Skocz do zawartości

HTC One X vs LG Nexus 4 vs wasze propozycje


Recommended Posts

Tak czy siak 3/4 forum może dla mnie nie istnieć, tj. te 3/4 to jeden wielki kocioł spamu. Tutaj również ;) Kiedyś internet miał być źródłem informacji. Teraz informacji nie sposób znaleźć pośród tego spamu :D

Edytowane przez atomowy
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze pytanko. Oglądałem wczoraj Samsunga Galaxy Note i bardzo mnie zaciekawił. Moje pytanie brzmi,czy na JellyBean, który niedawno zaczął Samsung wprowadzać do Note będzie ostatnią wersją androida na ten telefon, czy będzie on jeszcze wspierany ?

Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej zostanie wydana ostatnia aktualizacja dla Note'a 1 czyli Android 4.2. Z tego co wyczytałem to Note jest na liście telefonów do aktualizacji androida 4.2. Kiedy to nastąpi ? Tego nie wiadomo ale pewne jest, że aktualizacja będzie ;) Oczywiście można wcześniej mieć 4.2 instalując np CyanogenMod 10.1 ( wersja 4.2.2, czysty android )

Link to post
Share on other sites

Trzeba przyznać, że po aktualizacji do Jelly Bean Note I sprawuje się naprawdę znacznie lepiej. Multiwindow daje mu kopa przy tym ekranie. Co do S III Lte to czy czasem nie dostajemy 2 gb ramu ale 2 rdzeniowy procesor?

Link to post
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Samsung_Galaxy_S_III

 

 

Depending on country, the 4.8-inch (120 mm) smartphone comes with different processors and RAM capacity, and 4G LTE

 

 

Most of these versions use Qualcomm's Snapdragon S4 SoC featuring a dual-core 1.5 GHz Krait CPU and an Adreno 225 GPU.[75] The South Korean and Australia versions are a hybrid of the international and 4G-capable versions.[7]
Edytowane przez Salem
Link to post
Share on other sites

ciężko wyczuć. nikt pewnie tego w rękach nie miał i podejrzewam że nikt nie będzie. Ludzie raczej wolą dopłacić a mieć coś od sprawdzonego producenta, z dziesiątkami tysięcy użytkowników,a nie produkt z Chin o którym w zasadzie pół smartphonowego świata nie ma pojęcia.

 

Nie wiem czy można podawać linki do innego forum...?

Link to post
Share on other sites

ZTE akurat robi bardzo fajne telefoniki. O tym modelu akurat nie słyszałem ale moim zdaniem lepiej brać coś porządnego np. Właśnie Nexus czy One X czy Samsung Galaxy S III

Link to post
Share on other sites

Nie mogę się zdecydować. Jestem w 90% pewny na SGS III, lecz czytając różne fora piszą ludzie "kolejny niezadowolony posiadacz Samsunga Galaxy S3". Nie wiem czy to wszystko jest wyssane z palca, czy piszą to osoby, które nie potrafią dbać o swoje telefony. Do Samsunga dokupiłbym Flip Cover, jeśli to zapobiegnie ewentualnym zniszczeniom obudowy. Jak myślicie ? Chciałbym aby w tej kwestii wypowiedziały się osoby, które mają lub miały w swoich rękach SGS III, aby nie tworzyć kolejnych herezji.

Link to post
Share on other sites

To wszystko zalezy od tego czy dbasz czy nie. Mialem S III, a teraz Note 2 w flip coverze i nie mam zadnych rys na ekranie czy tyle. Kwestia dbania o swoj sprzet i nie noszenia go w kieszeni z wszystkimi innymi rzeczami. Flip cover ma jedna zalete, - odkladasz klapke do pudelka bo dostajesz druga jako flip. Jednak nie jest to najlepsza ochrona dla calego telefonu. Sprawdza sie niezle jako zabezpieczenie dla ekranu, szczegolnie dla osob, ktore nie cierpia screen protectorow itd. Nie jest to rowniez najwygodniejsza rzecz moim osobistym zdaniem ze wzgledu na potrzebe otwierania flipa za kazdym razem kiedy ktos dzwoni itd. Case jest chyba lepszym rozwiazaniem jesli chcesz zabezpieczyc telefon w razie upadku, ale nie ma zadnej ochrony dla ekranu jesli nie zalozysz screen protectora. Przewinelo mi sie przez rece mnostwo S III i najczestsze "awarie kosmetyczne" to: porysowany ekran, porysowany tyl, pobijane boki/rogi. Powiem moze i smieszna rzecz, ktora doradzam innym przy zakupie telefonu - Telefon ma odpowiadac Tobie nie innym, zastanow sie co jest dla Ciebie w nim najwazniejsze ;)

Edytowane przez mattpia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli jesteś zdecydowany na S III to go bierz , to Tobie ma telefon odpowiadać nie nam. Posiadałem też SIII i LG 4X , LG bardziej mi przypadł do gustu a Samsung jakoś wydawał mi się za plastikowo. Lecz wymieniłeś też LG Nexsus tutaj jednak wart uwagi jest Nexsus. Dostajesz nowszy hardware ze Snapdragonem S4 wykonanym w 28nm , Adreno 320 i 2 GB ramu , minusem jest mała pojemnośc pamięci na aplikacje 

W Nexsus 4 masz czystego androida bez nakładek, andek śmiga tam jak szalony w dodatku na forum.android.com.pl masz juz romu takei jak paranoid itp co jeszcze bardziej przyśpieszają prace . To jest moje zdanie z małych testów tego smartfona.

Co do S III jest fajnie zbajerowany telefon , wiele bajerów napewno wykorzystasz jak i aplikacji dołączonych przez producenta, dostajesz tam też nakładke producenta która w moim przekonaniu trochę muli ten telefon dopiero po zmienieniu lunchera telefon jakby pokzał swój potencjał ;)

Jak masz możliwośc w jakiś większych sklepach potestować oba telefony lub u znajomych to po testuj i sam się zdecyduj

pozdro 

Link to post
Share on other sites

Jak powiedział kolega wyżej. Nie tylko zastanawiałbym się, ale osobiście brał Nexusa. Wydajniejszy, kilkudziesięciokrotnie lepiej wykonany, aktualizowany przez google. Czysty, niezasyfiony android. No i nie zaczyna mulić po jakimś czasie bez flashowania romu na nowo. Do tego załóżmy czarny scenariusz - zbicie ekranu. Koszta:

Nexus 4 - 376 zł ekran + wymiana w autoryzowanym serwisie.

SGSIII - od 500 zł za sam ekran. 

Link to post
Share on other sites

Problem właśnie tkwi w tym, że Nexus ma 16GB nierozszerzalnej pamięci. O ile aktualnie w iPhone 4 taka ilość miejsca mi spokojnie wystarcza, tak nie wiem, jak będzie za rok, dwa, a nie chcę sobie później pluć w twarz i szukać wymówki, żeby zakupić kolejnego smartfona.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...