Skocz do zawartości

Piszczenie zasilacza!! Prośba o pomoc w wyborze zasilacza 850W


Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym zakupić dobry lub bardzo dobry zasilacz 850W (nie piszczący :) Najbardziej mnie wkurza jak zasilacz w trakcie gry i wysokich ustawień graficznych zaczyna piszczeć na różnych częstotliwościach, praktycznie jest to nie do zniesienia. Jak używam internetu, word czy ogladam filmy - brak problemu!! Miałem Corsair a obecnie OCZ 850W 80Plus Gold.

Proszę każdego o opinie, kto miał doczynienie z różnymi firmami zasilaczy

Link to post
Share on other sites

Dodam coś od siebie ja miałem seasonica super zasilacz nie piszczy pod grami i obciążeniem zależy ile kasy chcesz wydać x850W km3 zasilacz tylko dziwnie popiskuje w stanie spoczynku ;) jeśli cie to nie denerwuje to zasilacz chyba najlepszy ze wszystkich .Osobiście przesiadłem się na Fractala super cisza ale to jak wspomniałem zależy od finansów.

Link to post
Share on other sites

Raczej zasilacz jak sie przysłuchać z bliska to niestety ale to on piszczy. A to wkurza, nawet zaj...cie wkurza.

Jak pisałem popiskuje ale tylko w grach (tych graficznie dopracowanych, tych mniej bardzo mało lub wogóle) czyli pod większym obciążeniem tak się dzieje. Jeżeli chodzi o kasę naprawdę wolę dać więcej a mieć coś naprawdę dobrego.

 

Podaje konfigurację: min.

Asus P8Z77 V-Deluxe

i73770k

2 x wd 1,5TB

1 x wd 3TB

GTX Titan

 

Kiedyś na starszej konfiguracji miałem Tagan 550 i był super cichy

Edytowane przez nicramk
Link to post
Share on other sites

Nawet posiadając Titana to nie potrzeba ci 850W gdyż pod obciążeniem z cała platformą weźmie niecałe 400W. Jakaś porządna 600-tka wystarczy.

 

Teraz pytanie odnośnie ile zamierzasz przeznaczyć na ten zasilacz ?

 

 

 

Zasilacz nie powinien popiskiwać. A na pewno nie klasy OCZ.

OCZ to nie jest na pewno jakiś high-end i takie sytuacje mogą się zdarzyć że jakaś cewka zacznie śpiewać ;)  

Link to post
Share on other sites

Nawet posiadając Titana to nie potrzeba ci 850W gdyż pod obciążeniem z cała platformą weźmie niecałe 400W. Jakaś porządna 600-tka wystarczy.

 

Teraz pytanie odnośnie ile zamierzasz przeznaczyć na ten zasilacz ?

 

 

 

OCZ to nie jest na pewno jakiś high-end i takie sytuacje mogą się zdarzyć że jakaś cewka zacznie śpiewać ;)  

Nie mam jakiegoś limitu, tylko nikt nie da gwarancji że kolejny nawet i droższy nie będzie piszczał. Co do OCZ i innych firm ,wiele osób po forach pisze że one tak mają z tym piszczeniem hehe. 

Co do mocy trzymajmy się może 850W, bo możliwe że w przyszłości będzie SLI

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz mieć cicho to na pewno nie ten ocz a przynajmniej nie takiego jak mam w sygnaturce, u mnie czasem cewki tak grają jakby "siedział tam jakiś zespół " :P  Cisza i spokój to seria Seasonic Platinum  :)

 

Edit: sam chyba zmienię zasilacz na seasonic platinum, OCZ ZX miał być cichutki a okazuje sie ze to najgłośniejsza cześć w moim zestawie ;/ 

Edytowane przez boroski
Link to post
Share on other sites

Możesz spróbować go reklamować.

Powiem tak, rok temu był reklamowany, jak się dowiedziałem że wyślą mi nowy to byłem uhahany na całego, że super. No ale jak zamontowałem i usłyszałem że to samo się dzieje to od razu zadzwoniłem że miał być przecież nowy. I wtedy usłyszałem po raz pierwszy cyt.  "że OCZ i inne firmy po prostu tak mają i proszę sie nie przejmować tym, to nie jest groźne" dobre!?

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz mieć cicho to na pewno nie ten ocz a przynajmniej nie takiego jak mam w sygnaturce, u mnie czasem cewki tak grają jakby "siedział tam jakiś zespół " :P  Cisza i spokój to seria Seasonic Platinum  :)

 

 

 

Potwierdzam!!! Cisza i spokój to Seasonic Platinum :D

Sam go mam prawie rok i tylko podczas grania ledwo go słychać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...