Skocz do zawartości

Wyższa temperatura na drugim rdzeniu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wojciechpiwo,

Recommended Posts

Otóż wymieniłem dziś pastę termo.. po zamontowaniu chłodzenia temperatura proca wzrosła w stresie aż do 69 stopni.. przed zmianą było 47 stopni.. a w spoczynku waha się pomiędzy 54-52

 

 

Nie wiem dlaczego tak się stało , chłodzenie jest podpięte prawidłowo jest też czyste.. !

 

Pomóżcie plx !

Link to post
Share on other sites

Może być tak , że pasty nawaliłeś za dużo i dlatego się przegrzewa. Spróbuj nałożyć pastę jeszcze raz bo to może być przyczyną. Nałóż metodą na X albo rozprowadź cienką warstwę pasty na całej powierzchni procesora.

Link to post
Share on other sites

Zaraz zaraz.. ja nałożyłem to znaczy wycisnołem tak aż zrobiła się malutka górka.. myślałem że sama się rozprowadzi..

 

Czyli co muszę ją zetrzeć i nałożyć metodą X 

 

 

No i jeszcze jedno była to pasta za 2,50 zł.. :( głupi byłem że ją kupiłem..  akurat już mi się skończyła ..

 

Mam do was jeszcze jedną prośbę.. jak już kupuję pastę to chcę wymienić chłodzenie.. mam obudowę no name.. mieści się w niej spokojnie.. Spartan HE924 

Moglibyście mi znaleźć jakąś porządną pastę do 20 zł.. i chłodziwo na proca.. ? może być używane.. 

Link to post
Share on other sites

Napisz wynik po sprawdzeniu, ale tak jak poprzednicy piszą zrób wszystko od nowa, może mniej pasty nałóż. Ja nakładam spiralnie cienką warstwę, potem kładę radiator i przekręcam go trochę delikatnie przyciskając, potem przypinam do płyty.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

ostatnio kupowałem mx-2 jedna z lepszych past po nałożeniu temperatura spadła +/- jakieś 5-7c a miałem w stresie 64c w idlu 33c a co do chłodzenia to nie masz takiego złego do oc 4ghz  wystarczy

Link to post
Share on other sites

Ale mam jeszcze jeden problem . znalazłem tą starą pastę którą smarowałem. ( niedokładnie ) i posmarowałem cpu jeszcze raz.. temp spadła o 7 stopni ale tylko na jednym rdzeniu.. 

 

Na Core 0 jest 56c w idle w stresie dochodzi do 68c

 

Core 1 37c w stresie 58c

 

Chłodzenie box intel .cpu nie kręcony..  proc e8400

Link to post
Share on other sites

Ewidentnie musisz kupić dobrą pastę i upewnić się że nakładasz jej prawidłową ilość. Sprawdź też dokładnie poprawność montażu bo takie różnice jak przedstawiasz wyraźnie wskazują na to że coś knocisz przy instalacji chłodzenia.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...