Skocz do zawartości

Recommended Posts

w grach wykorzystujących dobrze wielowątkowość i wszystkie 8 wątków stałoprzecinkowych FX'ów typu battlefield 3, crysis 2 i 3, metro 2033, sniper elite v2, dishonored, wiedzmin 2 AMD nie będzie wcale odstawać nawet od topowego I5 3570.. popatrz sobie na testy..

 

Edit:

Co do płyty.. nie wiem czy jest sens dopłacać do  modelu 990, gdyż różnica ceny jaka je dzieli na allegro to równe 100zł.. 970 możesz mieć już nową z przesyłką za 270zł..

Różnica między GA-990XA-UD3 a GA-970A-UD3 to multi GPU: jedna ma 8x/8x druga natomiast 16x/4x.
Obie obsługują jak dotąd wszystkie procki, więc nie wiem czy jest sens dopłacać...

Edytowane przez WielebnyRay_PL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up, wcale nie odstają w grach -.-

 

Ale gdyby w przyszłości chciał spiąć karty w CF/SLI to zawsze lepiej mieć niż nie mieć. 

 

Rez dobrze gada, że pokazywanie Crysis-a 3  jako gierke która (jednorazową) przewagę prockom AMD, to czysty chwyt na przyciąganie klientów.

To tak jakby powedzieć kup Nv bo ci nie będzie Assasins Creed 3 działał płynnie(no bo nie będzie :D)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

w grach wykorzystujących dobrze wielowątkowość i wszystkie 8 wątków stałoprzecinkowych FX'ów typu battlefield 3, crysis 2 i 3, metro 2033, sniper elite v2, dishonored, wiedzmin 2 AMD nie będzie wcale odstawać nawet od topowego I5 3570.. popatrz sobie na testy..

 

No tak, przecież w takich porównaniach zawsze trzeba dobierać gry, żeby nie skrzywdzić AMD :wariat:. Rzecz w tym, że Intel jakoś nie ma takich problemów i zawsze oferuje równą, wysoką wydajność. Tak samo w przypadku Core i5-760, jak i Core i7-3770K ;).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, gry z programy Gaming Evolved wypadają często lepiej i to sporo na Intelach, nie wiem czy ten program nie jest czasem pod karty graficzne, ale nie pisze Radeon Gaming Evolved, tylko AMD, więc raczej wszystki ich produkty powinny mieć wyższą wydajność niż konkurencyjne. Choć nawet karty graficzne AMD nie zawsze wypadają lepiej w Gaming Evolved.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam. Zamierzam zmienić platformę i za procek max 650 zł - co lepiej wychodzi AMD FX-8320

czy i5 3470 oraz i5 760 ? Apropo modeli Intela i tak bardziej będę musiał oglądać się za używką, chyba że będą jakieś nówki za 600 zł, szczególnie jeśli o 3470 chodzi. Moja grafika to Gigabyte Radeon HD 6870 OC Windforce 3X, zasilacz Aerocool E80-700 (700 W). Komp głównie do gier służy, do tych najbardziej wymagających. Widzę, że niektórzy piszą, że AMD się do gier nie nadaje, bardziej do obróbki ale w testach chyba nie ma jakichś kolosalnych różnic, nawet z i7 ten procesor w niektórych rzeczach godnie rywalizuje. Minusy to pewnie duży pobór prądu przy obciążeniu, ale z drugiej strony dobrze się kręci. Proszę o porady, który z tych procesorów byłby najlepszy, chyba że są jeszcze jakieś lepsze w tej cenie 650 zł. Tego budżetu proszę się trzymać.

 

 

Do karty graficznej którą posiadasz to max phenom x4 955/965, jak wiadomo w grach najważniejsza jest karta graficzna, a jeśli chodzi o procesor to wystarczą w miarę mocne 4 rdzenie (taki phenom po OC ogarnia nawet hd7850/7870)

 

Ja bym w twoim przypadku brał phenom 965BE + OC lub x6 1045T + OC i resztę kasy dołożył do lepszej grafiki (zostanie ok 300zł + 350zł ze starej karty = 650zł czyli hd7850)

 

ps. widzę że trwa odwieczna wojna ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie miałem na celu wymienianie znowu grafiki, bo wnet musiałbym całego kompa wymienić, a grafa była zmieniana bodajże w grudniu 2011 i trochę kosztowała, więc szkoda robić wymuszone zmiany. Przy rozdziałce 1440x900 i wymianie proca na lepszy nie powinno być źle, zresztą ta grafa radziła sobie na TV 47"

Link to post
Share on other sites

Nie miałem na celu wymienianie znowu grafiki, bo wnet musiałbym całego kompa wymienić, a grafa była zmieniana bodajże w grudniu 2011 i trochę kosztowała, więc szkoda robić wymuszone zmiany. Przy rozdziałce 1440x900 i wymianie proca na lepszy nie powinno być źle, zresztą ta grafa radziła sobie na TV 47"

 

 

Racja przy takiej rozdzielczości obecna karta wystarczy.

