Skocz do zawartości

Diagnostyka telefonu z androidem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez CoJaPacze,

Recommended Posts

Witam. 

 

Wczoraj mój stary telefon z prześwietnym symbianem zakończył żywot. Androida wybrałem tylko ze względu sporo wydajniejszych urządzeń. Mój wybór padł na używanego Samsunga Galaxy SII w tej podstawowej wersji z lutego 2011r. bez żadnych ultra mega full hd, super extra s+, nfc, itd. Założyłem ten temat, ponieważ zamówiony przeze mnie sII jest używany. 

Czy są jakieś programy/ funkcje w telefonie do:

- Sprawdzenia czy numer IMEI zgadza się z tym co jest na pudełku, pod baterią oraz na ekranie telefonu.

- Czy telefon zawiera jakieś nielegalne oprogramowanie (tu chodzi mi o to, żeby go jakoś łatwo przywrócić do stanu pierwszego włączenia np w symbianie wklepywało się *#7370# i gotowe).

- Czy da się sprawdzić taktowanie procesora, by wykryć, czy nie jest to jakaś tania, chińska podróbka. Zrobić to programem czy np. lepiej kupić grę np. GTA III lub Vice City i sprawdzić, czy nie muli (obydwie i tak zakupię) 

- Może jakieś inne ważne programy, bez których nie warto nawet korzystać z androida. 

 

O androidzie posiadam Bardzo Podstawową wiedzę pomimo, że z dość dużo z niego korzystałem, jednak nigdy nie miałem go dostępnego w całej okazałości (nie będę komuś przecież grzebał w telefonie). 

Wiem, że trzeba go zrootować jednak czy robić to od razu, czy lepiej z tym poczekać ?

 

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem oraz pomoc (jaka by ona nie była).

Link to post
Share on other sites

1. Wpisujesz sobie kod 

*#06#

 

2. Zawsze telefon można przywrócić do stanu fabrycznego ( opcja dostępna w ustawieniach )

 

3. Specyfikacje można sprawdzić programami :

AnTuTu Benchmark

 

3D Mark

 

Quadrant

 

 

4. Ja od siebie polecam :

 

- Beautiful Widgets ( widżet pogodowy )

- Latarka ( wiadomo )

- Soundhound ( program do szybkiego wynajdowywania piosenek poprzez odsłchania ich )

- Nova Launcher ( bardzo fajny launcher imitujący czystego Androida )

 

 

 

Pozdr

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nic nie stoi na przeszkodzie. Z tego co zauważyłem to lubisz grzebać w telefonach więc wgranie czystego androida (czyt. CyanogenMod) nie powinno stanowić dla ciebie żadnego problemu.

Link to post
Share on other sites

Tak... nie powinno jakby to był symbian to w 2 godziny bym wiedział wszystko na temat telefonu, jednak androida będę miał pierwszy raz w życiu. Korzystam z linuxa, a android to coś na styl linuxa (tak wykastrowany, że mu tylko jądro zostało) więc raczej dam radę ,a jak coś to mam cichą nadzieję, że ktoś z tych zaje*istych tutaj ludzi mi pomorze).

Link to post
Share on other sites

Odnośnie tych ludzi to chodziło mi ogólnie np ty już wprowadziłeś mnie do androida, inni pomogli dobrać części do komputera i tak mogę wymieniać chyba bez końca.

 

Jeszcze raz chciałbym Ci Bardzo Podziękować. 

 

Zobaczę, może ktoś inny się jeszcze wypowie.

Link to post
Share on other sites

 


Czy są jakieś programy/ funkcje w telefonie do:

1.- Sprawdzenia czy numer IMEI zgadza się z tym co jest na pudełku, pod baterią oraz na ekranie telefonu.

2.- Czy telefon zawiera jakieś nielegalne oprogramowanie (tu chodzi mi o to, żeby go jakoś łatwo przywrócić do stanu pierwszego włączenia np w symbianie wklepywało się *#7370# i gotowe).

3.- Czy da się sprawdzić taktowanie procesora, by wykryć, czy nie jest to jakaś tania, chińska podróbka. Zrobić to programem czy np. lepiej kupić grę np. GTA III lub Vice City i sprawdzić, czy nie muli (obydwie i tak zakupię) 

4.- Może jakieś inne ważne programy, bez których nie warto nawet korzystać z androida.

1. IMEI podał kolega wyżej, pod klapką sam sobie zobaczysz :)

2. Może być z poziomu menu albo z poziomu bootloadera.

3. Podane wyżej benchmarki są w porządku

4. Zapraszam do mnie na stronkę, trochę znajdziesz :)

 

Co do wgrywania romów, to polskie forum traktuj raczej jako tłumaczenia. Jeśli znasz angielski to zawitaj tutaj: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1204

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Łoj ale się tego nazbierało pod moją nieobecność. 

Sony156 - to niby co innego miałem wybrać za 500zł ?

mattpia oraz Salem - Wielkie dzięki napewno się przyda.

Edytowane przez CoJaPacze
Link to post
Share on other sites

Nie ma za co. Mam nadzieje, ze pomoze :)

Co do pelnego resetu samsunga to uzywasz kodu *2767*3855#. Moze nie dzialac z nowym androidem. Wtedy mozesz zrobic hard reset. Wlaczasz telefon trzymajac volume key dolny i home key.

Edytowane przez mattpia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Okey, więc chyba nikt nic już więcej mądrego nie powie. 

 

Bardzo dziękuję wszystkim za udzielenie pomocy !

 

( szajmsung przyjedzie do mnie we wtorek to się okaże co mi tam gość zapakował ) 

 

Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...