Skocz do zawartości

Opcja rozbudowy karty graficznej


Recommended Posts

Witam, na wstepie chcialbym przeprosic jezeli napisalem w zlej kategorii.

Mam do was pytanie posiadam plyte glowna msi 760gm-p21, a w niej niestety jest zintegrowana grafika, a poczytalem o tej plycie glownej ze jest mozliwosc "opcja rozbudowania karty graficznej" i moje pytanie polega na tym czy na tej plycie glownej moglbym zainstalowac ktoras z tych kart graficznych Ati Radeon HD4890 lub GeForce GTS450 jezeli jest taka mozliwosc to czy da sie jakos wylaczyc ta karte zintegrowana aby tylko czytalo ktoras z wymienionych przeze mnie, jezeli nie to jak to wplynie na wydajnosc tych kart, bede normalnie dzialaly czy moze beda oslabione?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Zamontować zamontujesz, ale czy będzie działać? Widzę, że jesteś totalnie zielony w takich sprawach. Porównaj zasilacz jaki masz i wymagania kart jeśli chodzi o zapotrzebowanie na energię. W nowszych płytach głównych nie trzeba już chyba nawet wyłączać zintegrowanej grafiki, same wykrywają nową kartę. 

Link to post
Share on other sites

Wielu powie, że ten zasilacz możesz wyrzucić spokojnie do śmieci. Ja bym powiedział, żebyś sprzedał za jakieś grosze i zainwestował w kupno nowego, firmowego zasilacza + lepsza obudowa i chłodzenie jeśli myślisz o rozbudowie. 

Link to post
Share on other sites

Bez problemu zamontujesz i uruchomisz każdą z tych kart graficznych. Jak włożysz nową grafikę do kompa i podepniesz do niej kabel VGA lub DVI (od monitora) to płyta powinna sama ustawić nową kartę jako pierwszą/podstawową.

Dołożenie nowej grafiki nie spowoduje zmniejszenia wydajności żadnej z nich, będzie działała tylko ta nowa.

 

Kolega wyżej dobrze Ci radzi co do zasilacza, choć ja bym był nieco ostrzejszy w swojej ocenie. To jest PADKA!! :P

Sprzedaj czym prędzej i kup coś od OCZ, XFX lub SilentiumPC, przedział cenowy: 150-220zł.

 

Pozdro 600

Link to post
Share on other sites

I tak był w nienajgorszej cenie - widziałem za 3 tyś Phenomy II albo iine g****, tutaj przepłacił jakieś 100 zł, ale jak sprzeda zasilacz (a on jest okropny - mniej niż 200W na 12V) i kupi chociaż Fortrona 350W-HLN lub 400W to wyjdzie na tym w miarę ok, grafikę polecam jaki masz budżet ? Jeśli do 400 zł to HD 7770.

Link to post
Share on other sites

@Chudyzam

1. Nie wiem gdzie to sprawdzic :/

2. Na karte graficzna byl bym w stanie dac tylko ok 200~250zl, a rozdzielczosc ekranu to 1680x1050

3. No niestety, rzucilem sie na niska cene, ale mysle ze jak dokupie ten zasilacz i karte to bedzie juz ok.

4. Spoko :D

 

Zasilacz to "BanditPower Model ATX-400W"

 

Co byscie doradzili?

Link to post
Share on other sites

Na złom z tym zasilaczem i to szybko.

 

Karta graficzna : http://allegro.pl/gainward-geforce-gts-450-oc-1gb-ddr5-gwarancja-fv-i3211362163.html

Zasilacz:  http://www.morele.net/zasilacz-fortron-atx-hexa-500w-120-mm-he-500-387227/

 

Zastanowiłbym się nad tymi komponentami. Grafika ma zmienione chłodzenie i jest w dobrej cenie.

Link to post
Share on other sites

GT610 jest typowo biurową kartą, i nie ma sensu jej brać pod uwagę.

Co do zasilacza jest ok, tylko w jakiej cenie go masz?

 

Sądząc po twojej propozycji zasilacza + karta celujesz w przedział około 300zł razem.

Co do karty szukałbym w dobrym stanie HD 5770

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

@FeelFree

Na YT oglądałem gameplay'e z uzyciem tej karty(GT610) i taki BF3 ładnie chodził, jeszcze porozglądam się za tym Radeonem.

A zasilacz na allegro jest w cenie ok. 100zł

 

Dobra teraz już ostatnie pytanie, mam do wyboru 3 kart graficzne, jeśli możecie pomóżcie wybrać mi najlepszą do gier (Chyba że macie jakieś swoje propozycje karty graficznej, ale tak żeby mieściła się w 250zł):

 

ATI RADEON HD 4850 512MB
GEFORCE GTS 240 2048MB
ATI RADEON HD5570 1GB

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Na YT oglądałem gameplay'e z uzyciem tej karty(GT610) i taki BF3 ładnie chodził

 

To chyba

przegapiłeś. Test był wykonany na GT630, więc teoretycznie "lepszej" od GT610 karcie  i na spoooroooo lepszym sprzęcie od twojego  :) Oglądnij i zobacz czy taka wydajność Cię zadowala. Edytowane przez HajducekHajduk
Link to post
Share on other sites

Na kompa masz gwarancje napisz do typa od którego kupiłes kompa że chcesz dołożyc kartę graficzną 7750 DDR5 może taką ma za 360zł to niech ci wstawi przy tym zasilaczu jak się coś spali to będziesz miał prawo reklamować a jak bedzie sie komp wyłączał to bedzie musiał ci zmienic zasilacz na lepszy zaoszczędzisz na zasilaczu i będziesz miał lepszą kartę.

Jak mialem pierwszego kompa to w ramach gwarancji musieli mi wstawic lepszy zasilacz za darmo.

Lepiej dokładac części tam gdzie się kupiło kompa bo ma się gwarancje a sprzedający jest zobowiązany do upgradu za doliczoną kwotę i do wymiany częsci w ramach gwarancji.

Póki masz gwarancje sam nie grzeb w kompie.



Zawsze możesz też napisac że dopłacisz mu 100zł do chiefteca 500W i nie będziesz się męczył ze sprzedaniem tego złomu.

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...