Skocz do zawartości

Czy Q6600 (2.4G@3.5G) + DDR2 (800@937) podoła GeForce GTX 660?


Recommended Posts

Na pewno 100% nie będzie przynajmniej w 99% procentach gier   myślę że ten procek będzie wykorzystywał kartę w okolicach 65-80% w większości gier co i tak zapewni ci w miarę komfortową grę w wysokich detalach

 

 

//edit

Niekompetencja 

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

Procesor nie ogranicza kart, są jedynie gry które w mniejszym bądź większym stopniu wykorzystują procesor 

Przykład;

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/radek/bioshock/wykresy/bioshock_cpu_plac_1920.png

Link to post
Share on other sites

Stara architektura (znaczy arch Core 2 nadal jest w Core ix oczywiście mocno zmodyfikowana, bo nie ma przestarzałej FSB, przez którą się komunikował ram i chipset z procesorem), do tego Quady to sklejka 2 2 rdzeniowców, więc też trochę na tym cierpi. Swoją drogą 3,5 ghz to też nie jest jakiś rewelacyjny wynik jak na dzisiejsze czasy - nawet z miarę nowoczesną architekturą (patrz Phenom II, chociaż IPC ma niższe to jednak się zrównuje lub nawet wygrywa z Quadami, też przez to, że jest to natywny 4 rdzeniowiec, ma duży L3 i nie ma FSB tylko HT), a i tak aby pozwalał na w miarę komfortową rozrywkę musi być taktowany @ 4ghz + najlepiej NB 2,4-2,6 ghz.

Nie przejmuj się w ilu będzie wykorzystywana grafika (będzie dochodzić w miejscach graficznych do 90-95%, w procesorowych może zejść nawet do 35-50%), bo i tak w miarę płynnie będzie (do tego duży skok, jeśli masz jakiegoś starocia typu HD 4850/GTX 260).

 

@dodo24x - nie do końca. Jeśli procesor ma bardzo mało mhz (typu 1,8-2 ghz), albo jest na bardzo starej architekturze (vide P4), to zmuli ci grafikę nawet w miejscach graficznych i będziesz mieć piękny pokaz slajdów.

Edytowane przez muf18
Link to post
Share on other sites
nie do końca

 

Pamiętajmy oczywiście aby zapewnić minimum ze strony procesora, tj mieścić się w wymaganiach danej gry.

Nie mowie ze BF3 Multi (w tym przypadku gra kadzie spory nacisk na CPU) będzie chodził identycznie na Atom-ie i na i5 jedynie przez fakt ze w obu przypadkach mamy GTX 660.

Link to post
Share on other sites

Jestem pod wrażeniem! Od razu widać że fachowcy tutaj zaglądają. To prawda, powinienem od razu powiedzieć jaką posiadam grafikę.

Pamiętacie te zamierzchłe czasy? Dawno, dawno temu, ludzie grający w gry komputerowe, zachwycali się grą Oblivion. Gdy wyszła, wszyscy podziwiali jej grafikę, robili wszystko, by uzbierać fundusze, które to pozwolą nabyć kartę grafiki, która to z kolei ich nie zawiedzie, i pozwoli grać uzyskując nieco powyżej trzydziestu klatek na sekundę... Ekstra płynna gra to nie była, jednak to już nie był pokaz slajdów. Właśnie wówczas nabyłem HD 4870 512MB i tak jak oni, tak i ja kupiłem ją, by sprostała tej grze.

Naturalnie, nikt już na Obliviona nie patrzy, bo na tle konkurencji, wygląda dość blado...

Tak więc różnica w wydajności pomiędzy GTX 660 2GB a 4870 512Mb kolosalna nie będzie, jednak, jak domniemam, będzie ona znaczna.

 

Tak właściwie, to sądziłem, że te 3.5GHz zrobi na Was wrażenie. Może pozwolę sobie dodać, iż mój rekord to 3.8GHz, jednak komputer był wysoce niestabilny, nawet podczas wysokiego - pozwolę sobie zauważyć, zbyt wysokiego - napięcia. 

Wróciłem do sprawdzonej konfiguracji, jako że te trzysta MHz nie wpłynęło na wzrost wydajności. Choć może ja takowej nie dostrzegłem.

 

Chyba zdecyduje się na tego GTX660, w Waszym ranking jest w dziale: "super wydajne", jeżeli uzyskam z niego 80 %, jak sądzę tragedii nie będzie. Chyba, że odradzacie mi tą kartę.

Link to post
Share on other sites

Tyle fpsów co na I5 2300 się nie spodziewaj, tak samo osoba która ma I5 2300 nie będzie miała tyle co osoba na 3770k.

Kupisz kartę to sam zobaczysz czy cie wydajność zadowala, i pewnie cie zadowoli jak masz jakiś szmelc chyba że masz

jakiegoś GTX470 lub 570 wtedy jak kupisz GTX660 może być cienko z odczuciem wyższego komfortu.

A jak masz jakiś badziew to dostaniesz kopa wydajności strasznego.

 

//edit

Wyrażaj się na poziomie 

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

Z testów(na starych sterownikach, [ w stosunku do starych w wersji  320.00 beta GTX660 dostał lekkiego kopniaka]) wynika , że wzrost wydajności powinien być mniej więcej dwukrotny ;)http://www.anandtech.com/bench/Product/660?vs=513

 

Tak więc myślę , że z tym prockiem tragedii nie będzie . Wzrost mocy będzie bardzo duży więc na pewno go wyraźnie odczujesz a po za tym będziesz mógł nacieszyć oko efektami Dx11 ;)

Edytowane przez R-Koniu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam Q6600 oraz GTX660. Przy OC na 3.6GHz procesor sobie nie radzi w multi BF3. Kombinowanie z grafiką nic nie daje bo graficznie w 1440x900 karta sobie radzi.

Link to post
Share on other sites

Radosław teoretycznie oferuje delikatnie wyższy poziom wydajności jednak.... na tym procesorze nie będzie to odczuwalna różnica a jeśli już to w zakresie błędu pomiarowego.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie występuje narzut sterownika na procesor to jest lepszy. W tyn przypadku ma taki sam poziom wydajności.

 

Miałem radka przez tydzień czasu i coś wiem na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...