Skocz do zawartości

Chłodzenie dla EVGA 8800 GT


Recommended Posts

Chciałbym zamienić chłodzenie na swojej karcie graficznej (przy porządnym graniu kręci się 10tys. obrotów/min), które jest po prostu zdecydowanie za głośne. Mam już dość tego odkurzacza. Nie mówiąc o temperaturach... To, co pokazane jest na obrazku, to tylko pulpit z przeglądarką i paroma programami w tle. Podczas grania rozgrzewa się zazwyczaj do 95 stopni.

http://jehral.w.interia.pl/grafa.jpg

 

Zastanawiam się nad dwoma zestawami:

 

Artic Cooling Accelero L2 Pro http://www.proline.pl/sklep.php?p=AC+ACCELERO+L2+PRO

albo

Aerocool Double Power http://www.proline.pl/sklep.php?p=AER+DOUBLE+POWER

 

Dlaczego tylko te dwa? Otóż jestem ograniczony budżetem wyłącznie do 70 zł i ani złotówki więcej no i oba wg zapewnień producentów radzą sobie z moją kartą.

 

Czy mógłbym prosić kogoś o ocenę tych dwóch wentyli? A może ktoś miałby jakąś inną propozycję (uwzględniając mój budżet)?

Link to post
Share on other sites

na accelero + 2 wiatraki na niego 9,2 cm po OC mam max 46c po 8godz w furmark to chłodzonko zawsze było moim zdaniem najlepsze na tą kartę, bo też miałem wcześniej problem z kartą, że dochodziła pod 100c. Z czystym sumieniem polecam Ci to chłodzenie

 

edit

 

no i właśnie o to chodzi, że ceny to teraz z kosmosu są brane a ten accelero s1 był za 59zł kiedyś :/ taki kryzys niestety :)

Link to post
Share on other sites

na accelero + 2 wiatraki na niego 9,2 cm po OC mam max 46c po 8godz w furmark to chłodzonko zawsze było moim zdaniem najlepsze na tą kartę, bo też miałem wcześniej problem z kartą, że dochodziła pod 100c. Z czystym sumieniem polecam Ci to chłodzenie

Ale masz na myśli Accelero S1, ten pasywny radiator? Nie stać mnie na niego.

 

Czy naprawdę nikt nie potrafi czytać ze zrozumieniem? Wyraźnie napisałem, że do 70 zł. I nie interesuje mnie żadne OC. Po prostu mam dość dźwięku odkurzacza podczas grania, kiedy ten mały wentylek na karcie rozkręca się do 10 tys. obrotów.

Link to post
Share on other sites

Jeśli GPU osiąga 83*C w idle to przede wszystkim wyczyść kartę z kurzu, przedmuchaj sprężonym powietrzem, wyczyść ogólnie kompa w środku i zapewnij dobry obieg powietrza w budzie. Możliwe, że wymiana chłodzenia na karcie nie będzie w ogóle konieczna. I jakoś wątpię, aby wentyl na twojej karcie wyciągał 10 tyś. obr./min., choć wiem, że 8800GT może być głośny bo miałem poprzednio kartę firmy Point of View, która wygląda identycznie jak EVGA.

Jeśli już koniecznie chcesz wymieniać chłodzenie na karcie to myślę, że warto dorzucić jednak te kilkadziesiąt złotych i zainwestować w coś porządnego (Accelero S1 + wiatrak 12 cm). Choć ten Silencer, o którym pisze nick też zbierał swego czasu bardzo dobre opinie (zważywszy na cenę), poczytaj.

Link to post
Share on other sites

I jakoś wątpię, aby wentyl na twojej karcie wyciągał 10 tyś. obr./min.,

Na pewno jest to możliwe chyba, że Everest fałszuje wyniki (choć już po samych odgłosach słychać, że tyle może być). Zaraz po wyjściu z gry Everest nawet nie podaje ile się kręci, tylko jest napisane, że 100%. po jakiejś minucie obroty są już "czytelne" dla Everesta i wtedy pokazuje w granicach 8500-9500 obr/min. Więc te 10tys. nie jest takie wymyślone.

