Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z dopłatami nie jest tak kolorowo prawie wszystko idzie na nawozy i paliwo do maszyn. A po wejściu do naszej kochanej unii wszystko podrożało nawet o kilkadziesiąt procent. A sam ciągnik i kombajn zbożowy to około 2tys litrów paliwa na sezon ;)

Link to post
Share on other sites

3-4 kółka bez przesady ;) na zmianę platformy z C2D na 1155 dałem jakieś 1500zł a potem to była tylko sprzedaż części takich jak grafika itp i dokładanie 200-300zł na nowe ;) A na pierwszego kompa przez zmianą platformy zarobiłem w niemczech

Link to post
Share on other sites

Wiecie, jakby ktoś się zdyscyplinował, zrezygnował ze składek na ubezpieczenie i odkładał pieniądze przez te 20lat to też by ładnie wyszło.. No ale jest drugie dno, że takiemu nieubezpieczonemu ładnie liczą koszty szpitala.. Tak czy siak, żeby mieć szybszą operację i tak musiałem płacić za zespół lekarzy i tak.

Koniec offtopu, bo przecież o służbie zdrowia nie będziemy rozmawiać? No chyba że chcecie :)

 

Do emerytury mam jeszcze ponad 30lat.

Link to post
Share on other sites

Jak dalej będą grupy uprzywilejowane np. służby mundurowe, górnicy, którzy po 15 latach pracy dostają emerytury na poziomie średniej krajowej to o swojej można pomarzyć. W sumie to mam zawód w którym największe uznanie i najlepsze projekty robi się w wieku po 60tce. Obecnie z 10 literkami przed nazwiskiem (nie licząc imienia) to nawet pracy sensownej dostać nie można, a co dopiero myśl o emeryturze. Donald oddaj mi za ostatnie 5 lat! ZUS za parę lat padnie, mirażem więc możliwość otrzymania czegokolwiek z niego. Zresztą pewnie obecne rządy popierane przez większość mniejszości jeszcze kilkukrotnie podniosą socjalistycznie próg wieku emerytalnego, wszak skracanie wieku emerytalnego pod płaszczykiem jego wydłużenia wychodzi im świetnie.
W sumie to zaczynam od emerytury.... 0 złotych/miesiąc....

Edytowane przez gloryseeker
Link to post
Share on other sites

 

 

Ja nie mam stałej pracy a coś takiego jak emerytura to jest dla mnie równie realna rzecz jak to, że polecę na księżyc w życiu.

Pamiętam że pracowałeś w Anglii....Jeżeli płaciłeś tam składki to powinieneś coś też z tego mieć.

Z tego co wiem w Norwegii jest coś takiego jak punkty emerytalne za każdy przepracowany rok.Od ilości tych punktów zależeć będzie wysokość emerytury,a więc nawet jeżeli przepracujesz 5\10 lat to coś ci się należy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...