Skocz do zawartości

Co ile czasu zmieniacie platformę?


Co ile czasu zmieniacie platformę/komputer?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co ile czasu zmieniacie platformę/komputer?

    • 3 miesiące.
      0
    • Pół roku.
      1
    • Rok.
      6
    • Dwa.
      14
    • Dłużej.
      36
    • Jak tylko mam pieniądze.
      3


Recommended Posts

Chciałem zobaczyć co ile czasu przesiadacie się z wysłużonego w nowy sprzęt ;)

Nie mówię o wymianie ramu,grafiki czy dysku.Chodzi mi o całkowitą przesiadkę np. z Core2Duo na Core i7.

Link to post
Share on other sites

Ja zmieniam platformę wtedy, kiedy liczba gier, które swym działaniem mnie irytują, a w które bardzo chciałbym zagrać przekroczy 75%. Mówię o średnich detalach powiedzmy. Nie ma okresu czasu. Swoją platformę kupiłem 1.5 roku temu taniej niż mógłbym ją sprzedać obecnie chyba ;) Jestem zadowolony i zmian nie planuję (też ze względu na brak kasy...). Po co przesiadać się z C2D e8400 obecnie? nie wiem :|

Link to post
Share on other sites

Ostatni raz wymieniłem platformę 2.5 roku temu to było po mojej 18-stce jak dobrze pamiętam :P Jak na razie lepszy komputer nie jest mi potrzebny chodź jak przybędzie troszkę $$ to pomyśle nad wymianą. Szczerzę mówiąc do tej pory jak odpalę sobie jakąś nowszą gierce to nie mam powodu do narzekania nie jest tak źle jak na sprzęt który ma już ponad 2 lata ;) Pomału odkładam sobie $$ na nową platformę być może w tym roku zmienię platformę na i5 ale tylko ze względu, że jest nowsza i mniej prądożerna. Jeszcze zobaczę jak to będzie z budżetem na razie to tylko są plany :D

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Zbaczając troche z tematu:

widzieliscie nie raz może na wp czy interia.pl w dziale technologie takie komentarze?

,,Mój tata dużo zarabia i mam taki komputer że żadna gra mi nie straszna,a wy grajcie w cs 1.6 bo macie gorsze komputery ode mnie,ja zmieniam komputer co kilka miesięcy i mam najlepszy"

często takie komentarze widuje...szkoda takich ludzi...

Link to post
Share on other sites

Taki człowiek(o ile nie kłamie) to pewnie nigdy nie dłubał sam w komputerze,nie podkręcał go,wie tyle co nic.

Chciałbym żeby na s775 wyszły jakieś nowe procesorki,najlepiej 4rdzenie i 40nm.Nie musiałbym wtedy przesiadać się w najbliższym czasie na i5,chodzi mi o coś takiego jak c2q tylko lepiej zbudowane,mniej prądożerne i mniej grzejące sie.

Link to post
Share on other sites

Ponieważ nie posiadam w domu mennicy, to zmieniam sprzęt kiedy mogę sobie na to pozwolić, o ile stary już nie daje rady. Na obecnej platformie (AM2+) siedzę już prawie 2 lata i po zmianie procka i grafiki na pewno nie będę jej wymieniał przez kolejny rok. Jak będę miał wolne środki to dołożę ramu, ale poza tym nie mam zastrzeżeń do wydajności. Do grania nie potrzeba żadnego potwora, sporo tytułów ukazuje się równolegle na wszystkich ważnych platformach, co obecnie chyba hamuje nieco rozwój grafiki i co za tym idzie wzrost wymagań sprzętowych. Poprzednia platforma na Athlonie 3000 i GF 6800 też służyła mi ok. 2 latek a zmieniłem ją tylko dlatego, że płyta główna była na AGP a procki na socket 939 były drogie i trudno dostępne.

Z drugiej strony czasami chodzi za mną mały upgrade, choć komp w zasadzie spisuje się bez zastrzeżeń, taka jakaś skłonność, wewnętrzna potrzeba do ładowania kasy w komputer, na pewno wiecie o czym mówię.

Link to post
Share on other sites

Jak można zmieniać platformę co 3 miesiące? Trzeba by zacząć od archaicznego, używanego sprzętu i ciągle zmieniać go na inny używany... Moim zdaniem powinieneś dobrać szersze zakresy.

 

Ja osobiście zmieniam platformę tylko w razie konieczności (co ponad 5 lat).

Link to post
Share on other sites

Ja również zaznaczyłem 2 lata chodź przesiadka nie była aż tak duża nadal s775 (zmiana musiała być niestety w listopadzie ;) teraz pewnie siedziałbym z jakimś i5) wcześniej E4400 teraz e8400 pamięci z DDR2 na DDR3 upgrade natomiast znaczny w multimediach z TN na E-IPS z integry na Asusa Xonara DX i głośniki z jednej kolumny clatronica podpiętej pod 8 letni głośnik komputerowy Samsunga na zestaw Geniusa :P

Link to post
Share on other sites

Ostatnio (6 miesiecy temu) Dokupilem AM3 ale zestaw ktory kupilem luty 2007 (C2d E4300 podkrecony leciutko @2.7 minimum 12 godzin dziennie) smiga nadal i jesli bedzie odpowiednio nadzorowany to jeszcze podziala. Wymienialem Jedynie karte grafiki

 

Staram sie kupowac solidne markowe podzespoly i w zamian licze na dlugie dzialanie. Na jednym zestawie 3 miesiace czy 6 to nawet intel czy amd nie wyrobia sie produkowac "nowe" podzespoly

 

Generalnie wymieniam jak szybkosc zestawu zaczyna znacznie odstawac (wiecej niz 2 lata)

Link to post
Share on other sites

Ja przez bardzo długi czas nie miałem własnego komputera, choć styczność z nimi miałem odkąd pamiętam (chyba gdzieś od II kl podstawówki).

Przez ten czas "zajeżdżałem" kompy starszego brata, z czego oczywiście nie był zbyt zadowolony ;)

Dopiero 2 lata temu kupiłem swój pierwszy całkowicie osobisty komputer i już czas na zmianę, niestety mam pecha bo żeby odczuć duży wzrost wydajności trzeba wymienić wszystkie bebechy :P

Link to post
Share on other sites

mój pierwszy komp kupiony był w 2003 roku,latem i to co miał w środku to:

GeForce mx4

Celeron 2.10Ghz

256mb ram ddr

zasilacz chyba 80w :P

dysk 60gb

nagrywarka cd

od tego czasu całego kompa wymieniłem 2 razy.

potem zmiana karty na radka 9250 który potem się spalił i wymieniłem go na fx5200

 

Potem złożyłem kompa w 2008 roku w wakacje:

2x1gb ddr2 667 mhz RAM

Core2Duo e4600 2.4ghz

GeForce 8600gt sparkle 512mb

seagate barracuda 250gb(mam go do dziś)

tracer 400w(na szczęście nie mam go do dziś ;) )

msi 945gcm7-f

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...