Skocz do zawartości

Opinie o sklepie morele.net (gwarancja, reklamacje, zwroty itp.)


Recommended Posts

W internecie i na forum znalazłem wiele sprzecznych opinii o tym sklepie. Planuję złożyć tam cały komputer (za ok. 4000zł) i chciałbym mieć pewność, że np. przy oddaniu PC do serwisu, nie będzie z nimi żadnych problemów. Jakie są wasze opinie o tym sklepie, właśnie w kwestii gwarancji itp.?

 

A i podobno na morele.net obowiązuje jakiś kod, na składanie komputera za free, to gdzie można taki zdobyć, czy na przykład jest dawany za kupno u nich jakiś rzeczy, lub coś w tym stylu?

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

Też doszły mnie słuchy, że różnie bywa z gwarancją i obsługą w tym sklepie. Muszę jednak przyznać, iż 2-krotnie stamtad zamawiałem (zasilacz rok temu, oraz pendrive miesiąc temu) i w obu przypadkach towar doszedł szybko w pełni sprawny. Polecono mi jednak sklep esc.pl, jeśli chodzi o wiekszą ilość podzespołów i z tego właśnie sklepu zamawiałem ostatnio i jestem również w pełni zadowolony. Na szczęście dla mnie, na nieszczęście dla Ciebie, nie jestem w stanie powiedzieć nic o serwisie, gdyż taki problem, mnie nie spotkał i oby tak pozostało :). W każdym bądź razie, myślę, że opinie internautów nie sa bezpodstawne, wieć proponuję rozważyć też inne sklepy internetowe. Pozdrawiam. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mam mieszane uczucia. Złożyłam kiedyś na próbę dwa zamówienia. Były to myszki. Gdy paczka przyszła do mnie nic nie wskazywało na jej uszkodzenie. Po rozpakowaniu pudełko bylo pogięte ale mysz cała. Pomyślałam, że trudno pewnie firma kurierska źle się z paczką obchodzła Po roku zamówiłam drugą mysz dla brata. Sytuacja się powtórzyła. Aktualnie jestem na etapie składania komputera. Również biorę pod uwagę morle.net z uwagi na atrakcyjne ceny chodziaż z dostępnością produktów już nie jest tak różowo mimo iż na stronie piszą, że natychmiastowa wysyłka co w wielu przypadkach jest kłamstwem Jednak kwota jaką chcę przeznaczyć na komputer sprawia, że wacham się aby moje pieniądze powierzyć właśnie firmie morele.net.

 

Dobre słowo mogę powiedzieć natomiast o agito.pl. Chodź zaznaczam, że nie wykonywałam tak zakupów od roku. Co mogę napisać to tylko tyle, że zostawiłam tam ponad 10 tys. zł i za każdym razem wszystko obeszło się w jak najlepszym porządu. Miałam tylko jedną przykrą sytuację mającą pozytywny finał. Zamówiłam drukarkę wielofunkcyjną. Po przywiezieniu jej przez kuriera nie sprawdziłam w jego obecności zawartości. Gdy wieczorem rozpakowywałam, dochodziły niepokojące odgłosy szkła. Jak się później okazało szyba od skanera była pęknięta na drobne kawałki. Rozpoczął się płacz i lament. Nic pewnie teraz nie wskuram a gwarancja nie zostanie uznana z uwagi na uszkodzenie mechaniczne. Na drugi dzień postanowiłam skontaktować się z Agito i wyjaśnić sytuację. Dostałam numer RMA i na drugi dzień ten sam kurier do którego akurat miałam numer tel. przyjechał i wziął drukarkę z powrotem. Po ok tyg. oczekiwań dostałam zupełnie nową drukarkę. Bardzo pozytywnie mnie wówczas ten sklep zaskoczył a moje zaufanie do niego wzrosło. Aktualnie ta cała sytuacj nie wiem czy by się pozytywnie zakończyła a to z tego powodu, że do zakupów dodawany jest automatycznie do koszyka "specjalna ochrona reklamacyjna" za 15 zł. Obawiam się, że jeśli ktoś z tego zrezygnuje, może nie mieć tyle szczęścia co ja parę lat temu.

Edytowane przez groldominika
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja złego słowa na Morele nie mogę powiedzieć , zamowilem już tam raz ram , raz zasilacz + grafe , i teraz niedawno procka we wszystkich przypadkach towar doszedł szybko i 100% sprawny, dostałem na papierku gwarancje , o wszystkim informują cię mejlem i dobrze pakują towar, od siebie polecam , polecić również mogę sklep sleeveking bo zakupywalem tam wentyaltor paste i oplot , przesyłka szła wolno bo mówili że czekają na dostawe ale kontakt z klientem na 5+. Patrząc tak z boku to i x-kom kusi dobrymi cenami , kupię u nich płytę niedługo to ich sprawdze :D.

 

Wyciapane z SK17i with Tapatalk 2

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zwykle a agito problemów nie ma , zdarzają się osobliwe przypadki ale jest to rzadkość. Ja ze swojej strony polecam proline , składałem tam komputer i nie było żadnych problemów , długo nie czekałem , odebrałem osobiście wszystko w porządku. Gwarancję tam też miałem jak mi siadła mobo , swoje czekałem mniej więcej miesiąc ale bez problemu dostałem nową płytę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

kod, na składanie komputera za free

 

 

"Morele.net:
Polecam zakup sprzętu komputerowego w sklepie internetowym Morele.net. Każdy użytkownik forum benchmark.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy
1. umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie
2. umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0."

