Skocz do zawartości

Recommended Posts

wszelakie propozycje co do zmian będą mile widziane.

 

Edytowane przez Andrzej24
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to:

http://forum.benchmark.pl/forum-9/announcement-13-jak-poprawnie-założyć-nowy-temat-wzór/

 

Co to znaczy proszę o ocenę zestawu zmontowanego przeze mnie?
Do czego ten zestaw ma służyć, jakie są oczekiwania...

Poza tym, o komputerach do gier do ~5000zł były dziś na forum już 2-3 tematy.

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę, to te Corsairy nie są wersją LP (Low Profile) więc pewnie będą kolidować z chłodzeniem. Podmienić na LP albo Kingstony Hyperx Grey.

 

Następnie, w kwestii alternatyw

 

  • Czy płyta główna, chłodzenie CPU to świadomy wybór? Bo można tu trochę zaoszczędzić.
  • Czy nie lepiej podmienić zasilacz na BQ L8 630w? (jest modularny)
  • Rozważ również obudowę Fractal Arc Midi R2
  • Czy SLI to przemyślany wybór? 
Link to post
Share on other sites

 

Z tego co widzę, to te Corsairy nie są wersją LP (Low Profile) więc pewnie będą kolidować z chłodzeniem. Podmienić na LP albo Kingstony Hyperx Grey.

 

Następnie, w kwestii alternatyw

 

  • Czy płyta główna, chłodzenie CPU to świadomy wybór? Bo można tu trochę zaoszczędzić.
  • Czy nie lepiej podmienić zasilacz na BQ L8 630w? (jest modularny)
  • Rozważ również obudowę Fractal Arc Midi R2
  • Czy SLI to przemyślany wybór? 

 

1. hmmm, wydajnosc między SB-E a macho 140 jest jakoś bardzo odczuwalna, czy tylko dizajn ? płyta główna tak, przemyślana, lecz możliwość zamiany na msi z77a-g45, chociaz nie potrafię ocenić dogłębnie różnic. 

2.jeżeli według Ciebie jest to dobre posunięcie, to owszem, lepiej.

3. moglbys mi powiedzieć za i przeciw czemu wymieniłbyś hafaa na Fractala.

4. tak. znam wszystkie zalety i wady SLI, dlatego wydaje mi się ze haf byłby dobrym wyborem. 

Link to post
Share on other sites

Przy domowym OC, zwłaszcza na prockach z tej serii gdzie 4.5Ghz jest z reguły sensowną granicą, Macho 140 da sobie radę równie dobrze. Tj. różnica na korzyść SilverArrow będzie widoczna głównie w przypiekaniu procesora syntetykami, w grach czy idle nie wiem czy będzie nawet 1-3 stopnie różnicy (Biafra potwierdzi) - więc ta stówa dopłaty jest tutaj przeciętną inwestycją.

Podobnie w kwestii G45 / GD55 - jeśli nie widzisz różnic to bierz tańszą ;) (Punkty pomiarowe napięć, nieco mocniejsza sekcja zasilania... bajery.)

 

Zasilacz owszem, wziąłbym modularny - to wygoda.

 

A co do obudowy - bez bicia przyznaję, że jestem zagorzałym fanbojem pudeł od Fractala - ale nie bez powodu, ARC Midi 2 to świetnie wyglądająca, dobrze zaaranżowana i bardzo przewiewna obudowa.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

a ten Haf jak najbardziej nadaje się do SLI czy nie zbyt dobry wybór ? jak u niego z przewiewem również na poziomie czy odstaje od Fractala ? 

ps; ta pamięć którą podałem w zestawie nie bedzie kolidowała z pełnym macho? 
wiatraczek na karty duzo daje?, i czy jest mozliwośc zamontowanie takowego w Hafie ? 
pasta Zamlam ZM-STG2 jest dobrym wyborem, czy jest lepsza jakaś alternatywa? 
WD BLACK to dobry wybor, slyszalem ze talerze nieźle hałasują, lecz mi hałas nie przeszkadza, tylko zalezy mi na dobrym hdd do windy jak i rowniez do gier, itd. SSD w najblizszym czasie nie planuję, dlatego pozstawiłem na blacka, czy to dobry wybor, czy skłonić się ku blue ? 