 

_nick_ - widać, że fajne jest to chłodzenie, jednak w żadnym sklepie niedostępne. Allegro mnie nie interesuje (tym bardziej, że nie mam tam konta). Ale może mógłbyś coś dobrego powiedzieć o Accelero X1? Ten sam przedział cenowy (w Proline za 20 zł).

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Mam Accelero X2 na ATI X1950PRO. Standartowe w ciepłe dni przy dużym obciążeniu powodowało przegrzewanie się karty i artefakty, choć było cichutkie (Palit X1950PRO 512 RAM). Używam go już prawie 2 lata i jestem zadowolony. Cisza jest zupełna właściwie nie wiadomo czy pracuje niezależnie od obciążenia. Jedna uwaga. Ostatnio myślałem iż mi karta padła, ale okazało się iż nazbierał się kurz i chłodzenie właściwie przestało działać. Sam system Accelero polecam choć ja bym w Twojej sytuacji wybrał nVsilencer z 3 powodów:

 

1. Ciepłe powietrze jest usuwane poza obudowę, a w przypadku Accelero podgrzewa płytę główną.

2. Sprawdź czy Ci się zmieści w obudowie W moim dość przestronnym Chieftecu się zmieściło, ale nie do wszystkich obudów wchodzi (nie można zamknąć bocznego panelu).

3. Łatwiejszy w utrzymaniu w czystości - przezroczysta obudowa.

 

http://www.arctic-cooling.com/catalog/p ... C2&x=7&y=7

 

Są rysunki gdzie można sprawdzić jakie sa wymiary.

Link to post
Share on other sites

"Na pewno jest to możliwe chyba, że Everest fałszuje wyniki (choć już po samych odgłosach słychać, że tyle może być). Zaraz po wyjściu z gry Everest nawet nie podaje ile się kręci, tylko jest napisane, że 100%. po jakiejś minucie obroty są już "czytelne" dla Everesta i wtedy pokazuje w granicach 8500-9500 obr/min. Więc te 10tys. nie jest takie wymyślone"

Po pierwsze, nie widziałem jeszcze wentyla do PC, który rozwijałby 10tyś. obr./min., po drugie everest różne bzdury potrafi podawać a po trzecie taki mały piździk jaki masz na karcie już przy 2,5 tyś. jest głośny. Ciekawe jak po samych odgłosach poznałeś, że to może być nawet 10 tyś. obr./min.?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, nie widziałem jeszcze wentyla do PC, który rozwijałby 10tyś. obr./min., po drugie everest różne bzdury potrafi podawać a po trzecie taki mały piździk jaki masz na karcie już przy 2,5 tyś. jest głośny. Ciekawe jak po samych odgłosach poznałeś, że to może być nawet 10 tyś. obr./min.?

To proszę bardzo, oto Twój "pierwszy raz" http://jehral.w.interia.pl/grafa2.jpg

 

Jak ten program fałszuje również wyniki, to nie wiem po co one są w ogóle robione. To po jakichś 10 minutach w GTA IV.

 

Bez obciążenia, na pulpicie mam tyle http://jehral.w.interia.pl/grafa.jpg - i na moje ucho te 3700 jest mniej słyszalne niż 2000 z procesora.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ja też stoję przed takim wyborem (S1 za droga może jak stanieje to wymienię) chłodzenia na moją 8800GT.

Myślę że jak przeczytasz tą recenzję to będziesz wiedział na 100% które wybrać.

Ja biorę NV Silencer 5 rev.3 a dlaczego to myśle że sobie doczytasz. Wydajność też jest porównana i wcale lepszy nie jest X1.

http://www.in4.pl/mini_recenzje_NV_Sile ... GT,77.html

 

Jeśli pomogłem daj pochwałę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...