Skocz do zawartości

Uniwersalny Komputer 2500 PLN Ocena konfiguracji


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gtxxor,

Recommended Posts

Witam!
Proszę o ocenę poprawności zestawu który ułożyłem dla kolegi, posiada on monitor 17' raczej sporadycznie gra w gry, zależy mu na ogólnym komforcie użytkowania i dobrej jakości dźwięku. Będzie to nowy PC który zamieni wysłużonego "dziadka" Pozdrawiam. p.s. Sprzęt jest wstępnie zamówiony, to pilne ;)

poniżej konfi :


Procesor: INTEL CORE i5-3350P - 3.10 GHz, turbo 3.30 GHz, x4/4, 6 MB, 69W, BOX, s-1155 (675 zł)
Płyta główna: MSI B75A-G43 - ATX, B75, 4x DDR3, 2x PCI-E 16x, VGA, DVI, HDMI, S-1155 (265 zł)
Pamięć RAM: DDR3 GOODRAM - 8 GB / 1333 (1x 8 GB), CL9 (200 zł)
Dysk Twardy: SEAGATE 1 TB, 64 MB, 7200 obr., 3.5", SATA3 - ST1000DM003 (249 zł)
Karta Graficzna: PCIex GIGABYTE HD 7770 1024 MB DDR5, 128 bit, DVI, HDMI, DP - GV-R777OC-1GD (450 zł)
Karta Muzyczna: ASUS XONAR D1 - PCI (265 zł)
Napęd optyczny: ASUS DRW-24B5ST- 24x DVDRW DL, SATA, OEM, czarna(69 zł)
Obudowa: CORSAIR CARBIDE 200R - ATX, USB 3.0, bez zasilacza, czarna(225 zł)
Zasilacz: THERMALTAKE Litepower Black 500W - 500 W (160 zł)

Całość: 2558 zł

 

Link to post
Share on other sites

Masz zestaw ,sporo lepszy - http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=72892&s=58719&s=56713&s=61601&s=50391&s=63363&s=73501&s=72602 .

 

W moim zestawie lepsza grafika ,lepszy procek z możliwością OC (dorzucone w zestawie chłodziwo) ,karta muzyczna mu raczej nie potrzebna(integra daje radę ,chyba że zajmuję się muzyką profesjonalnie)  .

Edytowane przez hitmanbz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zależy mu na dźwięku, OC nie będzie, Dysk musi być min 1TB i ma być 8GB pamięci RAM takie kryteria, ok dzięki ;) Hitman, możesz mi powiedzieć ogólnie czy dla gościa który raczej nie gra ten mój zestaw będzie ok? czy to będzie dobrze hulać ze sobą? Pozdrawiam! P.S. Sklep musi być ten czyli takie ceny niestety zostają za części już..

Edytowane przez sowix71
Link to post
Share on other sites

To jest zestaw ode mnie:http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=73140&s=61236&s=50391&s=73693&s=72453&s=70408&s=70215&s=73501

 

Do zestawu dorzucić jeszcze jakiegoś Xonara i wszystko bedzie śmigać  ;)

 

 

// autor wyraźnie zaznaczył, że komputer nie będzie służył do gier więc po co mu taka karta graficzna? czytaj ze zrozumieniem .daft

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@.Up. Dosyć podobny do mojego ten zestawik i fajna Cena :) tylko kurczę ja muszę w konkretnym sklepie tym z linków moich... a i ramu 8GB on chce i podkreślam niedzielny gracz z monitorem 17'.

 

Skoro twój kolega jest graczem niedzielnym twój zestaw jest ok.

Jedynie zmieniłbym zasilacz na ten:http://www.arest.pl/produkt/35163/opis-produktu/?koszyk=1

Ewentualnie można zmienic grafike na ciut lepsza:http://www.arest.pl/produkt/36263/opis-produktu/?koszyk=1

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasilacz który wybrałes nie jest słaby wiec może zostać  :)

Zasilacz, który wybrał to niemal 4 letnia budżetowa konstrukcja od FSP. Mimo że ma 500W na tabliczce, dostarcza "tylko"  432W. Wolałbym już kupić XFX Core 450W (408W), z certyfikatem Bronze (wyższa sprawność), który jest też mechanicznie dużo lepiej wykonany (i cichszy).

 

Do tego zestawu spokojnie starczy, a to jednak 2-3 klasy wyżej. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

W moim zestawie lepsza grafika ,lepszy procek z możliwością OC (dorzucone w zestawie chłodziwo) ,karta muzyczna mu raczej nie potrzebna(integra daje radę ,chyba że zajmuję się muzyką profesjonalnie) 

 

Jak ktoś prosi o kompa, którego przeznaczeniem nie będą gry to już 7770 jest overkillem, a wkładanie GTX'a 660 to przykład skrajnej głupoty. Jeśli ktoś ma sprzęt grający nawet o pół klasy wyższy niż plastikowe pierdziawki to integra nie da rady, bo różnicę w jakości dźwięku usłyszy nawet przygłuchy dziadek. Jaki jest sens klepania postów, w których podajesz dokładne przeciwieństwo tego, czego oczekuje autor ?

 

 

Do autora : rozważ zmianę Xonar'a D1 na DX. PCI to już raczej wymierający standard, a karty dźwiękowej nie zmienia się znowu aż tak często, więc lepiej kupić model na PCI-E x1.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...