Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, obecnie mam zestaw

i3 530,

P7H55-V,

Sapphire 7970,

SilentiumPC fortis,

Corsair Vengrance 8GB,

OCZ modxstream 700W,

 

Planuję wymienić procesor na i5 3570K lub i7 3770K. Lecz czy jest sens inwestować 400 złociszy jako na zakup przyszłościowy w wypadku i7? Mobo planuję ASRock Z77 Extreme 4. 

Proszę o doradzenie w sprawie CPU, czy mobo jest dobre, i czy zestaw będzie kompatybilny z elementami ze starego PC. Piszcie też swoje propozycje jeżeli coś będzie lepsze cena-jakość.

 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez Olasty11
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Moja rada jest taka byś poczekał miesiąc i kupił Core i5 ale na podstawkę 1150, która ma premierę 3 czerwca. Masz świetną kartę graficzną, która się nudzi przy tym procesorze  - reszta jest spoko. :)

Link to post
Share on other sites

1) Jeżeli zestaw używasz głównie do gier, nie renderujesz, nie bawisz się w obliczenia kryptograficzne, nie tworzysz bardzo złożonych programów, to i7 jest Ci absolutnie zbędny.

 

2) Asrock Z77 Extreme4 to bardzo dobra płyta, z jedną drobną wadą. Wykonana jest w formacie "niepełnego ATX". W ten sposób w niektórych obudowach jest problem z przykręceniem prawej zewnętrznej śruby (bo nie ma na nią otworu, np. Regnum L50). Płyta częściowo "wisi" i przy montażu bardzo ciężkiego coolera może być to jakiś tam problem. Zasugeruję jak zawsze Z77A-G45 - tak samo funkcjonalną i paradoksalnie nieco tańszą.  



Moja rada jest taka byś poczekał miesiąc i kupił Core i5 ale na podstawkę 1150, która ma premierę 3 czerwca. Masz świetną kartę graficzną, która się nudzi przy tym procesorze  - reszta jest spoko. :)

Pamiętaj że premierowe wersje Z87 będą miały wadę fabryczną i gdzieś do końca wakacji trzeba będzie czekać na poprawioną rewizję. 

Link to post
Share on other sites

Hmmmm ma właśnie tą obudowę :( czy ktoś ma taki problem, czy nie wpływa to na stan techniczny. Zważywszy, że mam chłodzenie które troszkę waży i odstaje. Dodatkowo, czy jeżeli przepnę dysk pod nową płytę, czy będę miał stary "komp" czy trzeba robić format? Co do płyt może jeszcze jakaś alternatywa, dodam, że potrzebuję wszystkie gniazda pci. Ewentualnie jak będzie bardzo dobra to bez PCI

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...