymi smuzeniami w monitorach wiele osob o nich mowi ale czy przypadkiem nie przesadzaja albo czy niema sposobu na obejscie tego problemu?

 

oczywiście, że przesadza, moja opinia jest taka, że większości się w oczach rozmywa od problemów emocjonalnych wieku dojrzewania, druga część nie raczy brać poprawki na fakt, że w wielu grach mamy zaimplementowany 'motion blur', którego nie zawsze mamy opcję zgasić, a reszta to zwykłe trolle

tak na prawdę żaden współczesny monitor nie smuży, nie licząc kliku wyjątków na starszych panelach VA

 

a dla entuzjastów CRT mam do dodania tyle: CRT mają czas reakcji na poziomie 16ms BWB, innymi słowy ci, którzy twierdzą, że CRT nie rozmywały to zwykli malkontenci, jasne, że 2ms w LCD to nie jest to samo, bo zamiast BWB podają GTG, natomiast większość gamingowych monitorów dawno wyprzedziła pod tym względem te 'idealne' CRT... żeście dawno przed CRT nie siedzieli... sorki ale jakoś mi leżało

 

 

 

Chcialem tez zapytac o ten model bo przypadkiem na niego trafilem informacje marketingowe wydaja sie  byc nazbyt idealne czy ktos moglby mi cos o nim powiedziec  o kolorze, smurzeniu, czasie rekacji czy ktos moze ma taki monitor?    http://www.agito.pl/...492-543198.html

 

widzę nowa seria gamingowa, z jednej strony ciekawe, z drugiej to zwykłe TN plus sporo elektroniki, takie to trochę naciąganie zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę

Link to post
Share on other sites

to przyzwyczajaj się do myśli, że trzeba będzie to zmienić

Czy to znaczy ze przy swietle bedzie cos nie tak? Jesli da sie w nim zmienic aspect ratio  na 5:4 bez jakiegos pogorszenia jakosci obrazu to jest to monitor dla mnie ;)

Jeszcze jedna sprawa ten dell ktory polecasz ma  ips i to chyba e-ips slyszalem ze  e-ips gorszy jest od normalnego tn...  Jak z tym sie sprawy maja? Jak mowilem przesiadam sie ze  starego monitora moj syncmaster 740n z tego co udalo mi sie wyszukac mial 8ms  i 60 input lag i dobrze mi sie gralo 17' 5:4 aspect ratio, pivota i regulacje  wysokosci etc. Ja kupilem go za 739zl natomiast  z tego co wiem gdy wychodzil na rynek kosztowal 1500zl wydaje mi sie ze technologia poszla do przodu na tyle ze teraz kazdy monitor w tym budzecie o ktorym mowimy powinien byc lepszy. Jesli uwazasz ze ten dell jest rzeczywiscie dobry za te cene to pewnie bede musial jakos wysuplac dodatkowa kase na niego bo ma  regulacje wysokosci i apspect ratio 5:4 z tego co mowisz i ips matryce i 24' zatem chyba nic lepszego nie znajde ;P

Edytowane przez Sylfa
Link to post
Share on other sites
Czy to znaczy ze przy swietle bedzie cos nie tak?

 

to znaczy, że bez światła będzie, tzn twoim oczom 

szczególnie, że monitorki z tej półki są wszystkie za jasne, a delle dość konkretnie, bo są zaprojektowane do pracy w dzień/przy jasnym świetle

 

 

 

Jeszcze jedna sprawa ten dell ktory polecasz ma  ips i to chyba e-ips slyszalem ze  e-ips gorszy jest od normalnego tn...  Jak z tym sie sprawy maja?

 

nie chce mi się rozpisywać dlaczego, ale nawet e-IPS z wszystkimi swoimi wadami pod wieloma względami jest praktyczniejszy niż TN, owszem na tej półce cenowej mamy dość powiedzieć ambiwalentne podejście producentów do kontroli jakości więc trafia się sporo bubli na wstępnie do wymiany, co połączone z modnymi zakupami w sklepach intenetowych daje tyle negatywnych opinii laików, zwalających wszystko na IPS

niemniej zawsze powtarzam - obejrzyj monitor przed zakupem i sprawdź czy nie ma wad produkcyjnych

 

 

 

Jesli uwazasz ze ten dell jest rzeczywiscie dobry za te cene to pewnie bede musial jakos wysuplac dodatkowa kase

 

zawsze możesz wziąć U2312HM do gier nawet lepszy (input lag < 1ms) ale jest 16:9 i nie wiem jak z wide mode, ale obawiam się, że może nie mieć presetu na 5:4, najlepiej sobie obie sztuki porównaj w jakimś salonie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...