Skocz do zawartości

Dysk do gier,magazynu,renderingu i nagrywania.


Recommended Posts

Siemka chciałbym się doradzić co do kupna dysku 1 Tb pod magazyn,gry,rendering i nagrywanie.

Głównie chodzi mi o zamieszczenie tam Sony vegas"a 11,Action,Bf 3 i tego co nagrałem,ale również innych gier.

Cena 350 zł Max 

 

 

Link to post
Share on other sites

ja mam caviar green i mogę polecić. Mam na nim system, gierki, kiedyś też camtasie i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że to dobry dysk w tej cenie

 

NIEKOMPETENCJA

ten dysk wykłada się przy multi-taskingu, nie jest to w żadnym wypadku dysk do zastosowań autora

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Caviar black. Sam używałem tego dysku do takich samych zastosowań i idealnie nadaje się do nagrywania. Ma świetną prędkość zapisu i nic nie muli. Jedyny minus jest taki, że dysk hałasuje,ale idzie przywyknąć do tego

Green się absolutnie nie nadaje na dysk do nagrywania gameplaya z gry. Jest za wolny

Link to post
Share on other sites
Ma świetną prędkość zapisu

 

Green się absolutnie nie nadaje na dysk do nagrywania gameplaya z gry. Jest za wolny

 

Chyba jesteś nie na czasie , od dawna już dyski black 1TB  ustępują transferami dyskom Green , Blue i Red. Ot taka ironia , że reklamowane jako najwydajniejsze dyski 7200 obr niekoniecznie nimi są 

 

Ja tam polecam WD Red - szybszy od Blacka cichszy a do tego z przyzwoitą gwarancją. 

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Green szybszy od black? Przekracza 120mb zapisu? Bo tyle ma mój black i jakoś nie widzę green'a w roli lidera

Jakiś test mi pokaż na poparcie tej odważnej tezy

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

No to wstaw te średnie 120 zapisu. Green jak i Red maja średnie ok 115 MB/s .Blacki 1TB ok 100. A Blue EZEX bije je już mocno, bo ma ok 145MB/s. 

 

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/Test_HDD_1TB_2TB/test_hdd_1tb_2tb_seagate_wd_review_barracuda_black_blue_red_green_avgp_pipelinehd_sv35_raptor_2.png

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Chcesz cichutki wydajny HDD z 3 letnią gwarancją bierz RED. Chcesz dysk najwydajniejszy  z 2 letnią gwarą i średnio cichy bierz Blue. Chcesz dysk z długa gwarą 5 lat,  najgłośniejszy, wydajny ale bez szału jak na Black który powinien być naj. to bierz jego.

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy najlepszy , na pewno bardzo dobry. Transfery ma przyzwoite ( tu go tylko Blue nieco bije ) , za kulturę pracy bardzo chwalony, gwara 3 lata i cena przystępna. 

 

Black owszem wydajny, ale bardziej jako dysk systemowy ( dobre czasy dostępu )  Za to transferami ( choć są dobre ) to aktualnie nie powala. Dlatego taki RED , czy GREN w tym zakresie nie gorzej się sprawdza. A Blue tym bardziej bo ma ok 30m MB/s więcej. 

 

Oczywiście to dotyczy omawianej pojemności . Bo np przy 500 GB sprawa ma się nieco inaczej. Black dostał już nowe talerze a Blue nie. 

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

PurePC i to powinno wystarczyć. Nie uwierzę, że green i blue nagle stały się cudownymi dyskami i są lepsze od black

Z mojej strony nadal polecam black jako dysk do nagrywania bo sprawdza się idealnie

Link to post
Share on other sites
Na szybko, zrobione przed momentem.

 

No tak, tylko rozmawiamy o innej pojemności . Poza tym masz starą wersję grena. A co do Black owszem zgadza się tak to wygladą vs  ponad 110 MB dla obecnych dysków GREEN i RED

 

 

 

 

PurePC i to powinno wystarczy

 

 

Co do testu na purepc , jest kolejny na labie i sprawa ma się podobnie. A jak mało to wkleję ci kilka innych bench. 

 

Proszę bardzo , np kolejny test - GREEN 2TB 115 MB/s . Nie ma lipy. 

