Skocz do zawartości

Jeden z wiatraków Gigabyte GTX 670 WF 3 głośno chodzi


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Abizer,

Recommended Posts

Tak jak w temacie. Zlokalizowałem, że jest to wentylator pierwszy od strony wylotowej, Najbardziej słychać go na wolnych obrotach w idle, jak dam delikatnie na większe obroty w EVGA precision to już tak nie słychac bardzo, jak gram to wiadomo, wszystko szumi i nie jestem w stanie sprawdzić czy jeszcze terkocze, dźwięk jest taki jakby coś obicerało ale tylko z jedej strony. Jak leciutko nacisnę palcem na przeciwną stronę śmigiełka tak że przechyli się ono nieco to po uruchomieniu kompa na jakiś czas jest spokój, potem znowu zaczyna terkotać. Jak zakręcę palcem albo dmuchnę sprężonym powietrzem to słychać to terkotanie już jak wentylator prawie ma się zatrzymać. Prosze o jakieś wskazówki, czy da się to w ogóle naprawić w domowym zaciszu, bo jak mam gdzieś wysyłać grafę i być bez kompa przez jakiś czas to wole już żyć z terkoczącym wiatrakiem. :P

Edytowane przez Abizer
Link to post
Share on other sites

To raczej nie wina zabrudzenia, karta jest doscyc nowa, w budzie i na niej nie ma nawet jeszcze śladu kurzu. SPróbuje przedmuchac sprężonym powietrzem wentylator ale tak od spodu tzn żeby powietrze weszło pod tą nasadkę.

Link to post
Share on other sites

Napisz do Gigabajta co się dzieje, ja swojego GTX-a 570 oddalem na gwarancje bo po miesiącu zaczął odzywać się wentylator przy wylocie, czyli tak jak u ciebie i było go tylko slychać w idle.

 

Na serwisie wymienili mi całą ramkę z wentylami i wszystko jest ok.

Link to post
Share on other sites

Nie rozkładaj wentylatorów w karcie która jest na gwarancji. Trzeba zgłosić to do wymiany gwarancyjnej. Faktycznie widziałem już takie przypadki odgłosu ocierania się o ramkę. Serwis wymieni Ci górną część chłodzenia i będzie cacy. Przypadłość jest trafia się w kartach MSI ale i gigabyte kilka razy się w tym kontekście przewinął. 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wydaje sie, że na ta chwile problem ustąpił. Nie ma już tego dźwięku a przynajmniej nie da sie go usłyszeć jeśli wszystkie wentylatory w komputerze chodzą. Jeśli terkotanie powróci oddam kartę do serwisu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...