Skocz do zawartości

Dysk do gier,magazynu,renderingu i nagrywania.


Recommended Posts

Green to green. To, że poprawili im nieznacznie transfery nie oznacza, że stały się dyskami multi-zadaniowymi.
Więc wciąż - magazyn, drobne dodatkowe czynności tak,

-system, streaming, poważniejsze zadania nie (bo transfery to nie wszystko)

Link to post
Share on other sites

Green to green. To, że poprawili im nieznacznie transfery nie oznacza, że stały się dyskami multi-zadaniowymi.

Ale zostawmy już tego greena. Ja go nie polecałem w temacie. Bo jasne , że nie jest to HDD typowo pod "multi-zadania" tu SSD pokazuję dopiero przewagę. Niemniej przejście na talerze o dwukrotnie większej ilości domen magnetycznych, plus dobry firmware i różnicę vs Black naprawdę się zacierają. Specyficzne zadania ok. black będzie góra , ale że tylko drobne dodatkowe taki green może wykonywać to też przesada.

 

Tak czy inaczej ja wstępnie polecałem reda, bo raz, że poradzi sobie z założonymi zadaniami autora, a dwa, że zrobi to wcale nie gorzej od Blacka gwarantuje. Ot tyle . A jak chcemy podbić poprzeczkę to Blue o czym też pisałem. Poza tym wcale nie wykluczyłem Blacka, tylko chciałem zwrócić uwagę , że jego walory które miał ok 3 lata temu obecnie względem nowszych konstrukcyjnie dysków, nie są już takie oczywiste. Tak, to konstrukcja już nawet blisko 4 letnia.jeśli chodzi o talerze , po drodze trochę cache mu dodali i może coś tam jeszcze zmienili.

 

A teraz jeszcze jakieś przykładowe linki do dysków RED, gdzie w zadaniach typu Streaming etc. radzą sobie bardzo przyzwoicie.

 

 

http://www.tomshardware.com/reviews/red-wd20efrx-wd30efrx-nas,3248-6.html

 

http://www.xbitlabs.com/articles/storage/display/wd-red_2.html#sect0

 

Wracając do meritum, jeśli autor wybrał Blue to myślę że będzie dobrym kompromisem. A przepychanki słowne Black vs gren vs red można by zakończyć. Chyba, że ktoś, dysponuje konkretami z innych zadań niż bench. Crystaldiskmark , Hdtune , instalacja , kopiowanie etc. Bo te jak by nie patrzeć Blackowi nie dają przewagi. Wręcz jest chwilami słabo:

 

Instalcja Crysis 2 róznica ok 30 sekund.

 

Rożne opcje kopiowania, to od kilku do kilkudziesięciu sekund gorzej. 

 

Testy na różnych próbkach w crystaldiskmarku 512KB, 4k , losowe  też bez rewelacji, a ten test daje spory pogląd na "realne zachowanie." 

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

tak patrzę na te wyniki i wychodzi na to, że akurat pod ten streaming lepiej kupić barracudę lub constallation es, niż red

 

Tylko mamy znowu mały problem, bo  nie wiem czy jest odpowiednik tej pojemności.W teście mamy większe "gabaryty" a autor szuka 1TB

 

Ed: Bo późno już , za dużo tematu HDD i zaczyna mi się wszystko plątać. Owszem baracuda jest jak najbardziej, znana seria 14, a od WD odpowiednik Blue EZEX. Poradzą sobie bez dwóch zdań.

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Tylko mamy znowu mały problem, bo  nie wiem czy jest odpowiednik tej pojemności.W teście mamy większe "gabaryty" a autor szuka 1TB

 

Ed: Bo późno już , za dużo tematu HDD i zaczyna mi się wszystko plątać. Owszem baracuda jest jak najbardziej, znana seria 14, a od WD odpowiednik Blue EZEX. Poradzą sobie bez dwóch zdań.

 

 

Tylko mamy mały  problem, bo  nie wiem czy jest odpowiednik tej pojemności.W teście mamy większe "gabaryty" a autor szuka 1TB

Poniżej na szybko zrobiony test Barracudy ST1000DM003 (1TB). Może akurat się przyda i pomoże coś wyklarować. A jak nie, to ja już panom ekspertom nie przeszkadzam i wracam do pasywnego przeglądania.

http://img834.imageshack.us/img834/7485/sg060513.jpg

Link to post
Share on other sites
Poniżej na szybko zrobiony test Barracudy ST1000DM003 (1TB).

 

Owszem ta barka jest ok , szybki znany dysk. Ja reda głównie wałkuje ze względu na kulturę pracy, a przy tym zachwianej niezłej wydajności. Nie wiem, może mi się coś uwidziło , że autor tego oczekuje. Bo jak wydajność jest priorytetem, to ta barka czy Blue poradzi sobie bardzo dobrze, no i Black oczywiście :)

 

Ps: Miałem już dać spokój , ale naprawdę muszę jeszcze mała szpileczkę. Bo naprawdę nazwa Black zobowiązuję. A tu takie kwiatki, wielozadaniowość:

 

 http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/Test_HDD_1TB_2TB/test_hdd_1tb_2tb_seagate_wd_review_barracuda_black_blue_red_green_avgp_pipelinehd_sv35_raptor_27a.png

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/Test_HDD_1TB_2TB/test_hdd_1tb_2tb_seagate_wd_review_barracuda_black_blue_red_green_avgp_pipelinehd_sv35_raptor_28a.png

 

 

Nosz, jak tak ma się ten dysk zachowywać względem własnej słabszej konkurencji , no to ja go na dzień dzisiejszy nie lubię. WD śpij i nie wprowadza nowych Blacków na talerzach 1 TB  tak, by były niezaprzeczalnymi liderami . Na to czekam i wtedy mogę je śmiało polecać. A tak to mam wątpliwości. 