 

Skopiowanie z sygnaturki jednego z użytkowników forum benchmark. (Sn1PeR)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Agito nie składa zestawów - przysyłają komponenty, które zamówiłeś i sam musisz sobie to poskładać.

 

Morele.net... w sieci jest tak dużo opinii negatywnych, że ja osobiście na Twoim miejscu nie ryzykowałbym. Kiepszka jest szczególnie obsługa klineta, bardzo długie terminy oczekiwania oraz... oraz to wszystko, co o ich sklepie napisane jest u "konkurencji" -

http://www.forumpc.pl/topic/271464-opinie-sugestie-i-pytania-dotyczace-sklepu-partnerskiego-morelenet/?p=1663653

http://www.forumpc.pl/topic/284030-opinie-o-naszym-sklepie-partnerskim-morelenet/?p=1743803

Moja rada - nie ryzykuj z tym sklepem!



EDIT - jeszcze to: http://forum.benchmark.pl/topic/78839-morelenet/?p=931944

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zakupy w morele robię od ponad roku i jest ok - nieco grosza już u nich zostawiłem. Ostatnio oddawałem na tzw. zwrot 10 dni plytę Gigabyte GA-990XA-UD3 i wszystko bez problemu. Doskonały kontakt, kasa na koncie w ciągu kilku dni.

Edytowane przez 40rozbojnik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam aktualnie całego kompa z morele.net. Kupiłem mojego i5 w promocji za 700 zł jednak na realizację czekałem 2 tyg. Po pierwszym tyg. mail poszedł co jest z realizacją, oni powiedzieli że czekają na dostawę bo dużo osób naraz kupowało i za max tydzień paczka dojdzie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem w Morele, sporo sprzętu, wszystko przebiegało podręcznikowo. Dobry kontakt, szybko odpowiadano na wszelkie zapytania z mojej strony.

Ostatnio wysłałem moją płytę główną MSI MPower na gwarancję, naprawa trwała prawie m-c, jednak naprawiony produkt przysłano mi do domu kurierem. 

Podsumowując POLECAM

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może mi ktoś przybliżyć jak wygląda proces reklamacji sprzętu w morele.net? 

Niecałe dwa lata temu kupiłem znajomemu taką kartę http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd6770-512mb-11189-06-20g-398182/ i coś zaczyna się z nią dziać tzn. chwilę po uruchomieniu gry pojawia się czarny ekran.

Wypełniłem już zgłoszenie RMA i teraz co mam czekać na jakąś odpowiedź, czy oni wysyłają jakiegoś kuriera, jak to wygląda? 

Ogólnie pierwszy raz będę reklamował sprzęt i dlatego pytam

Link to post
Share on other sites

Są dwie opcje:

 

1. Jeżeli masz w swojej miejscowości Net.punkt, możesz się tam udać i na miejscu wyjaśnić na czym polega usterka. Pacownicy zajmą się wysłaniem paczki do Krakowa, dopiero z głównego magazynu płyta pojedzie do serwisu producenta. Po naprawie odbierasz sprzęt osobiście w Net.punkcie, w którym dokonywałeś reklamacji.

 

2. Poprzez swoje konto na stronie internetowej sklepu reklamujesz wadliwy sprzęt, zostanie nadany nr RMA, sam wysyłasz paczkę do Krakowa (pamiętaj: płyt głównych nie wysyła się w oryginalnym kartonie, a na pudełku trzeba napisać nr RMA). Naprawiony, bądź wymieniony sprzęt kurier dostarczy Ci do domu.

 

Ostatnio reklamowałem płytę główną, wróciła do mnie po m-cu. W trakcie napraw byłem na bieżąco informowany, co dzieje się z płytą, np, że została wysłana do serwisu MSI.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

sam wysyłasz paczkę do Krakowa

Dodam jeszcze mały szczegół...

Wysyłkę opłacasz z własnej kieszeni lecz według ustawy Art. 8, ust. 2 sklep powinien zwrócić Ci poniesione koszty związane z reklamacją (z tego co Igorrodz napisał, rozumiem, że tylko w przypadku gdy powołasz się na ustawę o niezgodności towaru z umową). A jakie w tym jest oficjalne stanowisko sklepu? - nie wiadomo, nie uzyskałem odpowiedzi na to pytanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, rzeczywiście. Zapomniałem napisać, że niestety sam ponosisz koszta wysyłki. Nie pamiętam już dokładnie, ale za głupią naklejkę "OSTROŻNIE" na kartonie plus zadeklarowanie wartości przesyłki zapłaciłem coś ok. 25 zł (oczywiście priorytet - zależało mi na czasie). Poczta Polska.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale tutaj straszycie ^^ . Wczoraj zamówiłem u nich kompa, a żeby mieć za darmo przesyłkę dodałem kod na wysyłkę free + montaż. Teraz mam takie pytanie, czy pozostałe śrubki, zaślepki oddają (m40) czy przywłaszczają sobie? Ogólnie strach bo naczytałem się opinii że bardzo składają na odpitol się, typu płyta gł. na 3 śrubki, niepodłączony wentylator od procesora itp. Najlepiej jak ktoś zamawiał cały zestaw + właśnie ta usługa i powiedział swoje zdanie na temat złożenia. Co prawda zamówiłem wszystko oprócz zasilacza, który już posiadam. Teraz strasznie żałuję, bo złożyć kompa umiem, tylko na przesyłce się chciało przyoszczędzić :/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...