Skocz do zawartości

New vs Old v2 - walka kart średniego segmentu cenowego


Recommended Posts

Mogłeś również zaktualizować sterowniki zielonych :)

Podkręcałeś tą 7850'tkę ? Do jakich zegarów dochodzi ?

1050 stabilne ( nie zawsze) czasem przeszła jakiś test na 1100 ot tyle - brak regulacji napięcia w afterburner

karta nie posiada ogólnie chłodzenia na sekcji - jest goła  :o

widać teraz dlaczego to tania konstrukcja :)

 

 

 

TressFX od AMD, a tu Radeon ma spadek 30 fps'ów o.O

powtarzałem kilka razy na 2 róznych sterach - to samo ;) straszny spadek z tressfx

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

dziwne, znajomy z TressFX ma 50/40 FPS na HD 7850 i to z Phenomem II X4 955 ..., tyle że jego sztuka idzie do 1240 mhz xD, a podnosi napięcia TrixXem od Sapphire

Edytowane przez JonathanArcherPL
Link to post
Share on other sites

później jak będzie czas to CI mogę zrzutu ekranu z testu zrobić 

sprawdzałem kilka razy - ustawienia ULTIMATE (wszystko na max) w 1680x1050

ja nie wiem czy tu przypadkiem te 1gb nie gra własnie pierwszych skrzypiec , ze tak muli ;)

Link to post
Share on other sites

nie da sie ukryc...tanie konsrukcje przy tak marnym oc dostają od kart pokroju 480/570 i to mocno po tyłku ( w grach bo widać na tym przykładzie jak to benchmarki są "miarodajne")

przy lepszych konstrukcjach z lepszym chłodzeniem mioże to sie tylko wyrównać

 

Za tydzień test 7790 vs GTX 650 ;)

Link to post
Share on other sites

Różne testy różnie mówią, różne gry różnie wpływają na wynik końcowy.

Te kupy to się nawet nie podkręcają.

A jak ja mam 200mhz jeszcze więcej na rdzeniu to podejrzewam że wydajność jest taka sama, a nawet nie wiem czy nie wyższa.

Link to post
Share on other sites

być może, ale akurat tylko taką miałem na stanie ;) i weź pod uwagę, ze oc tego 570 to tylko 850 a mi robi spokojnie i nawet 940 po podniesieniu napięć ;) i wtedy to już odstaje jak stąd do afryki ;)

Link to post
Share on other sites

mój poprzedni test to porównanie 660ti z 570 więc oblicz ile to było % różnicy i ile jest różnicy między 660 a 660ti i będziesz miał jako-taki obraz ;) akurat tam to był palit 660ti referent i to była bdb konstrukcja a ten gainward 570 to tez bardzo udany model i w dodatku bardzo chłodny ;)

 

TU SIĘ LICZY CENA !

Link to post
Share on other sites

No wiadomo że nie każdy 7850 się tak dobrze kręci i gtx570 się tak dobrze kręci.

Ale wzrost o 400mhz na rdzeniu w 7850 robi wrażenie i  ciężko sie z tym nie zgodzić.

Na stocku 570 jest mocniejszy, jestem ciekaw jak ma się sytuacja po oc z prawdziwego zdarzenia.

Link to post
Share on other sites

Test super,przydałby się test kart hd 7850 vs gtx 660,wiem ze ta druga karta teoretycznie jest troszeczkę lepsza,ale radek potrafi sobie radzić lepiej w niektórych grach(m.in Max Payne 3) i testach,mam nadzieję że pojawi się kiedyś taki test.

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Podnosić napięcie na gołej sekcji zasilania ? Powodzenia...

W przypadku 7850 maksymalne napięcie jakie można ustawić, to 1225 mV. Testowany tutaj Vertex fabrycznie pracuje z napięciem 1210 mV. W przypadku kart od lepszych producentów ustawienie napięcia 1210 mV (a nawet mniejszego) pozwala na bardzo wysokie OC. Zakładając, że Vertex ma gorszej jakości sekcję zasilania niż np. Sapphire, to jak myślisz, który szybciej padnie ? Fabryczny Vertex czy Sapphire po OC z napięciem takim samym lub nawet niższym niż Vertex ?

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...