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Dodam swoje 5 groszy  ;)

Red jest milutki, ale jako dysk magazynowy i w grę wchodzi dysk 2TB / 3TB. Dobrze się sprawdza jako dysk pod NAS i można go polecić jako tańsza "wersja" RE4, z tym że zawodzi jeżeli chodzi o czas dostępu  :/

Black, poza tym że jest głośny to bywa też problematyczny. Blue wydaje się optymalny, chociaż ja rozważyłbym opcję z Seagate 1TB DM003, ewentualnie dopłacił do Constelation ES (420zł), lub myślał o zakupie dwóch dysków HDD (2*500GB WD Blue / 400zł), co w tym przypadku dało by największego "boosta". Rendery i nagrywanie na jeden z dysków, resztę na drugi dysk, lub "szybką" macierz raid0.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiesz , z tym słabym czasem dostępu to i blue EZEX ale pierwszej rewizji tak ma. Nie wiem jak teraz w handlu to wygląda, czy nadal występują, czy już tylko te nowsze wersje z poprawionym czasem. Tak czy inaczej ten ze słabymi czasami też przyzwoicie sobie radził . Bo generalnie na powierzchni roboczej powiedzmy 100 GB to te czasy nie są złe. A sytuacja gdy częste"bieganie głowicy" odbywa się po całym dysku w tych zastosowaniach nie powinna mieć miejsca. 

Link to post
Share on other sites

Chyba jesteś nie na czasie , od dawna już dyski black 1TB  ustępują transferami dyskom Green , Blue i Red. Ot taka ironia , że reklamowane jako najwydajniejsze dyski 7200 obr niekoniecznie nimi są 

 

Ja tam polecam WD Red - szybszy od Blacka cichszy a do tego z przyzwoitą gwarancją. 

 

 Sranie w banie, *****iste porównanie. Bardzo wydajny HDD z serii black vs. zakurzały magazyn z serii green, runda pierwsza. Green jest tylko pod magazyn, albo do "kina domowego". Do czynności wymagających dużego transferu się nie nadaje.

Edytowane przez Gornik Steve
Link to post
Share on other sites
Kupiłem wd blue 500 Gb jest to wersja 64 Mb cache i posiada dwa talerze

 

Kupiłeś AAKX ( on nie ma dwóch talerzy , tylko jeden, za to o 2 razy mniejszej gęstości od najnowszych omawianych ) ale jak daje rade mając ok 100MB to każdy inny o których była rozmowa również by sobie u Ciebie poradził.

 

 

 

Do czynności wymagających dużego transferu się nie nadaje.

 

poprzyj to czymś a pogadamy. Bo tak twoje słowa są mało wiarygodne i dla mnie to też jest sranie w b....e  to co pierdasisz..

 

Ja polecam lekturę jak ten black wypada "fantastycznie" w zapisie odczycie itp. Naprzemiennie Green i RED go wręcz miażdżą. Ale ok. Black nadal jest najlepszy, mimo że często najgorszy.  Kolejny portal to potwierdza. Mimo że Black często okupuj dól tabelki, nadal bezapelacyjnie jest naj...Amen.

 

 

http://pclab.pl/art51420-14.html

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od wymagań , jak ktoś chce mieć wyjątkowo cichy pojemny HDD, a przy tym dość wydajny to RED jest bardzo dobrą propozycją. Jak ktoś potrzebuje jednak coś szybszego, to BLUE ale tylko w wersji 1TB na talerz. GREEN owszem głownie magazyn , ale to też nie jest tak, że obecne jego wersje do niczego poza tym się nie nadają. Są znacznie lepsze względem swoich starszych wersji. BLACK w wydaniu 500GB talerz to nadal bardzo dobry dysk , jest dość wszechstronny , ale np. tam gdzie cisza jest wymagana to się nie sprawdzi. Za to ma bardzo dobrą alternatywę w postaci Blue , a i również co próbuje wykazać taki REED czy GREEN w tej konfrontacji nie ma obecnie czego się wstydzić.  

Link to post
Share on other sites

A ja chciałbym się dowiedzieć jak to jest z głośnością WD Blue WD10EZEX. Chciałbym uniknąć wsadzania dysku do bitumenboxa, bo jak załaduję pompe z rezem do 5,25 w Dominatorku, to raczej nic poza kontrolerem już tam nie wejdzie :(

Link to post
Share on other sites
Ale do mnie pytanko ? 

 

Raczej nie do Ciebie , nie posiadasz EZEX a w temacie głośności tegoż HDD głosy są rożne. Ja osobiście też nie posiadam , miałem styczność parokrotnie, ale z racji że nie jestem cichofilem to nawet nie zwróciłem uwagi na ten aspekt. W każdym bądź razie nie słyszałem go. 

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...