Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeżeli nie będzie chciał dwóch GPU i mocno podkręcać to się nadaje. Wadą jej jest drugie złącze PCI-Express x4, oraz wysokie temperatury i pobór prądu po podkręcaniu.. poza tym dobra płyta..

 

A Ty Crisis zdecydowałeś się w końcu na jakiegoś procka?

 

 

Dodałem do listy "obserwowanych" FX-6100 również (chyba, że 6300 lepszy), bo widzę dość atrakcyjny cenowo i byłby mniej droższy.

 

http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_fx6350_vs_intel_core_i3_porownanie_procesorow?page=0,12

 

Tak patrzę na ten test (wiadomo lepszą grafę tam mają w platformie na której testowali) no to widzę, że 

 

Intel Core i5-3350P

wysoko w czołówce (pewnie 3470K byłby ciut wyżej?). Szkoda jedynie, że te ceny są mało atrakcyjne biorąc pod uwagę, że kolejna ?generacja od Intela w drodze, taniej niż 650 nie kupi, nie nadaje się do kręcenia? no i w takim przedziale to chyba lepiej do i5 3470 dołożyć?

 

i5 3470 - allegro taniej widzę niż ~720 zł nie kupi, jedna jest aukcja za 700 zł, ale to i tak w cholerę drogo, a jak jeszcze płyta i ram to już z 1300 przynajmniej. Plusy to chyba takie, wydajność, OC i to że nie trzeba by szybko zmieniać i jeśli już tak to w przyszłości na 1155 znalazłby znowu lepsze modele, dużo wydajniejsze ?

i5 760 - stara technologia 45 nm (mój E8400 złomek taką ma) i socket 1156, więc chyba nie ma sensu się w to pchać, nawet używkę, bo w przyszłości znów by trzeba calutką platformę zmieniać = więc największy bezsens ten model

VISHERA FX-8320 - za 580 zł najtaniej można chyba znaleźć, w testach w miarę dobrze wypada, świetnie się kręci, 120 zł można oszczędzić w porównaniu do tych i5, ale czy w przyszłości znów by nie trzeba całej platformy zmieniać?

FX-6100 cena bardzo atrakcyjna, najtaniej by wyszło, wydajnościowo chyba też nieźle

 

a jeśli używka to żeby gwarancja była na kilka miesięcy a nie rozruchowa na 14 dni  :rotfl: śmieszą mnie takie gwarancje, kojarzy mi się to z "14 dni pochodzi twój procesor" kasę pewnie na tym można nieźle wtopić

 

 

Dobrze by było kupić z tych wymienionych coś czego nie trzeba by w przyszłości szybko zmieniać. I jak to jest różnica paru klatek na FX-8320 czy więcej w porównaniu z tymi i5? Jak parę klatek to są to śmieszne wartości (jak 10 to już dużo).

 

edit: jednak widzę, że AMD-ki w głupi sposób tracą klatki w poszczególnych tytułach, co jest dziwne, w takim razie strasznie są nierówne.

Edytowane przez crysis1000
Link to post
Share on other sites

Na dniach będę miał FX-8350, to dodam do swojego testu :). Jak już zauważyłeś, AMD są bardzo nierówne (ze względu na słabe IPC), więc dla gracza to raczej średni wybór. Przecież nawet stare LGA 1156 jest wydajniejsze :wariat:.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mówisz że przy I5 760 musiałbyś całą platforme zmieniać ? A przy 3470 to nie ?? Czy nawet 3350, Ivy się kończy odchodzi podstawka 1155, wchodzi całkiem nowa, prawdopodobnie w przyszłości dość niedalekiej ktoś wprowadzi pamięci DDR4, które całkowicie już wyniszczą stare platformy(w tym Haswella).

Piszesz Vishera 8320, a czy jest w innej technologii jakiś 8320? Bulldozery to 81xx, a Vishera to 83xx, lub 43xx czy nawet 63xx, wiesz o co chodzi.

 

W tym momencie Proce AMD przynajmniej według mnie nie będą już długo na tej podstawce, którą teraz mają, nawet sądzę że jeśli wejdzie cos nowego to cała ta kompatybilność wsteczna zostanie na 1 "sezon"(jedną generacje) wyłączona, i potem na calkowicie nowej platformie będzie to kontynuowane, a szkoda byłoby sie w coś takiego pchać.

 

Ale to subiektywna opinia

 

Poszukaj może Phenoma X6 1045T, dużo ludzi go zachwala. A cena 400zł to nie zbyt wiele :) Choć wydajność jak na AMD przystało, jest zadowalająca, ale widać odstaje od Inteli.

Edytowane przez JacobX14
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tzn chodziło mi o to, że w i5 760 skoro jest na 1156 a i5 3470 jest na 1155 to zawsze jakąś i7 moża by było znowu w przyszłości kupić, czego nie ma możliwości na i5 760 chyba no choć to nie będzie opłacalne za kilka lat xD

 

Cenowo to właśnie i5 dosyć drogo wyjdzie i trochę trzeba będzie przepłacić, ani się nie oglądnę jak znów technologia w przód pójdzie o parę dobrych lat (tak jak w przypadku E8400) i będą nowe procki w dodatku zaraz choć jeszcze droższe niż i5 bodajże.

