Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastanawiam się jak najlepiej zbudować sieć w firmie - 3 kondygnacje po około 100m2. Skrzynka rozdzielcza z sygnałem znajduję się na środkowej kondygnacji. 

Użyć 3 routerów po 1 na piętro czy może użyć AP, wzmacniacza sygnału lub mostu? Tylko jaka jest różnica między nimi?

Jeżeli chodzi o router myślałem o standardzie ac i routerze Asus RT-AC66U. Warto iść w ac? Ma to znacznie przy zasięgu biorąc pod uwagę że urządzenia będą miały adaptery ac i n.

Link to post
Share on other sites

z doświadczenia to najlepiej jeden router z wi-fi na środku plus 2AP podłączone do niego po kablu na górze i na dole.

 

most działa tak że sygnał z kabla jest wysyłany radiem do routera, natomiast wzmacniacze sygnału są dość niestabilne i często wymagają powtórnej konfiguracji.

 

co do ac to na razie szkoda kasy według mnie urządzenia drogie mi mało dostępne, 

Edytowane przez browarpll
Link to post
Share on other sites

Na łączu Orange (TP), ale będzie zmieniany może na UPC nie wiem jeszcze. Sygnał idzie po linii telefonicznej czyli zaczyna się RJ11 i dalej modem DSL. Czyli router to jest bardziej zaawansowane urządzanie niż AP i ma wszystkie funkcje AP, ale w drugą stronę to już tak nie jest?

Link to post
Share on other sites

dokładnie tak, generalnie potrzebujesz jeden router który będzie przypisywał adresy i kilka punktów dostępowych które będą rozsyłały sygnał (AP)

 

a teraz schody Orange (tp) używa innego sygnału niż UPC i tak:

Orange oferuje neostradę ze zmiennym adresem ip i sygnałem ADSL

jak również oferuje usłygę DSL ze stałym adresem w technologi xDSL

 

w przypadku tego pierwszego proponuję kupić jakiś router z modemem ADSL, jakiś lepszy chodź TPLinki całkiem nieźle działają

przy usłudze dsl dają jakieś tam całkiem niezły router na którym można też zrobić kilka podsieci.

 

UPC daje modem z wyjściem LAN więc trzeba go przepuścić przez jakiś router.

Edytowane przez browarpll
Link to post
Share on other sites

Na chwilę obecna do do gniazda klienta orange daje miedź. Zreszta co to byłby za swiatłowód jakby trzeba było byc 1,5 do centrali chyba zespawany z włokien swiecącej lampki :)

Router słuzy do łaczenia urządzen w rożnych sieciach. Np twoj komp z innym kompem w internecie. Czyli wyznacza trasy jakimi maja biec dane (pakiety) to tak w skrócie. taki domowy router moze być wyposazony w Access Point który rozszerza siec LAN an dostep bezprzewodowy. Przyznawaniem adresów nie zajmuje sie ani router ani AP tylko serwer DHCP

Jakiego dostawcy nie wykupisz na chwile obecna dadza pudło do aczenia z siecią zakonczona portem ethernet. Więc router mozesz wybrać według uznania i postawić w jednym miejscu a na pietra dac Access Pointy. Wtedy wszystko bedziesz miał w jednej sieci. łatwość zarządzania jest lepsza, tzn ominie cie pisanie regułek routingu ktore dla dobrego routera beda niczym a dla takiego domowego pudełka moga byc szczytem mozliwosci i wszystko bedzie mulić

Link to post
Share on other sites

robią dojście do światłowodu na tej zasadzie że dalej używasz gniazdka telefonicznego tylko dają inne urządzenie, i to powoduje ograniczenie do 1,5 km od centrali. Z resztą wszystko opisane na stronie neostrady.

 

Tłumacząc z polskiego na nasze żeby podłączyć kilka komputerów do jednego gniazdka telefonicznego potrzebujesz routera ale żeby mieć dobry zasięg wystarczy połączyć go kablem z prostszym urządzeniem czyli AP

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...