 

A więc http://techplanet.pl/produkty/procesory/intel-core-i5-3350p-lga1155-box,34981.html lub trochę szybszą używkę, nie ma co kombinować ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W tym momencie to już obija się o idiotyzm, nie potrafię zrozumieć dlaczego ludzie w tematach o wyborze proca, piszę że ma ktoś za słabą karte, i musi wymienić, bo jak nie to sie nie opłaca brać lepszego proca -.-

 

kuba83bb, wreszcie ktoś kto polecił 3350, pisałem autorowi żeby się nad nim zastanowił, to gadał o 3470, choć ja nie widzę najmniejszego sensu kupna takowego, a do 3350 wystarczy nawet płyta za 250zł :)

 

Tak więc bierz  Intela, możesz też wziąść Sandy Bridge jak I5 2400, który jest o 70 zł droższy.

Proc- http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-3350p-3-10-ghz-bx80637153350p-514969/

Płyty takie w dość niskiej cenie.

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8b75-v-s1155-b75-px-4ddr3-usb3-glan-atx-p8b75-v-463866/

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b75-pro3-471781/

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z77-pro3-464641/

 

Jeśli ktoś może to niech poleci jakąś dobrą płytę, która może ma więcej Sata 3.0 niż jedno ^^ No i wejście na USB 3.0 wewnętrzne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie dzisiaj pomyślałem też o i5 3350p... myślę, że jest do dobra opcja dla osoby która chce koniecznie coś intela, ale przy tym dużo nie wydać. Przemyśl to bo procesor jest warty uwagi jeżeli celujesz głównie w gry, choć w nowych lub topowych tytułach(nie licząc Far Cry 3, czy star craft) FX'y radzą sobie również dobrze, więc z 8320 również powinieneś być zadowolony;)

Edytowane przez WielebnyRay_PL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@WielebnyRay_PL

Równie dobrze radzą sobie tylko w Crysis 3 i to nie na każdej mapie. Welcome to the jungle i FX-8350 wypada parę fps lepiej niż  i5 3570k, the roof of all evil i jest o 13fps gorszy!

W BF3 w multi FX-8350 wypada jak i5 760, DiRT Showdown i wypada od niego gorzej, Max Payne 3 (dość dobrze wykorzystuje wiele rdzeni) i i5 760 wypada jak FX-6300 a i7-870 jak FX-8320, i5 2500 jak FX-8350. Kolejne przykłady: StarCraft 2 (i ogólnie wszystkie strategie) to wielka porażka procesorów AMD, wydajność FX-8350 jest bowiem na poziomie Pentiuma G870.

Intel jest dobry z tego powodu, że nie ma takich wahań, wydajność jest równa.

Edytowane przez kubas246
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szymon1325, "sam go mam i działa" to żaden argument, i zresztą każdy tak samo ci powie. Jeśli miałbyś odniesienie do któregoś z polecanych, mógłbyś powiedzieć że miałeś tamtego, ale I5 3470 jest o wiele wiele lepszy. :)

 

@kubas246 dobrze powiedziane, niektórzy nie czytając dokładnie tekstów, porównań wydajności w grach potrafią zobaczyć druzgocącą prawde, że AMD wypada w 90% gier słabiej niż Intel, a reszta jest porównywalna. Jedyny wyjątek to tutaj Crysis 3, ale to jedna gra, nigdy dla 1 gry nikt mądry nie kupiłby specjalnie czegoś pod nią, i tylko pod nią.

Edytowane przez JacobX14
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A gdzie tam lepszy 100mhz więcej niż I5 3350p, tak to jest jak sie płaci za nazwę.



http://ark.intel.com/pl/products/69114/Intel-Core-i5-3350P-Processor-6M-Cache-up-to-3_30-GHz

http://ark.intel.com/pl/products/68316/Intel-Core-i5-3470-Processor-6M-Cache-up-to-3_60-GHz

 

od 80 do ponad 100zł różnicy za 100mhz litości.

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

Yep - testy nie kłamią, architektura fxów jest cienka zwłaszcza jeśli chodzi o gry - 1GHz wolniej taktowany Core i5 jest wydajniejszy w większości testów. No i trzeba też pamiętać o większym poborze prądu fxów.

 

Może tak - Do gier FX się nie nadaje, ze względu na dziwną architekturę. Sytuacja zmienia się w renderowaniu, kiedy to może ją wykorzystać i okazuje siębyć bardziej opłacalny od Inteli. Ponadto fajnie mu idzie w Crysis'ie i pewnie równie dobrze (może lepiej) będzie w Battlefield 4. Znając graczy pewnie będą grać w BF'a większość czasu.

