Skocz do zawartości

Procesor ogranicza kartę graficzną


Recommended Posts

Tak, nie ma problemu, może nie będzie to jakaś niebotyczny wynik, ale 4 GHz, być może :) Oczywiscie zależy też od płyty głównej, na tej którą ci polecam, można wyciągnąć naprawdę sporo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

To dobra teraz tylko kaski uzbierać + inne koszty - ram 8 GB DDR3, jakaś pasta dobra termo-przewodząca i chyba jeszcze jednego enermaxa zakupię. Mam również nadzieję, że problemu nie będzie ze znalezieniem jakiejś okazji tego procesora i5 760 :D

 

spadam dziś już z kompa, narqa :D

Edytowane przez crysis1000
Link to post
Share on other sites

Okazja to był ten z 6 miesiącami gwarancji :) Najlepiej napisz do gościa :D

A jaką płytę w końcu bierzesz? I ramy szukasz nowe czy używki, bo akurat przy pamiątkach to większość ma gwarancję dożywotnią, a można zaoszczędzić :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zobaczymy, ceny pamięci chyba nie będą aż takie się różnić jak używka a nówka procka, więc raczej nówki chyba można brać. A na razie i tak nie kupuję, bo trzeba wszystko skompletować na raz, potem się okaże, że taki procek to sobie na ścianie zawieszę, bo nie będę miał reszty xd Płyta ta twoja byłaby dobra, a jak chcesz sprzedać, to po co mam szukać gdzie indziej :)

 

Jeszcze mnie nurtuje, bo pisze, przy tym i5 760

 

Rodzaje pamięci DDR3-1066/1333

 

To co wtedy bez sensu szybsze brać, bo będą się blokować przez procesor? Te 1333 to przecież powolne skoro są teraz pamięci z szybszym taktowaniem.

Link to post
Share on other sites

Heh, magistrala obsługuje takie pamięci, ale SB też, a Ivy chyba 1600 dodatkowo.

Szukaj pamięci z profilem XMP, one ustawią się pod te swoje 1600 czy 2133 na każdym Intelu. To proc takie obsługuje, ale płyta ma większe, niech ci to wytłumacz ktoś kto umie, bo ja mogę powiedzieć tylko że działać będą i większe, ale na jakiej zasadzie t nie wiem, choć i tak powyżej 1600MHz dają po 1-2 fps w grach :P

 

Są pamięci z wyższym, ale czy bawisz się w obróbkę filmów, i inne takie pierdoły?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kontroler pamięci w tym i5 ma mnożniki x3/4/5. Stąd też bierze się zapisek o "DDR3-1066/1333", gdyż standardowa szyna 133MHz pozwoli na pracę pamięci przy:

133x3 = 400 (efektywne 800)

133x4 = 533 (efektywne 1066)

133x5 = 666 (efektywne 1333)

 

Mnożnik standardowy tego i5 to x20, który daje 133x20=2,66GHz

 

Wykonując oc podniesiesz szynę do około 200, co da ci 200x20=4GHz, wtedy odpowiednio zmienią się dostępne taktowania pamięci, wynoszące:

 

200x3 = 600 (efektywne 1200)

200x4 = 800 (efektywne 1600)

200x5 = 1000 (efektywne 2000)

 

Wyciągając z tego wniosek - najlepszym wyborem jest 1600MHz ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...