 

http://hdl.pl/hddtest/WD-WD20EZRX-2TB.php

 

http://hdl.pl/hddtest/img/WDC-WD20EZRX-HDTune.png

 

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Green to dysk magazynowy. On faktycznie nie jest taki wolny jak ludzie krzyczą - o ile wykonuje jakieś jedno zadanie. 
W przypadku multi-taskingu, czyli np. słuchania muzyki i nie daj boże zapisywania jakiegoś większego pliku, dysk się zatka i muzyka przestanie grać (tak, sprawdzone u mnie).
U mnie dochodziło nawet do takich sytuacji jak spowolnienie transferu na torrentach bo dysk nie był w stanie ściągać pliku i być eksploatowanym jednocześnie.

Dodatkowo, jako że to dysk z serii ekologicznej - parkuje głowice po kilku sekundach bezczynności - w prostym celu - aby nic nie robić skoro nic nie robi. To pozwala na ciszę, niskie temperatury i niski pobór prądu.
Jako dysk systemowy, który używany jest co chwila, do jakichś zadań zwyczajnie się nie sprawdzi, a może nawet stracić na żywotności z racji ciągłego "stopowania" i "ruszania". 

Brać Blue albo Black. Redy niby są dobre, ale to też dyski magazynowe i nie wyczytałem o nich jeszcze na tyle aby z czystym sumieniem je polecić.

Link to post
Share on other sites
A jestem ciekaw co wymyślisz w stosunku do sposobu parkowania głowic przez Greena

 

A co ja mam wymyślać , przecież nie polecam go. Pisze głownie o transferach. A poza tym ten problem nie radzenia sobie z tym co opisujesz szerzej występuje głownie w starych greenach. 

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites
Ale transfery to nie wszystko

 

Ale ja doskonale o tym wiem, a zarys to wymagania autora , tu black nie ma jakieś szczególnej przewagi żeby go faworyzować na silę. Tym bardziej , że dostaje nie tylko transferami ( nawet od greena.) 

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

W kwestii kultury pracy blacka - sam w sobie jest całkiem cichy (w R3 go nie słyszałem dopóki nie zaczął wariować, ale to inna para kaloszy) - natomiast lubi bardzo głośno chrupnąć od czasu do czasu. Takie męskie chrupanie - więc da się przyzwyczaić.

 

Faworyzować go nie ma co. Zwykły Blue czy Barracuda spełnią zadanie - ale w żadnym wypadku Green jako dysk na system i jakieś obróbki.

Link to post
Share on other sites
Faworyzować go nie ma co

 

 

 

Green się absolutnie nie nadaje na dysk do nagrywania gameplaya z gry. Jest za wolny

 

 

 

Ma świetną prędkość zapisu

 

Przypiąłem się tu tylko o to , że predkośc zapisu Blacka nie uznałbym za świetną skoro Green i Red mają już większa , a szczególnie Blue . No i stwierdzenie , że green absolutnie się nie nadaje, też nie jest do końca aktualne . Jak pokazuje sporo testów, obecne greeny i redy oparte na talerzach 1TB sprawują się naprawdę dobrze. Nie każde zastosowanie jest oczywiście dla nich ale cyt  "Green się absolutnie nie nadaje na dysk do nagrywania gameplaya". No bez przesady, to tyczy się jakiś starych powolnych greenów. 

 

 

 

Zwykły Blue czy Barracuda spełnią zadanie

 

Tu jak najbardziej zgadzam się i daje jeszcze link do testów wersji blue z poprawionym czasem dostępu. Blue naprawdę daje rade i tu już black niestety wyraźnie zostaje w tyle.  

 

http://hdl.pl/hddtest/CrystalDisk.php

 

Ps: Obecnie jest chyba tylko jeden model Blacka oparty o 1TB talerze , wersja 500 GB i ta transferami "ciśnie" . Ale co ciekawe, czas dostępu na poziomie 20ms . Co jak na dysk który właśnie był znany z bardzo dobrych czasów dostępu, jest kolejnym "dziwactwem"  Poprawili transfer nie poradzili sobie z czasem dostępu ( przynajmniej pierwsze jego wersje ) 

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...