 

Oczywiście go nie polecam i kupowanie pod jedną grę nie ma sensu. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym polecal Intel Core i5-3470 ponieważ sam go mam i jestem z niego zadowolony.

 

czy wy w ogóle czytacie cały temat, czy tylko zobaczycie temat "Procesor AMD czy Intel?" po czym stwierdzacie: O! Ja mam jakiegoś intela fajnego to polecę!...

 

Autor wyraźnie zaznaczył, że i5 3470 jest ponad jego budżet i w grę wchodzi tylko używka, a z tymi używkami to różnie... bo przecież nikt nie sprzedaje nowej super i5 po dwóch miesiącach bo mu się znudziła.. komputer to raczej inwestycja planowana, zwłaszcza przy zestawach które troszkę kosztują, prawda? Używki kilkuletnie mogą też mieć ciężką przeszłość, bo tego jak były traktowane nikt nie jest w stanie stwierdzić po zdjęciach, a z uczciwością sprzedających jest różnie. Ważne żeby sprzedać.. Nie twierdzę też, że nie da się kupić dobrej używki bo bym zgrzeszył. Chodzi mi bardziej o te ryzyko wtopienia kasy, gdy po pewnym czasie zorientujemy się, że z procesorem jest coś nie tak..

 

Co do analizy testów to staram się to robić dość precyzyjnie, ale z tymi testami też jest różnie.. Już widziałem wiele przykładów gdzie tabelki nijak się odnoszą do rzeczywistości (przykłady chociażby testy z youtube, widzimy wszystko i możemy uznać to za dość wiarygodne źródło informacji)

 

Sam jakiś czas temu byłem skłonny kupić nową platformę na FX-8350 i widziałem masę tabelek, oraz testów z YT, więc co Twojej wypowiedzi Kubas1325 to się dokońca nie zgodzę. Racje masz w wypadku strategii typu starcraft, ale chociażby w battefieldzie topowy FX jest bliźniaczo wydajny co i5 3570k (oba na stockowych taktowaniach), przykłady znajdziesz na YT;)

 

Na temat AMD czy Intel można by polemizować baaaardzo długo i to chyba większość z nas wie-wojna zwolenników będzie trwać. Każda ze stron będzie miała swoje argumenty. Mi się moich nie chce ciągle wymieniać(chyba, że ktoś będzie strasznie uparty i mnie zirytuje). Sam mam jednego intela i jednego AMD. Z obu procków jestem zadowolony. Teraz idzie do mnie phenom, we środę powinien być-plan na budżetowa platformę. Co wybierze autor to już nie nasza sprawa. My możemy tylko ukazać mu plusy i minusy, bądź wskazać bardziej opłacalne alternatywy. 

 

Ja od siebie proponuję i5 3350p, FX-6300 bądź FX-8320;)

Edytowane przez WielebnyRay_PL
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja mogę zaproponować jeszcze kupno I5 2400 lub 2500, nie musi być przecież na siłę Ivy które ma 5% więcej wydajności tylko dlatego że zeszli w 22nm czyli poprostu bład pomiarowy;)

I taki 3350P w cale lepszy od I5 2400 nie będzie.

Edytowane przez Lordonos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tu nie tylko o MHz chodzi :) Popatrz na taktowanie turbo chociażby.

Czy nawet fakt iż 3470 posiada Integre, i troszkę więcej wsparcia dla zaawansowanych technologii Intela, które wykorzystuje się tylko w teorii :D

 

Tak czytam posty Lordonosa, i myślo sobie jak to ludzie sypią idiotyzmami -.-

 

WielebnyRay po raz kolejny podkreśla że 3350P ie jest kur..cze lepszy od 2400, ba, nawet jest tańszy(a dziwne przecież nie jest lepszy -.- Logic).

 

BF4 prawdopodobnie będzie lepiej chodził na kartach AMD, choć też średnio mi się to widzi. Jak na razie o procesorach w grach Gaming Evolved sie dużo nie słyszy :D Tylko ten Crysis, który jest kijowy, a Lordonos potrafił go wymienić jako plus FX-ów, jedna gra, brawo !

Edytowane przez JacobX14
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Te możesz nie obrażać przecież nie musi kupowac nowego procesora a proce na 1155 sa od 450zł.

Max turbo jest tylko dla 1 rdzenia.

 

a Lordonos potrafił go wymienić jako plus FX-ów, jedna gra, brawo !

Że co przestan bredzić człowieku i kto tu pisze głupoty, widze że następny wie lepiej co ja myślę.

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie będzie chciał dwóch GPU i mocno podkręcać to się nadaje. Wadą jej jest drugie złącze PCI-Express x4, oraz wysokie temperatury i pobór prądu po podkręcaniu.. poza tym dobra płyta..

 

A Ty Crisis zdecydowałeś się w końcu na jakiegoś procka?

Edytowane przez WielebnyRay_PL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...