Skocz do zawartości

Obudowa pod LC do 700 zł, propozycje


Recommended Posts

Witam! 
Do zwodowania będę miał taki zestaw: 
-Asus Maximus V Formula (wbudowany blok wodny na sekcję zasilania) 
- i5-3570k 

W przyszłości zamierzam kupić blok full-cover na kartę graficzną także przy zakupie pompki i rezerwuaru zamierzam to uwzględnić. Wybrałem taki zestaw do LC: 
- Pompka+rez EK DCP 4.0 
- Chłodnica EK Water Blocks CoolStream RAD XT 240 
- EK Water Blocks EK Supreme LTX - Plexi Nickel CSQ lub EK Water Blocks EK Supremacy - Plexi Nickel CSQ 
Który blok lepszy i czy jest to duża różnica? 
Tu stoję przed problemem: jaka obudowa? Zastanawiałem się nad Fractal Design Define XL ale brak okna, duże temperatury podbno, wygląd nie do końca taki jakby chciał. Myślałem też nad Bitfenix Shinobi XL ale czytałem recenzje i oceny są słabe. Co polecacie? Koszt tak do 700 zł najlepiej. 

Pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

@up ta monsta na przodzie to faktycznie potwór. Szkoda, że nie jest tak cudowna w porównaniu do 6cm odpowiednika

 

A co kogo obchodzą wykresy temperatur dla obudów jeśli planujesz LC? Tutaj sie patrzy na możliwości akomodacji jak największej liczby chłodnic.

Supremacy lepsze od LTX a o ile jest lepsze dowiesz się jak przeczytasz poradnik http://forum.benchmark.pl/topic/82784-poradnik-ch%C5%82odzenie-wodne/

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

@eff 350D to mATX - odpada do tej mobo. Z tego co jest na rynku obecnie to do 700zł

-Fractal Design Define XL

-Storm Trooper / Storm Stryker

-NZXT Switch 810

 

ewentualnie Define R4, Arc Midi R2 ale to są midi-towery i trzeba byłoby dobrze przemyśleć układ. 



PS: Przy zakupie bloku na GPU 1 chłodnica 240 to będzie za mało do tego układu. 

Link to post
Share on other sites

Jak będę kupował blok na GPU to zamierzam dołożyć drugą 240 do układu także najlepiej jakby obudowa przez was polecana miała taką możliwość bez modyfikacji. Co do Fractal Design Define XL to czy jest opcja dokupienia do niej okna na bok obudowy? 

Link to post
Share on other sites

Jak będę kupował blok na GPU to zamierzam dołożyć drugą 240 do układu także najlepiej jakby obudowa przez was polecana miała taką możliwość bez modyfikacji. Co do Fractal Design Define XL to czy jest opcja dokupienia do niej okna na bok obudowy? 

Póki co do Define XL nie ma panelu z oknem. Switch 810 ma okno ale to plastikowy badziew (cała obudowa). Storm Stryker / Trooper też ma, nie wiem tylko jak z jakością tej obudowy ale dodo mówi że ok. 

Link to post
Share on other sites
z jakością tej obudowy

 

Jeśli chodzi o jakość nie mogę tej obudowie niczego zarzucić (wcześniej miałem 300R, HAF X)

Trooper jest bardzo uniwersalna, można w niej zmieścić dobre LC jak i wydajne AC

 

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie tej własnie obudowy - pisz 

Link to post
Share on other sites

Ja czekam do targów Computex. Fractal ma zaprezentować nowa obudowe pod chlodnice 3x120mm. Znajac ich jakosc moze byc warto. Ewentualnie moze cos innego ciekawego sie pojawi.

 

Mail otrzymany od Fractal:

 

"We don't want to give out such information about unreleased products, but you might want to keep your eyes open for news during Computex next month :)"

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...