Skocz do zawartości

Komputer do gier i photoshopa 2000zł (bez karty graficznej)


Recommended Posts

Cześć, składam nowy komputer do gier typu BF3, ACIII, Bioshock, TR itp. i obróbki w Photoshopie. Kupuję tylko samą budę. Mój monitor to ASUS 24T1EH FULL HD. Budżet do 2000zł (bez karty graficznej). Na razie chciałabym kupić komputer bez karty graficznej (kupie dopiero za 1 lub 2 miesiące jak nazbieram kasę, a teraz potrzebuje komputer), ale skoro jesteśmy w temacie to jaką byście doradzili kartę graficzną do tego zestawu? Sprzęt będę podkręcać. Większość podzespołów będę kupować na stronie saturion lub morele

 

 

Moja propozycja zestawu:

 

Procesor: Intel Core i5 3570K

 

Pamięć RAM: GOODRAM GR1600D364L11/4G 2 x 4GB DDR3 1600MHz 200zł

 

Płyta główna: Gigabyte GA-B75-D3V

 

Obudowa: MODECOM GC2 czarna lub CoolerMaster Elite 430 Black

 

Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 500W 80+ 120mm

 

Dysk twardy: WD Blue 1TB WD10EZEX 64MB cache SATA-600

 

Link to post
Share on other sites

zasilacz bym zmienił, bo nie jest super. Chociaż na mój;)

deus g1 500w w ładnej cenie.

 

 Mobo na pewno zmieniamy.

http://www.saturion.pl/product/155065/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/MSI_Z77A_G43_G3_.html

 minimum, które Ci wystarczy na razie, chodź wolałbym g45, ale wiadomo... koszty.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

CPU : Xeon E3 1245v2 / i7 3770K / i7 2600K - i7 jak najbardziej wskazana do PSa, ale od biedy na i5 również idzie popracować (zalecał bym jeżeli i5 to "K" i kręcenie w okolice +4GHz)

Ramy - wedle uznania - zalecał bym jednak 16GB jako minimum do PSa

Mobo : polecam MSi B75A G43

obudowa - według gustu od siebie polecam Brutusa 410 / 430 z tych najtańszych, później Gladius M40, ewentualnie jak Tobie wpadła w oko, to ten Elite 430 od CM nie jest taki straszny   ;)

zasilacz - Deus 500W będzie lepszym wyborem niż ten OCZ SXS2 - cenowo to samo, a otrzymujesz o wiele nowszą konstrukcję, do tego Deus będzie oferował lepszą kulturę pracy. 

Link to post
Share on other sites

Procesor zostanie i5 3570K, bo i tak będę go podkręcać, a i7 nie zamierzam kupować i myślę, że tyle RAMU mi wystarczy,bo więcej gram w gry, a jak coś to się spokojnie dokupi. Faktycznie ta płyta co wybrałam nie będzie dobra do podkręcania. Zastanawiam się nad MSI Z77A-G41 a MSI Z77A-G43, która będzie lepsza do OC, czym się różnią? 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...