Skocz do zawartości

Radeon 5670 VS Geforce 240 - którą wybrać?


Recommended Posts

Pytanie jak w temacie, Radek jest trochę droższy ale za to w testach lepiej wypada i zużywa mniej prądu, z kolei ponoć gorzej się podkręca, geforce chyba bardziej podatny na podkręcanie - pytam Was znowu o radę ponieważ słyszałem opinie że geforce mimo wszystko w większości gier lepiej wypadają, animacja jest płynniejsza gdyż większość gier robiona jest właśnie pod te karty, o radkach zaś że wyświetlają za to obraz lepszej jakości - co Wy na to?

Dodam że gdy kiedyś interesowały mnie baaardzo komputery i śledziłem na bieżąco rynek to w testach karty obydwóch firm z tych samych półek cenowych wychodziły poprostu różnie w zależności od tytułów ale może w obecnych czasach to się zmieniło?

Więc podsumowując jeśli mógłbym prosić Was o wskazówki, opinie co do poniższych punktów byłbym wdzięczny:

!. Czy w większość obecnych gier jest optymalizowana pod geforce?

2. Czy Radeony rzeczywiście wyświetlają obraz lepszej jakości (bardziej ostrzejszy, czytelniejszy, lepsze kolory itp.)

3. Czy rzeczywiście to podkręcanie to na korzyść geforce?

4. I jeszcze jedno, chciałbym kupić grę symulator kolei o nazwie "RailWorks" jest to nieoficjalny sequel gry Rail Simulator a pytanie brzmi: czy ktoś z Was może wie czy lepiej chodziłby na radku czy na geforce?

Link to post
Share on other sites

porównaj sobie oba modele tutaj

http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

 

widać różnice, nieprawdaż? :roll:

 

1. Z tym to różnie...GF'orcowi daje sporą przewagę obsługa PhysX'a

2. Pierwsze słysze :roll:

3. To jeszcze zależy jakiego producenta wybierzesz, z jakim chłodziwem :co:

4. Nie wiem niestety...trzeba by spojrzeć na stronę producenta gry...może w stopce jest jakieś logo nvidii lub ATI :co:

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Jakbyś trafił na wersję tej 240, która da się wykręcić tak do około 800MHz, to jeszcze mogłaby być, ale obie podane przez Ciebie karty są raczej słabe.

 

Ad1. Nom, niestety :roll:

Ad2. Kiedyś nv trochę oszukiwała, teraz to jedno i to samo praktycznie,

Ad3. Karty nv bardzo dobrze reagują na każdy MHz więcej, w ati już się to tak nie przekłada,

Ad4. Nie zam, nie wiem, niech ktoś inny się wypowie.

Link to post
Share on other sites

Co do porównania obu kart w benchmark to takowe poczyniłem, plusy na korzyść radeona (bez podkręcania) no i mniejszy pobór energii podczas maksymalnego obciążenia jak też w spoczynku.

Do kolegi wyżej - chciałbym kupić niedrogi komputer, ekonomiczny - stąd ten wybór co do w/w kart.

Pozostały zestaw przedstawiać się będzie następująco:

płyta: Asus M4A77TD PRO

procek: AMD Athlon II X2 250 3Ghz lub

AMD Athlon II X3 435 - więcej prądu ciągnie :roll:

Pamięć: Kingston DDR3 2x 2GB 1066MHz CL7 479zł

Zasilacz: Fortron 350 z Aktywnym PFC

Nagrywarka: Asus DVD+/-RW DRW-24B1LT LightScribe

HDD: Samsung SpinPoint F3 500 GB

UPS: CyberPower DX600E-FR

Monitor: 19' BENQ G920WL LED 16W

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim będzie to internet, od czasu do czasu film i jeszcze rzadziej 3 gry: -symulator kolei (to dla mojego brata one jest pasjonatem w tej materii) a dla mnie to call of duty 2, myślę że na niskich detalach w rozdzielczości 1024x768 to i call of duty 4 pujdzie - no i to wszystko do czego jest mi potrzebny komp. :roll:

Szczerze pisząc nie wymieniałbym sprzętu, starcza mi nadal poczciwy pentium II 400MHz ale oczy moje wołają o łaskę kiedy wpatruję się w ekran 15 - calowego monitora CRT, więc cała ta akcja to ze względu na monitor, no ale jak wymieniać sprzęt no to kupić już coś przemyślanego, oczywiście dostosowanego do swoich potrzeb.

Link to post
Share on other sites

No właśnie, na początku to chciałem tego radka kupić (4650) - no proszę i na full detalach grałeś na rozdziałce 1024x768 ? - no toś mi z nieba spadł, jeśli tak to Przyjacielu zaoszczędziłeś mi troszkę kasy, różne opinie słyszałem o tej karcie i o grze w call of duty 2,4, dlatego zdecydowałem się na mocniejszą tak na wszelki wypadek - a tu proszę ..... - i gierki (cod 2, 4) chodziły płynnie?

Link to post
Share on other sites

sprzedałem ją koledze za 100zł i grałem na medium i low w gta 4,cod 2,cod 4 full,call of juarez wiezy krwi-full,nfs shift-high aa x 0,crysis-high aa x0.

mam nadzieje że pomogłem.Pozdro.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

"...myślę że na niskich detalach w rozdzielczości 1024x768 to i call of duty 4 pujdzie - no i to wszystko do czego jest mi potrzebny komp."

 

 

Pójść, pójdzie, ale przyjemność z gry będzie mierna. Aha i oprócz karty kup jeszcze słownik :roll:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...