Edytowane przez Andrzej24
Link to post
Share on other sites

HAF powinien być dobry, jak sama nazwa wskazuje High AirFlow. 

Niestety mało o niej wiem - stąd zaproponowałem sprawdzonego ARC Midi R2, bo są raczej w podobnej cenie.

 

Jeżeli to te (w poniższym spoilerze) ramy z "ząbkami"  na radiatorach to tak - będą kolidować z prawie wszystkim.

 

http://image.ceneo.pl/data/products/10661403/i-corsair-vengeance-ddr3-8gb-2x4gb-1866mhz-cl9-xmp-with-heatsink-cmz8gx3m2a1866c9.jpg

 


Szukaj takich - LowProfile (Lub Kingston Hyperx Grey, Crucial Ballistix, A-DATA Gaming, o tych samych parametrach)

 

 

http://static.frazpc.pl/cms/2011/05/veng_2_.jpg

 

 

 

Wentylator z nawiewem na karty w SLI to bardzo dobry pomysł - zadbaj abyś miał taki w swojej obudowie.
A STG2 to bardzo dobry wybór pod Ivy Bridge, one lubią gęste pasty. Alternatywą może być Arctic MX-2.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

wiec tak, na obecną chwilę zestaw przedstawia się następująco.

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyVkM8OgjAMxt!lZ2La$YHhOxiPHoyHBXYgIBgGMWp8d9eKF!NBDl3X39fuy$qAyzjUczvB9ggWCSEDU2qVktXGcUJdCBRNq5IrFB1zTlRo0a1bhP$jlEHTDbFic0rkV3Cn!qpXOVSh92xgkJEr!CQnn5G3c7nqzwzlb83KKtQ6u8UyzudkCcbK!Ognv2$HEBMitYBdE2ITqnsvjYo2jpd5bTtfHzof!1vCCM8XG3dTrw**

*alternatywa na karty 2x http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-n660-tf-2gd5-oc-g-568271/ lub http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx660-2048mb-ddr5-192bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-wer-oc-overclock-gv-n660oc-2gd-517458/

 

*alternatywa na obudowe http://www.morele.net/obudowa-cooler-master-haf-932-advanced-401589/ - ku której jestem bardziej skłonny.
*zasilacz podmieniłem na polecany przez Ciebie, i jest modularny, wiec łatwiej będzie mi się uporać z okablowaniem. 
-co do pamięci ram, wytłumaczę na miejscu ponieważ na PCProjekt nie widzę żadnej LP, bądź niedowidzę.
-co do wentylatora z nawiewem na karty, to go montuje się pod koszykiem HDD? 
prosiłbym jeszcze o wypowiedz co do dysku, BLUE, BLACK - czy jaki.  komputer przez najblizszy okres bedzie uzytkowany bez SSD, wiec prosze wziąć to pod uwagę, chodzi mi o szybko, wydajny HDD.
`Jezeli są jakieś jeszcze uwagi to prosiłbym o przedstawienie ich! 

Edytowane przez Andrzej24
Link to post
Share on other sites

Co do obudowy i kart - prześpij się z tym, poczytaj, pomyśl.
Zarówno wybór pomiędzy MSI/Asus jak i ARC/HAF będzie dość kosmetyczny - różnice nie są wielkie.

Jedyne co mogę stwierdzić na pewno to problematyczny serwis Asusa. 

 

Nawiew na karty na koszyku, ponad nim, pod nim - no tak żeby wiało wprost na karty ;)
Albo, zwyczajnie coś dużego i spokojnego na bocznym panelu (tak aby dmuchał, ale nie zaburzył cyrkulacji powietrza)

 

A z pamięciami nie pomogę, bo mi się strona PCP nie chce otworzyć - ale jeśli nie uparłeś się na Corsairy, to poszukaj modeli innych firm które podałem powyżej - one zmieszczą się bez problemu.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

dziękuje za wszelakie propozycje, teraz troszkę powertuję różne artykuły i poczytam. poza tym skoro mówisz ze między MSI a ASUSEM nie ma jakiejkolwiek różnicy to wybiorę MSI, chociaż ASUS fajnie się prezentuje wizualnie. a Gigabyte skreślasz czy równiez nadaje się bezproblemowo do SLI? 
*co do firmy pamięci to jest mi ona bez znaczenia. 

