Skocz do zawartości

Windows 7 straszne lagi lub freezy


Recommended Posts

Witam mam problem z windowsem 7 otoz po instalacji win 7 x64 ultimate i nie tylko ultimate komputer strasznie zamula znaczy sie wszystko co robie typu otworze nowe okno mozilli to po kliknieciu musze czekac z 50 sekund zanim to okienko zacznie sie wlanczac i kolejne 30 sekund zanim sie pojawi..nie moge nic normlanie robic w systemie bo chodzi jak 386 a nawet gorzej, nowy system sterowniki i wszystko wgrane i nic nic nie pomaga ciagle to samo..nie wiem czemu sie tak dzieje ale wczesniej na win 7 tak sie nie dzialo a teraz klapa nie da sie pracowac, wlaczenie byle jakiej aplikacji zajmuje do 10 min tak zamulony jest, w procesach zuzycie procka i ramu normlane jak to na nowy system.. czyli praktycznie wogole, patrze na czerwona diode to miga normlanie a czasem swieci caly czas a nic na kompie nie robie, totalnie nic, nowy system i nie da sie pracowac(probowalem 5 razy instalowac system i ciagle to samo!!), zainstalowane prog standartowo nowy kasperski pure, gg, filezila oraz inne jak to po instalacji systemu nowego wiec strasznie go freezuje takie wrazenie mam ze lapie lagi w win i klapa nic wtedy nie moge zrobic tylko czekac z pare min az ruszy cos i wtedy zaczna to dzialac w miare normalnie, jak instalowalem aplikacje co wazy 44 mb to 20 min z zegarkiem w reku sie to instalowalo!!! gdzie normlanie sie to instaluje mniej niz 2 sekundy

 

moj sprzet to

sabertooth p67

procek i5 2500

ram 8gb 1600 kingstone hyperyx

karta grafiki radeon 6990

zasilanie 850wat

dysk ssd systemowy ocz aqulity 3 60gb z czego po instalacji win 7 i wszystkiego(stery,gg,programy do funkcjonowania systemu) mam 23 gb wolnego

dysk WD 500gb

dysk WD 500gb

dysk WD 1TB

karta sieciowa netgear usb

 

panowie co jest nie tak z tym szajsem bo wywale go przez okno bo juz nie mam cierpliwosci..nic nie moge zrobic, proboje jeszcze dyski przeleciec programem Diskeeper moze pomoze bo ponoc lepszy od windowskiego def..pamietam przy zakupie tego sprzetu w 2011 chodzil jak rakieta a teraz to jeden wielki zlom!!! pomozcie ktos czego to moze byc wina? dyski sprawdzone programami  to OCZ SSD w 100% zdrowy(0 batsectorow) jako systemowy chodzi normlanie 550/520 , jedna 500 z WD ma batsectory druga nie oraz ten 1TB ma rowniez jakies batsectory niewielkie moze 1..czy moze to byc wina dyskow?> co jeszcze moge zrobic by sprawdzic i dojsc do tego czego to moze byc wina?? czym jeszcze to sprawdzic? zobacze jeszcze memtest ale wydaje mi sie ze ramy dobre sa mimo to sprawdze..pomocy bo juz nie mam sil

 

PISOWNIA
Dalej nawet nie kreślę...  Masz to edytować do końca bo tak niechlujnego posta, z taką ilością błędów dawno tu nie było!
Jak się nie poprawisz, będą poważniejsze konsekwencje.

sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Oczywiscie ze AHCI jest wlączony :) jak najbardziej oraz na innym dysku tez stawialem system na HDD zwykłym i dzialo sie to samo a nawet gorzej..wiec nie wiem, biore sie za memtest oraz poodpinam dyski i zostawie SSD moze to cos zmieni chodz watpie..jakims programem to przeleciec musze jeszcze dobrym i sprawdzic:)

 

PISOWNIA, ORTOGRAFIA, NIEPOPRAWNA SKŁADNIA

Ostatnie ostrzeżenie, pisz poprawnie. 
OP nadal ma być przeredagowany i wysłany do mnie w celu edycji - takie niechlujstwo nie będzie tu wisieć.

sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Tego win 7 ultimate masz oryginalnego? Bo najpierw piszesz, że 

 

 

po instalacji win 7 x64 ultimate i nie tylko ultimate komputer strasznie zamula

a potem:

 

 

 

ale wczesniej na win 7 tak sie nie dzialo
 

To się trochę nie trzyma, tzw. mniej fachowo 'kupy'.

 

Ja spróbowałbym przywrócić ustawienia domyślne w biosie, poodłączać jak najwięcej rzeczy(to jest, podłączyć tylko jeden dysk, w różne sloty sata, jedną ramkę w różnych slotach itd), sprawdzić(podłączyć ponownie) wszystke wtyczki zasilające. Kartę sieciową też możesz na próbę odłączyć na chwilę.

 

Zanim zainstalowałeś sterowniki(jakiekolwiek) problem też występował?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz możliwość zainstaluj inna wersje win7 lub xp. Jeżeli nie zainstaluj dowolna dystrybucje linuksa. Zobacz czy nadal problem występuje jeżeli tak to na 100% wina sprzętu. Odłącz pozostałe dyski i zostaw tylko jeden zainstaluj system.

Polecam sprawdzić temp podzespołów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...