Skocz do zawartości

Biurko do komputera


Recommended Posts

Ludzie tu się o pralki pytają, wiec pomyślałem, że ja zapytam o biurko do komputera. Szukam czegoś taniego, w miarę porządnego pod komputer, monitor i ewentualnie drukarkę. Dodam, że chcę znaleść coś co ma dużą wnękę na pc (obudowa w miarę duża) lub żeby to było mniejsze biurko ale żebym mógł całą budę postawić obok. Szerokość miejsca wyznaczonego to 62 cm ( więcej nie mogę bo parapet ). Duże biurko mam, ale niezbyt przemyślana wnęka na budę (planuję zakup gladiusa m40, tak by było wszystko dobrze gdyby nie to że nie mógłbym korzystać z panelu I/O).

Link to post
Share on other sites

Jeśli bym sam osobiście kupował biurko to na pewno nie w sklepie. Jeśli chcesz naprawdę dobre i tanie biurko,umiesz się posługiwać śrubokrętem to najlepiej zrobić sobie je  samemu. Idziesz do zakładu gdzie tną na wymiar płyty wiórowe/robią meble na wymiar. Jeśli masz minimum zdolności to sam na podstawie upatrzonego typu biurka, rozrysujesz na kartce wymiary wszystkich części wchodzących w w skład biurka (wymierzenie wymiarów 7 płyt nie jest trudne) . Jeśli masz drobne problemy to firmie gdzie robią meble na wymiar Ci doradzą (google też dużo wie, jakby dobrze poszukać to myślę że znajdziesz niejeden gotowy projekt mebli) lub oczywiście możesz zlecić wszystko im.  Wyjdzie Ci to o wiele taniej a masz dowolny wybór co do kolorów/grubości blatów/wymiarów/ilości szuflad itp.

Sam teraz trochę żałuje że dałem za biurko 1k a sam mogłem sobie za połowę tej ceny zrobić bardzo podobne. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A ja osobiście polecam biurko BRW z serii DOORS.

http://www.brw.com.pl/files/produkty/4640/290_264/1264059993.jpg

Biurko kosztuje około 320 PLN i jest dostępne w dwóch wymiarach 75,5x120x70cm lub 75,5x160x70cm. Miejsca pod biurkiem jest naprawdę sporo. Ja posiadam biurko w pierwszych wymiarach i gdy miałem tam komputer to żadko kiedy nogami dotykałem budy. Oczywiście jeśli potrzebujesz to możesz sobie zawsze dokupić jakieś szuflady czy coś.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też planuję zbudowanie biurka i wpadłem na pomysł by zrobić je z jednolitej grubej płyty( w obi widziałem niezłe) nachodzącej pod okno zamiast parapetu i podparcie jej takmi srebrnymi nogami(trochę grubszymi) http://www.okuciaonline.pl/media/products/70b8f587a86f11a2ebdeaac2a3ea6160/images/thumbnail/big_06-10-023-1.jpg?updated_at=1364930582

Edytowane przez venedet
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Tak jak  kapitantaito nie kupiłbym biurka w sklepie. Chociaż chyba też nie zdecydowałabym się na robienie we wsłanym zakresie. Oczywiście zależy jakie biurko chcesz. Osobiście przeważnie kupuje meble do biura domowego na portalach ogłoszeniowych typu gumtree.pl czy meblemania.pl. Są tak ciekawe rozwiązania w znacznie lepszych cenach niż sklepowe, a firmy które robią meble na wymiar też się tak ogłaszają.

 
Link to post
Share on other sites

Zasadnicza różnice między biurkiem za 200-300 zł a tym za 1000. To materiał a dokładniej okleina. Te tanie oklejają "papierem" droższe PCV. Różnica jest w wytrzymałości tego materiału a co za tym idzie trwałości.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Polecam nie kupować biurka narożnego, żeby komputer stał prostopadle do monitora na biurko, żeby biurko miało jeszcze 10 cm po obu stronach jak wsuniesz krzesło, i żeby było dość miejsca żeby przyjemnie operować myszką. Wysokość biurka od 70-90 cm, głębokość od 60 cm, bez żadnych nadstawek itp. Najlepsze zwykle prostokątne biurko.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...