Edytowane przez Andrzej24
Link to post
Share on other sites

Nadać się nada, ale zaraz zleci się nienawistna chmara przeciwników WF2 i Gigabyte w ogóle, złowieszczo wykrzykując o piszczących cewkach, głośnych wentylatorach, mało wydajnych chłodzeniach i bóg wie co jeszcze.

Gigabyte poleciłbym bez zawahania jako pojedynczą kartę, ale pod SLI może być (bo chyba nikt jeszcze tego u nas nie testował) mniej wydajna w chłodzeniu od konkurentów ze strony MSI/Asusa.

Link to post
Share on other sites

więc wybór pozostaje między MSI a Asusem. chyba ze dorwałbym Evge, lecz dostępność jest porażająca.. 

btw zamiast tego SLI rozpatrywałem MSI 680 lightinga... lecz nie wiem jak z nim jest w praktyce, i po 2 rownież cięzko dostępny.. 

Link to post
Share on other sites

EVGA też dobra rzecz. Ogólnie chłodzenie typu blower, jest bardzo dobre w przypadku multi-gpu.

 

Co do podmiany na pojedynczą kartę, to raczej skupiłbym się na 7970 albo czekał na GTX780, bo 680-tki mają koszmarny stosunek wydajności do ceny.
Idąc po sznurku, lepiej wziąć 670 niż 680, bo to prawie to samo, tylko że tańsze. Ale lepiej wziąć 7970 bo jest wydajniejsza od 670, a kosztuje tyle samo.

Ogólnie Lightning to zabawka dla overclockerów - tutejszy użytkownik Wooojciech bije na takiej rekordy.

 

Link to post
Share on other sites

z wielką przyjemnością wziąłbym 7970, lecz skłaniam się bardziej ku SLI, ze względu na dobre skalowanie, lepszą wydajnością,( tutaj nie jestem do końca przekonany, testy to nie wszystko według mnie!)  lepszym rozwiązaniem w tym przedziale cenowym 1500-1700. 

Link to post
Share on other sites

No z tym SLI to jest trochę wróżenia z fusów.
Faktem jest, że w pewnych miejscach będziesz mieć nawet trzycyfrowe odczyty FPS, ale multi-gpu ma to do siebie, że czasem lubi wygenerować płynność akcji gorszą niż jakby była tam tylko jedna karta z dwóch.
To jest coś z czym się trzeba liczyć, pojedyncza karta jest zawsze "mniej problemowa", czy to ze względu na potencjalne opóźnienia w profilach SLI pod gry, czy innych łatkach. Bo kwestia mikro-przycięć już raczej nie występuje.

 

Tutaj masz artykuł Wooojciecha, odnośnie 680 SLI klik - w sumie to rozwodzi on o czym innym, ale może doszukasz się jakichś ważnych dla Ciebie informacji.
 

Link to post
Share on other sites

ups  :ups:

 

Ogólnie zawsze mniej zachodu jest z jedną kartą - czy to przy doborze reszty sprzętu (można mieć mniejszą obudowę, oszczędniejszy zasilacz, tańszą mobo), czy przy ewentualnej odsprzedaży i przesiadce na nowe GPU.

 

Ostatnio często polecam wziąć 7970, resztę forsy kisić w skarpecie, na wymianę karty na nowszy model kiedy aktualna przestanie wystarczać.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś mieliśmy tu dyskusję o tych egzotycznych modelach 7970. 
Matrix został brutalnie sponiewierany za bycie słabiakiem, 7970 Lightning ma/miał Bonuz, ale nie pochwalił się wynikami - jednak stanęło na tym, że Vapor-X od Sapphire jest bardzo dobrym wyborem. Podobnie jak zwykły Asusowy DCU II.

 

Gigabyte jest okej, w standardowej wersji można mu przewalić Bios, a co za tym idzie, napięcia z Ghz Edition, ale to raczej zabawa dla tych co chcą oszczędzić trochę grosza a nie piłować kartę pod OC.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...