 

Tyle, że ten 3470 wygląda na solidny sprzęt, w dodatku to Intel, więc oferuje stabilną wydajność, więc pewnie to jest najlepsza opcja (a mieć potem ból .... że zły procesor :D )

 

 

PS ten Phenom X6 1045T nieźle prądu musi żreć 125 W  :roll: grzejnik można mieć w kompie :D

Edytowane przez crysis1000
Link to post
Share on other sites

Wiesz jaka jest różnica pomiędzy użytecznością I5 a I7?? W I7 masz większą wydajność w profesjonalnych zastosowaniach, co nie jak się ma do gier, więc nie by ci takie przejście z I5 na I7 nie dało.

 

Co do 1045T to fakt, on prądu żre, ale to jest AMD, to jest Hamerykańska robota, to musi dużo wpierdzielać, przecież ich na to stać. Nie no a tak serio, to jest to starsza architektura, no i sam fakt że ma 6 fizycznych rdzeni też wiele ma do tego.

Między I5 3470 i 3350P nie ma dużej różnicy, co zresztą pokazują testy, więc raczej o "ból du*y" się bać nie musisz :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli intel to tylko 3350P lub później 3470K. ​ Rożnica to odblokowany mnożnik co znacznie ułatwia OC i pozwala uzyskać dużo lepsze wyniki owego OC, lecz cena troszkę odstrasza...

 

Co do AMD z serii FX-6xxx to bierz tylko i wyłącznie 6300, lub nowego 6350(różnica to taktowanie standardowe, więc wszystko będzie zależne od ceny). 6100 to szrot, który jest pierwszą wersją modularnych procesorów AMD. Dla mnie to taka wersja alfa procesora.. vishera to beta, a steamroller to będzie wersja w pełni sprawna;)

 

Możesz też uwzględnić stare, tanie, ale nadal wydajne Phenomy jak wspomniał kolega.. Phenom x6 1045T, lub Phenom X4 965 BE. Na ich bazie zbudujesz tanią platformę, choć mało przyszłościową chyba.. Sam wczoraj dostałem procka Phenom 945 95W, zamontowałem go i jestem na prawdę zadowolony, że za tą cenę dostałem coś fajnego. Jeszcze tylko grafa...

 

Przemyśl to.. jeżeli masz jakieś nowe spostrzeżenia lub pomysły to pisz, coś pomożemy:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

6100 jest nie wersją modularnych, a modułowych procesorów AMD :) Fakt mas racje, ale różnica w cenie między 6300 a 6350 jest dość spora, i  nie opłaca się(póki co bo to nowy proc, dopiero wyszedł) kupować 6350.

 

Dokładnie jak piszesz, póki co era DDR3 dobiga końca, więc inwestowanie w zarówno nowości, drogie nowości AMD jak i Intela, mogą być stratą kasy, bo chyba budżet masz ograniczony, i nie chcesz płacić każdorazowo.

 

Dodam jeszcze że i tak nie pograsz w nowe gry na Ultra, przynajmniej dopóki nie wymienisz grafy(chodzi mi o Crysis-a 3, albo Metro, choć nie tylko). Możesz też dokupić drugą, ale po co. Kupowanie 3470 do tej grafy, to lekka strata kasy, gdyż proc nie będzie w 100% wykorzystany w grach, poza grami to wiadomo wydajność większa, ale w grach nie odczujesz.

 

Więc subiektywna moja opinia, i takie końcowe wnioski, przynajmniej ode mnie. Jeśli chcesz nie przepłacać za Intela, to używke I5 750, lub wyrwać w podobnej cenie nowy zestaw na AMD Z Phenonem X4/X6)965BE lub 1045T), i jakąś fajną płytą za około 350-400zł, która ma wszystko co ci potrzebne na +-2lata, jak USB 3.0, 6 portów Sata 3.0. Wiadomo wydajność nie jest powalająca w porównaniu do nowych Inteli, ale i tak ciekawa propozycja, dla osób z ograniczonym budżetem, i tych, którzy niekoniecznie muszą grać na Ultra :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@tomcug, w sumie rozdzielczość ma znaczenie ale głównie dla pamięci na grafice, więc faktycznie dobrze gadasz :).

 

 

Czy brać coś lepszego, czy nie, zależy tlyko od chęci wydania kasy przez autora, sądzę że 3350P powinien w zupełności bez bólu du*y wystarczyć, o ile nie zamierzasz podkręcać, jeśli brać lepszego to tylko 3470 z literką K, gdyż jego jak ktoś już napisał można sporo wzmocnić, a 3470 na standardowych taktach, nie ma dużej przewagi nad 3350P :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...