Skocz do zawartości

Gtx 670 - od którego producenta najwydajniejsza.


Recommended Posts

Na każdym Keplerze da się to zrobić, nie tylko na tym Asusie, ale co to jest 1.21V, marne napięcie do OC. Poza tym nie ma to nic wspólnego z programową regulacją napięcia.

Na kartach MSI z serii Power Edition z tego co mi wiadomo można podbijać napięcie programowo ile się chce.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Wojciech - słuszna uwaga. Pokusiłem się wedle Twoich rad o +100mv (+/- będzie to 1,275v jeśli dobrze liczę) i rdzeń wkręcił się na 1430 ale mam za duży throttling od power% (a ustawienie na 114% go nie zmienia). Popróbuję jeszcze dalej choć dużo bardziej ciekawi mnie OC pamięci :)

 

Tak czy owak back to the topic - jeśli znajdziesz w dobrej cenie i chcesz mocno kręcić to PE OC, jeśli potrzebujesz cichej ale z mniejszym potencjałem OC - Asus.

Link to post
Share on other sites

+100 wcale nie oznacza 100mV, przynajmniej tak jest na Lightning, na PE pewnie będzie podobnie. AF pokazuje zaniżone wartości. Na overclokers.net mierzyli miernikiem i +93 dawało 1.36V . Tak wygląda tabela napięć na Lightning:

 

AB 2.2.3, 3A LN2 BIOS.

 

Stock - 1.250

+6 - 1.258

+12 - 1.263

+18 - 1.273

+25 - 1.280

+31 - 1.285

+37 - 1.295

+43 - 1.300

+50 - 1.308

+56 - 1.313

+62 - 1.319

+68 - 1.325

+75 - 1.332

+81 - 1.338

+87 - 1.345

+93 - 1.356

Źródło http://www.overclock.net/t/1280007/official-msi-gtx-680-lightning-owners-club/6520#post_19624356

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Hmmm... no tak, tylko że u mnie na stock jest 1.175....

 

no chyba, że 1.250 gdyby miernikiem sprawdzić... a to by dało obecnie 1.308 czyli już wysoko :) szkoda, że nikt tego na PE nie sprawdził :(

 

Z drugiej strony jak na moje +50mv to temperatury są naprawdę OK... maks w bardzo wymagających grach to 65 stopni wentyl na 58-60% a generalnie to 60 nie przekracza...

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites

Miałem przez tydzień EVGA GTX 670 FTW OC - sprzedałem z racji relatywnie głośnego chłodzenia. Zamieniłem na GIGABYTE GTX670 WFx3 OC (poprawiony BIOS) - karta jest nieporównywalnie bardziej cicha od którejkolwiek posiadanej przeze mnie do tej pory karty. Po MOCNYM OC karta nie jest już tak cicha, ale to chyba oczywiste...

Biorąc też pod uwagę jej cenę, jest to wg mnie najbardziej godna uwagi wersja z GTX670. Druga to ASUS - w zasadzie identyczna kultura pracy, wydajność i możliwości OC, ale serwis w Polandii przeraża. Efendi (czy jak się go tam pisze) miał wersję TOP - jak chcesz info o tej wersji karty, to z nim pogadaj.

Jeśli jednak będziesz rozsądny - mówię to jako posiadasz GTX670  :-> - kupisz HD7970. Dlaczemu? Przez ostatnie kilka miechów aktualizacje sterowników sporo dały tej karcie. Podobnie wypuszczenie wersji GHz (ale ta nie jest przesadnie godna dopłaty - selekcjonowane chipy mogące działać na niższym napięciu, ale "zwykłą wersję" także można mocno podkręcić i zysk w wersji GHz po OC względem zwykłej HD7970 po OC nie jest nawet wart pochylania się nad tematem).

Jaka wersja HD7970? Tutaj raczej bida. GIGABYTE z WFx3 jest głośna pod obciążeniem. Podobnie z Sapphire z V-X, ale tutaj nawet w spoczynku karta pozostawia trochę do życzenia. MSI Lightning - powiem tak: ....
Brałbym ASUS'a (jeśli nie masz przykrych doświadczeń z ich serwisem) lub Sapphire - bez V-X i sam podkręcił kartę.

Bajiii

Link to post
Share on other sites

Osobiście preferuję Gtxa, ponieważ karta nie będzie służyć tylko do grania ale również do tworzenia materiałów oraz obróbki filmowej, a na tym polu z tego  co wiem wygrywa gtx. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...