Skocz do zawartości

Tania drukarka atramentowa A4 tania w eksploatacji


Recommended Posts

Jak w tytule.

Skłaniam się ku firmie Epson. Na allegro są zamienniki tuszy w cenach 5zł/szt.

Zależy mi przede wszystkim na niskich cenach i dobrej jakości wydruków. Pozostałe opcje, funkcje, ekraniki dotykowe nie mają znaczenia. Nie chcę po prostu już korzystać z wydruków w punkcie ksero, a drukuję ok 20 stron / tydzień

Ktoś ma jakiś sprzęt do tanich wydruków godny polecenia?

Link to post
Share on other sites

Polecam urządzenie HP ink advantage na tusze 703 cena oryginałów wraz z głowicą to 34,99 czarny i 34,99 trikolor. Wydajność przy 5% pokryciu strony, czarny 600 stron kolor 250 stron. Cena urządzenia ~399 zł. Na moje ! urządzenie godne uwagi ze względu na korzystną cenę ORYGINALNYCH tuszy nie trzeba szukać zamienników po użyciu których tracimy gwarancję :/

Link to post
Share on other sites

Nad tymi tanimi tuszami nawet się nie zastanawiaj bo to chłam, który potrafi zaschnąć z 2-3 dni. Do Epsona mogę Ci polecić tusze Black Point za około 23-25zł za sztukę (są to modele o powiększonej pojemności).

Link to post
Share on other sites
kubbak co Ty mówisz , epson ma głowicę wbudowaną w urządzenie czyli rozwiązanie bardziej podatne na zaschnięcie, poza tym część tuszu jest zużywana na czyszczenie głowicy, Epson ponad to mają to do siebie że jak kończy się jeden wkład kolorowy to traci się możliwość drukowania nawet w czerni ;) trzeba wymienić dany wkład. Kartridże w HP nie zasychają tak szybko dzięki mechanizmowi który umożliwia ochronę głowicy kartridża, w postaci gumek, które są dociskane do głowicy po skończonej pracy co minimalizuje ryzyko zaschnięcia. Jedynym minusem HP jest to, że oferuje mniejszą rozdzielczość druku 1200x1200 a epsony z tego co pamiętam o wiele lepszą. :P
Link to post
Share on other sites

A gdzie ja napisałem, że głowice pozasychały? Cały wkład z atramentem był do wyrzucenia po o ile mnie pamięć nie myli po 3 dniach. Skusiłem się ceną bo za wszystkie 4 cartridge zapłaciłem tyle co za jednego Black Pointa ale już nigdy więcej takiej pomyłki (pozostałe tusze wywaliłem do śmieci).

 

Obecnie chyba we wszystkich drukarkach traci się możliwość druku w czerni przy wyczerpaniu jednego jakiegokolwiek koloru.

Link to post
Share on other sites

kubbak znów nie masz racji, Epsony tylko mają blokadę cała reszta nie ma. Jeżeli zaschnął Tobie oryginalny tusz to jest gwarancja, chociaż nigdy nie spotkałem się z przypadkiem zaschnięcia oryginalnego wkładu. Poza tym stosowanie zamienników powoduje utratę gwarancji na urządzenie ;)

 

BTW tusz sam w sobie nie wysycha, jeżeli nie jest wystawiony na nadmierną temperaturę , w jakim HP miałeś problem z tuszami ??

Link to post
Share on other sites

Nie kupuj tylko Epsona s20 - zbankrutujesz na tuszach! W dodatku jest nieznośnie głośna.

Hp deskjet 845c, którą mam od ponad 5 lat, jest wielokrotnie tańsza w użytkowaniu (dobrze działają nawet najtańsze zamienniki z allegro, czego nie mozna powiedzieć o Epsonie). I jest znacznie cichsza.

Wystarczy zresztą porównać pojemność oryginalnych nabojów z tuszem: Hp ma 15ml a Epson tylko 3ml.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Ja od ponad 2 lat używam brothera 135C płaciłem za nią ok 240 pln i jestem zadowolony. Tusze kupuję na allegro płacąc za komplet 2 czarne i po jednym kolorowym ok 25pln z wysyłką. Używam tuszy Euroink od ZANTI i przez 2 lata nic mi się nie zapchało a jak na potrzeby domowe to uważam, że jakość jest OK. Nie drukuję zdjęć na papierze foto ta drukarka ani tuszę zamienniki nie nadają się do tego. Zresztą żadne zamienniki nie nadają się do druku fotek, zawsze będzie strata na jakości. Podsumowując polecam modele brother 135c (trudno już dostępna), 145c, 165c. Drukarka jest bardzo ekonomiczna i jeżeli ktoś drukuje regularnie to koszt zakupu szybko się zwraca. Co do zasychających tuszy to moim zdaniem jak ktoś drukuję 2 razy w roku i drukarkę ma odłączoną od prądu (brak samoczyszczenia) to ma takie problemy. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zaschnął Tobie oryginalny tusz to jest gwarancja, chociaż nigdy nie spotkałem się z przypadkiem zaschnięcia oryginalnego wkładu.

Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Wyraźnie pisze, że zaschnął mi ten syfny tusz z allegro po 5zł.

 

kubbak znów nie masz racji, Epsony tylko mają blokadę cała reszta nie ma.

Tak? A mnie się wydaje, że Brothery, Canony, Lexmarki również to mają (a przynajmniej modele z którymi mam styczność). Może HP tego nie ma ale tych drukarek nie tykam przez lipne sterowniki.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...