Skocz do zawartości

Powiązanie gry z platformą cyfrową


Recommended Posts

Mam 2 pytania do zorientowanych graczy:

 

zakupiłem kiedyś grę Street Fighter X Tekken na PC, w wersji pudełkowej.

Jest ona połączona z XBox Live (musiałem założyc konto).

 

Ostatnio, przeglądając sobie sklep na steam, zobaczyłem w ofercie tę samą grę.

 

1p) Czy to oznacza, że gdybym ją kupił, gra wymagałaby Steama, a nie XBoxLive?

 

Zauważyłem też różne starsze gry np. Tomb Raider 1.

 

2p) Czy kupując taką starą grę, będzie ona miała Steamowe Achievementy do zdobycia, jak nowe gry typu Nowy Tomb Raider czy Sleeping Dogs?

Link to post
Share on other sites

Co właściwie daje połączenie gry z platformami ?

 

Z tego co wiem to oprócz tego, że możesz sobie ściągnąć grę w dowolnym momencie na dowolny komputer (logujesz się za pomocą klienta platformy) to tyle, że kupione gry nie są Twoje tylko jakby wypożyczone, co w praktyce oznacza tyle, że jak nakupujesz sobie gier za 10 000zł, a potem zamkną taką platformę (np Steam) to wszystko Ci przepadnie i nic z tym nie zrobisz.

Link to post
Share on other sites

Jeśli wychodzą aktualizacje, to nie musisz ich szukać, bo gry same się zaktualizują. Jeśli masz gry multiplayer , możesz bez problemu dołączyć do dowolnej gry, w którą gra znajomy, z poziomu listy przyjaciół, masz wszystkie gry w jednym miejscu, możesz je ściągnąćkiedy chcesz i gdzie chcesz , one i tak zawsze będą, nie potrzebujesz szukać downloadu. To są chyba główne zalety :)

 

@up, żeby zamknęli taką platformę jak steam, to naprawdę musiałoby sstać się coś tragicznego na rynku rozrywki elektronicznej :) Ja mam jakieś 30/40 gier na steamie i nie obawiam się o nie :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli wychodzą aktualizacje, to nie musisz ich szukać, bo gry same się zaktualizują. Jeśli masz gry multiplayer , możesz bez problemu dołączyć do dowolnej gry, w którą gra znajomy, z poziomu listy przyjaciół, masz wszystkie gry w jednym miejscu, możesz je ściągnąćkiedy chcesz i gdzie chcesz , one i tak zawsze będą, nie potrzebujesz szukać downloadu. To są chyba główne zalety :)

 

@up, żeby zamknęli taką platformę jak steam, to naprawdę musiałoby sstać się coś tragicznego na rynku rozrywki elektronicznej :) Ja mam jakieś 30/40 gier na steamie i nie obawiam się o nie :)

 

Żadna firma nie istnieje wiecznie :)

Ja do dziś gram w gry z lat 80-90 i mając 60 lat też chcę móc odpalić dowolną grę jaką mam :)

Sam mam gry steamowe i nie życzę steamowi by padł, ale skoro jest taka teoretyczna możliwość, to nie mozna jej wykluczyć

Link to post
Share on other sites

Pewnie, że nie można, ale ja widać, teraz nawet nie kupuje się napędów do komputerów, bo sąnie ppotrzebne dzięki takim platformom jak steam czy origin :) to są takie marki, że cholernie ciężko będzie wybić się przy nich komuś nowemu, co pozwoli im na długi byt na rynku :)

 

Ale nie róbmy of topu, bo nie o tym był temat :P

Edytowane przez kastefan4
Link to post
Share on other sites

Pewniw, że nie można, ale ja widać, teraz nawet nie kupuje się napędów do komputerów, bo sąnie ppotrzebne dzięki takim platformom jak steam czy origin :) to są takie marki, że cholernie ciężko będzie wybić się przy nich komuś nowemu, co pozwoli im na długi byt na rynku :)

 

Ale nie róbmy of topu, bo nie o tym był temat :P

Ok, dodam tylko, odnośnie tych nepędów, że dla mnie nie ma to jak widok pudełka i zapach płyty ulubionej gry :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...