Skocz do zawartości

Komputer - gry/filmy/nauka/grafika.


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Komputer ma służyć przede wszystkim do gier takich jak: CS 1.6, CS GO, League of Legends, także do oglądania filmów, tworzenia grafiki (PhotoShop, Adobe After Effects, Sony Vegas), po części także do nauki ;p

  • Maksymalna kwota : Nie jestem obeznany w cenach, liczę na Waszą pomoc i dobrą radę.

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie, chyba że ktoś mi pomoże, bo kompletnie się na tym nie znam.

Których części potrzebuję : Cały PC + monitor.

Części z poprzedniego komputera : Brak (komputer ma ponad 10 lat, więc nic się raczej nie przyda).

Specjalne wymagania : Szukam komputera, który nie sprawiłby mi problemów przy graniu, żeby był w miarę "szybki" i nie "zamulał" przy graniu, tworzeniu filmików i innych. A także, abym w przyszłości mógł go wyposażyć w lepsze/inne części itp.

Inne : Chciałbym poznać przybliżoną cenę, jaką muszę wydać na wyżej opisany zestaw.

Edytowane przez Siberianus
Link to post
Share on other sites

Chodzi o bawienie się PS'em, Gimpem, także Sony Vegas.

 

Napisałem ten temat, aby dowiedzieć się mniej więcej, ile musiałbym wydać na tego typu sprzęt. Chcę, aby starczył na dobrych parę lat i żeby był w miarę dobry.

Edytowane przez Siberianus
Link to post
Share on other sites

Już od około 3300zł złożysz skrzynkę do gier z wydajnym układem graficznym (2*660 / gtx670 / 7970), oraz w miarę szybki CPU - Intel i5. Na takim sprzęcie po dołożeniu ramów do 16GB idzie już w miarę przyzwoicie pracować amatorsko w PSie, AE i całej reszcie.

Jednak gdy zależy Tobie na wydajnej maszynce do pracy w grafice to tu już koszta znacznie idą w górę. Do gier wystarczy te 3,5k, ale na stacje roboczą to już nie jest zbyt duża kwota. Zalecany jest CPU 6 rdzeniowy, ale w ramach oszczędności 4 rdzeniowa i7 na s2011 przejdzie . Do tego wspomniane wyżej 16GB ramu, jak nie 32GB. Dysk SSD najlepiej 256GB, no i co najmniej te dwa dyski HDD na rozdzielenie zapisu cache, projektu i finalnego rendera.

Suma summarum od 5tyś. w górę przyjdzie zapłacić za stację roboczą średniej klasy z możliwością pogrania na przyzwoitym poziomie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...