Skocz do zawartości

Płyta Główna do 500 zł.


Recommended Posts

Witam!

W najbliższym czasie mam zamiar złożyć sobie zestaw komputerowy, który będę głównie wykorzystywał do grania i montażu filmów, jednak nie potrafię się zdecydować jaką płytę główną wybrać (mam na nią 500 zł budżetu). Zastanawiam się nad MSI z77A-GD55 i ASRock Z77 Extreme 4. Która z nich jest lepsza, a może wziąć inną? Na płycie ma chodzić GTX 670 oraz i5 3570k.

Dziękuję za odpowiedź :)

Edytowane przez Feril
Link to post
Share on other sites

Obie płyty są dobre. Posiadają mocne sekcje zasilania , które są chłodzone. Której byś nie wybrał będziesz zadowolony. Aczkolwiek ja bym wybrał gd55 ze względu na dłuższą gwarancję (3 lata).

Link to post
Share on other sites

@UP Już kiedyś mówiłem "jeśli można mieć lepiej, to po co na własne życzenie robić sobie gorzej"?

 

D3H nie jest złą płytą, ale w jej cenie mamy co najmniej 2-3 lepsze konstrukcje. Weźmy pod uwagę chociażby fakt że Gigabyte stosuje w niższych modelach fatalną dźwiękówkę od VIA, gdzie Realtek mimo że nie jest szczytem wypasu to spisuje się i tak kilkakrotnie lepiej.

 

Taniej od D3H można mieć G45, która pozbawiona jest wszystkich mankamentów D3H a do tego jest parę dyszek tańsza.

 

Tak się zastanawiałem czemu wszystkim wciskasz tego Gigabyte... dopóki nie spojrzałem w sygnaturę. 

Link to post
Share on other sites

Po prostu tańsza alternatywa dla droższego ASRocka, jeśli komuś przyda się starsze gniazdo PCI... Płytę podałem właśnie jako alternatywę, a nie jak ty to postrzegasz "jedyny słuszny wybór". Co do dźwięku - za 50 zł kupi używaną kartę dźwiękową, do której integry startu nie mają ;)

Link to post
Share on other sites

Dołączam się do sugestii wyboru gigabyta. Mnie przedewszystkim przekonuje renoma producenta i własne doświadczenia. Już mój 4 sprzęt stoi na mobo gigabyta i wyrobiłem sobie bardzo dobre zdanie o tych płytach. Zero problemów z awaryjnością, komp pracuje stabilnie. Jeśli chodzi o ten konkretny model (d3h) to wniosek jest prosty skoro nikt nie narzeka na przegrzewanie się sekcji to znaczy radiator jest zbędny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...