Skocz do zawartości

vista, crcdisk.sys, linuxy i ixpeki


Recommended Posts

witajcie, mam male pytanie na temat visty i pliku crcdisk.sys. Niestety szukajac na forum oraz googlujac natrafilem na informacje wobec podobnego problemu innej osoby odnosnie 4gb rara, zadnych bledow w zwiazku z tym wszystko funkcjonowac powinnomu [dokladnie brzmiala ona tak: "czy nie masz 4 gb ramu?] ja mam. i zaczynaja się schody...

 

nie ukrywam ze vista dzialal mi na TYM samym dysku, jednak po kilku godzinach meczenia sie z MBR, boot stectorem, i tablicą alokacji dysków stwierdzam ze to nie to. 250 GB dysk sformatowany do ze poprawnie tj, funkcjonuje zarowno xp jak i linux [notabene w pewnym momencie mojej zabawy z partycjami nie dzialalo mi nic ani xp, ani server 2003 ani vista ale gladko i bez problemu wstawal :arrow: debian linux :) ].

 

no dobrze wracajac do tematu chodzi o viste 64 bitowa ktora juz na tym komputerze dzialala, jednak nie ukrywam ze przed pewnymi zmianami, w tej chwili mysle aby wyciagnac z komputera karte, ramy oraz 2 nagrywarke poniewaz wlasnie to bylo dokladane od momentu instalacji starej visty. bios byl resetowany do fabrycznych - nadal nic.

 

jakies sugestie? czy w gre wchodzi fizyczne uszkodzenie dysku, bo ja sobie jakiegos testera na 7 godzin odpalic moge... tylko chcialbym miec pewnosc ze nie marnuje czasu ;]

 

jako screen z ustawienia partycji zalaczam paragona

 

http://www.plikus.pl/zobacz_plik-screen-195456.html

 

vista jak byla instalowana wszystkie partycje podstawowe byly ukryte.

 

kotek robi miał.... :)

Link to post
Share on other sites

tak, nie uruchamia się.

 

doszedlem dlaczego - ponieważ w komputerze jest zainstalowane 4 gb ramu do tego 2 karty graficzne po 512 kazda. Przy wyciągnieciu 1 gb ramu smiga az milo. Kiedys mi vista dzialal widzac poprawnie ram [tj. 4 kosci i dwie karty graficzne].

 

 

teraz pytanie czy ram jest uszkodzony czy moze cos jest w biosie nie przestawione.

Link to post
Share on other sites

Albo Vista jest dziwna :)

 

A RAM próbowałeś w różnych ustawieniach? Pozamieniać kości np. Albo może trzeba ją przeinstalować, żeby od początku wiedziała, że jest 4GB ramu :)

 

Btw: Kiedyś miałem podobny problem, tylko okazało się, że miałem popsuty kontroler ATA na płycie i po odłączeniu DVD było ok. Lol.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...