Skocz do zawartości

Ciekawość, głupota i nieoczekiwane zakończenie...


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MAŁY,

Recommended Posts

Jakieś 2 miesiące temu kupiłem sobie Lenovo y580 z i7 i 8Gb RAM. Komputer chodził szybko lecz po przesiadce z deskopa C2D i 3Gb RAM liczyłem na więcej. Jako, że jesem osobą ciekawską lecz jednocześnie lekkomyślną, żeby nie powidzieć głupią to postanowiłem rozkręcić "nowego" laptopa tylko po to by zobaczyć co tam w środku siedzi i jak to wygląda (wiem pełno zdjęć jest w internecie)

Po rozkręceniu 2 śrubek (tyle wystarczy,żeby dostać się do RAM-u i Dysku) stwierdziłem żeby dostać się jeszcze dalej i zobaczyć więcej trzeba rozkręcić kolejne (ok.10-12) i zaniechałem  Już miałem go składać na nowo lecz mój wzrok przyciągnęła względnie niedokręcona śrubka, która dociska dysk twardy. I tak rzeczywiście było. Po dokręceniu tej wziąłem się za resztę które również były dosyć luźne...

Zadowolony z siebie począłem umieszczać rozkręconą wcześniej obudowę na swoje miejsce, a ty nagle dźwięk jakbym jakiś kabelek rozerwał/urwał, serce mi niemal stanęło  lecz po oględzinach wszystko wydawało się w porządku. Po złożeniu, z obawą lecz spróbowałem włączyć laptopa i ku mojej radości i zaskoczeniu działa! A co więcej działa szybciej i sprawniej...

 

Przepraszam jeśli napisałem to w złym temacie i dziękuje tym którzy dotrwali do tej chwili...

 

ORT!

sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Kolega zwyczajnie stracił gwarancję w momencie rozkręcenia laptopa.

 

Nie wiem dokładnie jakie są ograniczenia gwarancyjne w przypadku ideapadów, ale thinkpady można praktycznie dowolnie rozkręcać bez utraty gwarancji. Jest jednak kilka sposobów na jej unieważnienie. Np. odkręcenie radiatora z CPU.

Link to post
Share on other sites

Na potwierdzenie nic nie mam oprócz tego, że komputer włączał się ok 1min i przez 30 sek praktycznie nic nie szło zrobić a teraz po minucie  to już śmigam po necie. 

PS. Napisałem, bo mnie to zdziwiło i mam już mało czasu do matury ustnej więc chce się czym zająć :)

Jeśli bardzo nie pasuje/przeszkadza to można usunąć temat.

Link to post
Share on other sites

Trollem nie jestem a napisałem to tylko dlatego, że sam nie nie mam na to racjonalnego wytłumaczenia i myślałem, że ktoś mógłby to potwierdzić z swojego doświadczenia lub wytłumaczyć.

 

 Ale widze, że nikt nie chce w to wierzyć także temat do zamknięcia/usunięcia. 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem dokładnie jakie są ograniczenia gwarancyjne w przypadku ideapadów, ale thinkpady można praktycznie dowolnie rozkręcać bez utraty gwarancji. Jest jednak kilka sposobów na jej unieważnienie. Np. odkręcenie radiatora z CPU.

Y580 nie posada żadnej plomby, rozebrałem swojego bo mi drobinki silicagelu który został od nowości w plecaku wpadły przed otwory radiatora i nie było problemów. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...