Skocz do zawartości

Dyskusja na temat okazji cenowych


Recommended Posts

Jh

 

Komus sie nie spodobalo ze sprzedaje za tanio poprostu. Konkurencja i tyle sam bym z checia kupil gdybyl potrzebowal takiej mocnej karty. Przeciez z tego co wiem pare osob kupilo juz od niego i zaden walek to nie jest. Rozne rzeczy sie zdazaja na allegro ja np kupilem 7870 z podpisu prawie nowa za 500 z przesylka. Dobra cena= walek dla wielu nawet jesli przez allegro to bym sie specjalnie nie bal poto jest POK. Ja tak przegladajac allegro glownie kupuje i szukam takich okazji. Na zaden walek narazie nie trafilem. Imho taki jest sens calych aukcji dla mnie w ogole a to ze inni zrobili sobie z tego sklep i sprzedaja po normalnych albo wyzszych cenach czekajac na fra%$& ra to juz ich sprawa i kupujacych :P

Link to post
Share on other sites

Witam jako nowy uzytkownik tego foum przywitam sie ze wszystkimi oraz zapewnie was ze to ja Mizur138 z allegro. Sprzedaje karty na allegro oraz tablica itp. Nie zamierzam nikogo robic w cho.. i te podobne ci co karty otrzymali wiedza ze jestem zaufanym zrodłem.

Niestety z przykroscia musze powiedziec ze konkurencja wykonczyla na allegro dlatego konto zostalo zawieszone wiec zakupy beda dostepne tylko poza allegro. Pozdrawiam i zycze miłego dnia.

Link to post
Share on other sites

Pochwal się uzasadnieniem allegro bo pisanie, że konkurencja przyczyniła się do blokady konta do mnie nie przemawia w żadnej sposób.

 

Znajomy sprzedawał na allegro 30 sztuk G27 za 800zł gdzie stały wtedy po 1200-1300 i jakoś konkurencja go nie wykończyła.

 

Argument wyssany z palca.

Link to post
Share on other sites

To nie sprzedawaj ilosci "hurtowych" . Kurcze skad te byznesmeny sie biora....po jednej sztuce dla kazdego. Zainteresowanych pewnie na karty bylo a tak kupil je byznesmen co chce na wszystkim zarobic i stracili potencjalni chetni :P Swoja droga byznesmen chyba nie specjalnie przemyslal biznes w tej cenie co sprzedaje to juz srednia okazja pakowac sie w karte bez gwary.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Nie ma takiego pojęcia jak "rękojmia" w polskim prawie zatem nie rozumiem... Owszem jest niezgodność towaru z umową oraz ustawowa ochrona w okresie dwóch lat (w tym sześć miesięcy na wady ukryte) ale tylko gdy kupuje się od przedsiębiorcy posiadającego NIP i regon - oraz należy mieć na to dokument zakupu - faktura bądź paragon. Niemniej od takich biznesmenów dochodzenie swoich praw bywa trudne i często po prostu nie warto ryzykować...

Link to post
Share on other sites

Jeśli nabyłeś produkt/usługę jako osoba fizyczna od innej osoby fizycznej, która nie sprzedawała w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, właściwe przepisy znajdziesz w Kodeksie Cywilnym.  Dział II.RĘKOJMIA ZA WADY (art. 556-576)

 

Z POK nawet nie wiedziałem że przez PayU nie trzeba płacić :)

Edytowane przez FuzzyWuzzy
Link to post
Share on other sites

Kupując od mizura mamy prawo rękojmi, którego ani on, ani my, nie możemy się pozbawić! (Chyba, że zawrze umowę w drodze aukcji/przetargu, o tym w Art. 70 kc)

Kupując od rakoma na allegro ( z tego co widzę ma zarejestrowaną działalność ) w przypadku problemów stosuje się niezgodność towaru z umową.

 

Tu jest przejrzyście wyjaśnione.

 

http://twojeporady.onet.pl/artykulydlabiznesu/zobacz/306,reklamacje-i-rekojmia

 

 

Z allegro jest taki problem (dla sprzedających stare rzeczy, nie kupujących), że o ile kodeks cywilny zezwala w przypadku aukcji/przetargu ustalić osobne warunki ( w tym ograniczyć prawa do rękojmi/reklamacji), o tyle regulamin portalu nie. Interpretacje jakie przeczytałem wskazują, że w takim przypadku górę bierze regulamin (bo to on nadrzędnie określa zasady licytacji i nie zezwala na dowolne modyfikowanie ich )

http://www.serwisprawa.pl/porady_prawne,28,10974,w-razie-sprzedazy-aukcyjnej-kupujacy-moze-skorzystac-z-rekojmi-ale-nie-moze-od-umowy-odstapic

http://allegro.pl/help_item.php?item=2018

 

 

W obydwu przypadkach mamy możliwość wejścia na drogę sądową, ale to trwa :)

 

Polecam czytanie kodeksów ( a w razie problemów ze zrozumieniem iść po poradę), to pomaga. Warto mieć chociaż ogólne rozeznanie w prawach i obowiązkach. Dlatego ja na przykład jak sprzedaję coś starszego, bez gwarancji, zawsze podaję jako wadę wiek i zwiększone ryzyko awarii (czasem nawet co konkretnie może ulec uszkodzeniu ;) ). Zwykle ludzie podchodzą do takich spraw rozsądnie, ale zawsze mozna trafić na upierdliwca. 

Edytowane przez LoneWolf
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Polecam czytanie kodeksów ( a w razie problemów ze zrozumieniem iść po poradę), to pomaga.

Czesto wystarczy tylko interwencja Powiatowego (Miejskiego) Rzecznika Praw Konsumenta. Taka pomoc jest darmowa i w miare szybka.

Link to post
Share on other sites

http://tablica.pl/oferta/sapphire-radeon-hd-7770-sprawna-gwarancja-zestaw-ID2IeMh.html#646d35a9c0;r:;s:

 

Hd 7770 1GB za 250 zl z gwarancją i papierami. Pisałem i może wystawić n allegro.

 

"Nie mam konta na allegro. W agito.pl 1 rok 8 miesięcy. Wysyłka możliwa, za pobraniem, ale sam koszt wysyłki chciałbym mieć pokryty z góry na konto jako zabezpieczenie.

Pozdrawiam"

Odpowiedź tego Pana z 24 kwietnia. Pewnie zmienił zdanie :P. Ogłoszenie wyglądało na wałek 8-) 

 

 

 

//Lekko edytuję post i przenoszę do odpowiedniego tematu gdyż taka dyskusja w "Okazje cenowe" jest zabroniona. //Igorrodz

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/msi-amd-radeon-hd7970-3072mb-ddr5-384bit-i3224330053.html

 

 

Kupiłem od tego allegrowicza 2x 7970 sapphire vapor-x ghz po 999zł z gwarancją. Polecam kontakt telefoniczny. Zostały jeszcze 3 sztuki msi, myślę że warto :)

 

Cały dzień nikt tego nie wrzucił, a teraz na raz  xD

Edytowane przez ADeHaDe
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...