Skocz do zawartości

Monitor dla gracza do max 3 tysięcy 27'


Recommended Posts

Tak jak w nazwie, głównie gram. Kiedyś profesjonalnie, póki co już nie (ale kto wie, może do tego będzie powrót) w CS'a, a oprócz tego trochę doty2 i sc2. Oprócz tego filmy, strony, programowanie, jakieś projekty. Z tego też względu chciałbym jakiś "ekran" który wystarczy na długi czas. Na początku byłem nastawiony strasznie na coś z odświeżaniem 120 hz, ale obecnie nie jestem już pewien tego. Nie wiem czy nie lepiej byłoby wziąć czegoś z wyższą rozdzielczością i lepszym panelem. 
Wielkość coś koło 27'

Najlepiej jednak żeby zmieścić się w 2k. 

Link to post
Share on other sites

Typowo dla gracza najlepsza jest jednak TNka z wysokim odświeżaniem np 144hz XL2411T ale to są 24 cale. Do rozdzielczości powyżej FHD będziesz potrzebował bardzo potężny układ graficzny (granie).

 

27 calowego i 120hz masz XL2720T ale to dalej tylko 1080p, chociaż do gier rozwiązanie raczej optymalne.

Link to post
Share on other sites

Nie gram w nowe gry, tylko młócę głównie w starcrafta, cs'a (tak jak napisałem kiedyś profesjonalnie - zarabiałem na graniu dopóki nie nastąpił kryzys mg w polsce) i dote. Zresztą jest w opisie. 
Dodatkowo tak jak napisałem, programuję sporo i oglądam filmy, więc moje stanowisko zabawy jest też tak naprawdę miejscem na pracę, dlatego wolę wyłożyć trochę więcej pieniędzy na monitor, żeby mieć komfort. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Dodatkowo tak jak napisałem, programuję sporo i oglądam filmy, więc moje stanowisko zabawy jest też tak naprawdę miejscem na pracę, dlatego wolę wyłożyć trochę więcej pieniędzy na monitor, żeby mieć komfort. 

 

to niestety nie idzie w parze, stricte do gier podane masz na początku, natomiast bardziej multimedialnie i także do pracy/pisania np Eizo EV2436W lub NEC EA244WMi do gier też się nadadzą jako tako

w 27" (jeśli wolisz ten rozmiar) mamy Eizo EV2736W

Link to post
Share on other sites

to niestety nie idzie w parze, stricte do gier podane masz na początku, natomiast bardziej multimedialnie i także do pracy/pisania np Eizo EV2436W lub NEC EA244WMi do gier też się nadadzą jako tako

w 27" (jeśli wolisz ten rozmiar) mamy Eizo EV2736W

Czyli żaden monitor IPS się nie będzie nadawać? Lubię sobie więcej pograć, w cs'a ciągle gram jakieś turnieje z nagrodami i nie chcę, żeby na nowym monitorze granie było nieciekawe. Z drugiej strony chcę dobrej jakości obraz i większą roździelczość. Ech, tyle lat i nadal posucha. :P

Link to post
Share on other sites

@ 2x up Widzę, że kolega jest od ULTRA GRANIA i nie wie, co to znaczy wyłączyć wygładzanie tekstur, albo zmniejszyć ustawienia z ULTRA na niższe (pomiędzy , którymi różnicy raczej nie uświadczymy), wtedy spokojnie GTX 660 da radę w takiej rozdzielczości

Poza tym autor wyraźnie napisał, w co gra...

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

@UP. Słaby żart :)

 

Postaw TN i CRT obok siebie i zobaczysz czy to ten sam poziom :)

 

No chyba że mówimy tylko o czasie reakcji lub jakimś tam input lagu to moze ten sam poziom.

Link to post
Share on other sites

Może zaciekawi cie  LG  29EA93

:P

Właśnie też jestem ciekawy. Nada się taki monitor do gier? po recenzjach widziałem jak typ śmiga w BF3 i chyba Assasina. Czy te proporcje nie są wspierane przez większość gier (nie znam się)

 

http://img1.lesnumeriques.com/news/25/25917/LG-29A93-g.jpg

Link to post
Share on other sites

 

 

jeszcze nie widziałem ŻADNEJ TNki na poziomie średniego CRT.

 

Postaw TN i CRT obok siebie i zobaczysz czy to ten sam poziom

Chodziło o:

 

 

No chyba że mówimy tylko o czasie reakcji lub jakimś tam input lagu to moze ten sam poziom.
 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...