Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam
Zamierzam w najblizszym czasie wymienic moj sprzet na nowy. Mysle o złożeniu kompa od zera.
Mam do dyspozycji 3k PLN i myslalem o nastepujacych podzespolach:
Obudowa Aerocool PGS Strike-x gt
asrock 970 extreme 3 albo extreme 4
Chieftec CTG 750c
Seagate 1TB barracuda 64MB sata3

AMD X8 FX8320 3,5GHz
Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz

Asus GTX 660
Na ten czas mysle o tych podzespolach ale w przyszlym roku planuje dokupienie drugiej 660tki w SLI oraz kolejnych 2 kosci RAMu. Komputera mam zamiar uzywac do standardowych rzeczy typu net filmy ale w wolnym czasie chetnie pogram w takie tytuly jak Crysis3, BF3, DIRT itp a chce pograc w dobrej jakosci obrazu.

Co o tym sadzicie? 

Link to post
Share on other sites

Sądzę iż wybór AMD w tym przedziale cenowym to porażka - nie czarujmy się i5 musi być w tym zestawie .

Ten psu to chyba na zapas .

Przy zakupie mobo  zastanowił bym się nad wyborem msi - a dokładniej g45 .

Daruj sobie gpu od asusa - ich serwis w Polsce to kicha .

Edytowane przez hitmanbz
Link to post
Share on other sites

O jakim i5 myslisz?? 3350p w tej samej cenie jest niewiele lepszy niz FX 8320 a tego AMDka mozna jeszcze sporo podkrecic, 2500k znowu jest sporo drozszy. Co do asusa to czytalem ze maja najlepsze chlodzenie a ich osiagi przezyzszaja inne marki w modelu gtx 660, no konkurencja jest zotac ale jesli wiesz cos wiecej to prosze o rade.

Link to post
Share on other sites

Spokojnie mogę Ci polecić sporo lepszy zestaw - http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=75515&s=72905&s=59683&s=63363&s=73528&s=70212&s=71137&s=72517 .

Jeśli myślisz o SLI to już możesz wrzucić mocniejsze PSU(chodź ten na 100% wytrzyma) i zmień mobo na g45 .Sprawa budy jeszcze ...

Edytowane przez hitmanbz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zestaw który podałem Ci jest z myślą o OC ,ale bez SLI .

Jeśli chcesz myśleć o SLI to musisz dorzucić do mobo - g45 .

Dorzucić do case np do gladiusa x80 ,chociaż ja bym preferował Antec Gamer Eleven Hundred .

Co do poboru prądu - http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-660/strona/18257.html .

gtxxor przy i5 2500k i sli 660 miewał pobór rzędu 400 w ,a ty mi piszesz że 550 nie starczy .

Nie pisz mi proszę jaki zasilacz do sli montować ...

Edytowane przez hitmanbz
Link to post
Share on other sites
Odudowa bardzooo taka se

Masz na myśli Gladiusa z  zestawu hitmanbz? Czemu tak uważasz? W tej cenie brałbym akurat Gladiusa. Ale patrząć pod kątem SLI wziąłbym coś jeszcze większego. Chcąc robić SLI trzeba zainwestować w porządniejszą obudowę.

 

 

 

Zasilacz za slaby do SLI

A przeczytał http://forum.benchmark.pl/topic/81219-zanim-zapytasz-o-gtx660-w-sli-przeczytaj-najcz%C4%99%C5%9Bciej-zadawane-pytania/ ?

 

Jak chcesz SLI to dołóż do zestawu hitmanbz MSI Z77A-G45, płyta z dobrą sekcją zasilania, umożliwiająca SLI i procka też ładnie podkręcisz. Sporo osób tu ją poleca.

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Wole zostac przy Aerocoll poniewaz patrzac na dladiusa az mnie odpycha od tych golych scian bocznych. plyta jest bardzo fajna ale zapytam po raz kolejny o zasilacz, jestescie pewni ze 550w wystarczy na podkrecony procek i dwie podkrecone grafiki w SLI. Teraz cena przekracza 3tysiace:(

Link to post
Share on other sites

Asus - kijowy serwis w Polsce .

Zotac - chłodzenie ala odkurzacz .

Ja bym Ci proponował model od MSI ,TwinFrozr - ciche i wydajne chłodzenie .

Co do opłacalności zakupu drugiej 660 za rok - będzie to spore "odświeżenie" dla kompa ,a gpu kupisz już taniej .

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o słowa t.luka :) nie o podkręcanie

 

Poparłbym użytkownika hitmanbz jeśli chodzi o kartę MSI, jest chłodniejsza i cicha -> http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-660/strona/18258.html (nawet w tej recenzji dostrzeżono, że Zotac jest głośny)

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...