Skocz do zawartości

Jaki laptop 550zł z Core 2 Duo i HDMI?


Recommended Posts

Witam, rozważam sprzedaż swojego laptopa Compal KHLB2 bo potrzebuję trochę kaski. Za część pieniędzy ze sprzedaży chciałbym kupić tańszego laptopa, koniecznie z Core 2 Duo i HDMI, Core 2 dlatego, że tylko te procesory zapewniają swobodną pracę i HDMI bo pod TV do filmów. Pojemność dysku i ilość ram nie ma takiego znaczenia, dysk wystarczy 40-60GB i przynajmniej 1GB RAM pod Linuxa.

 

Ile mógłbym wziąć za niezniszczony KHLB2 w bdb stanie, bez wad, bad sektorów, bez bad pixeli itp. o przyzwoitej specyfikacji:

 

Core 2 Duo P8600 2x2,4Ghz (3MB 45nm 25W TDP)

ATI Mobility Radeon HD 4650 512MB GDDR3 128bit (8 ROP / 32 TMU / 320 Unified Shaders)

4GB DDR3 1066Mhz A-data Dual 2x2GB

Dysk Seagate Momentus 320GB (16MB cache 7200rpm)

Matryca 15,6' podswietlenie WLED (1366x768)

Nagrywarka DVD RW

4xUSB 2.0

HDMI

VGA D-Sub

czytnik kart SD

gniazda Audio

karta TV

WIFI

Bluetooth 2.1

Kamerka 2 Mpix

Bateria w trybie zrównoważonym i podczas przegladania internetu, trzyma ok 1h 20min

 

I drugie pytanie co mógłbym kupić w kwocie do 550zł o ile bym sprzedał w/w laptopa?

Edytowane przez Ironclad
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że to żart... 500zł? za bezawaryjny, nigdy nie naprawiany, regularnie czyszony z taką specyfikacją laptop z oryginalnym Windows 7 HP x64 OEM... gorsze ze słabszą specyfikacją chodzą po 900zł, ale OK, może niepotrzebnie tutaj pytałem.

 

Za 550zł to już zdążyłem się co nie co rozejrzeć i najlepiej wypada używany HP8510p (Core 2 Duo T7100, HD2600 HDMI, 1GB RAM) no ale gdzie mu do KHLB2? widzę, że koledze dobry humor dziś dopisuje.

 

Dobra, już mniej więcej wiem co i jak, niepotrzebne są juz takie komentarze jak kolegi wyżej.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak... za 1200zł można mieć nowy laptop na 2 letniej gwarancji ze specyfikacją lepszą od tej. Wydajniejszym procesorem, porównywalnym układem graficznym i dużo dłuższym czasem pracy na baterii.

 

Biorąc pod uwagę licencję na Windę 7, niezły stan sprzętu (z tego co piszesz) i nieco wyeksplatowaną baterię na więcej niż 7-7,5 stówy bym nie liczył. 

 

Za 550-600zł przy odrobinie szczęścia dostaniesz Elitebooka 6930P z identycznym CPU i zintegrowaną grafiką X4500 (bez systemu), który Compala deklasuje jakością wykonania. 

Link to post
Share on other sites

To znaczy tak, za 1200zł nie kupię nowego laptopa o lepszej specyfikacji, tzn wydajniejszego, nie wiem co miałeś na myśli bo może się słabo orientujesz.

 

Za 1200zł to może by się coś znalazło z Pentium Dual Core B960 (Sandy Bridge),ale ten procesor jest raptem 5% max 10% wydajniejszy od P8600, żadna różnica. Poza tym za te kasę jest Intel HD Graphics a tu jest przepaść między ATI Mobility HD4650, która jest conajmniej 3x wydajniejsza. Inne rzeczy to 320GB dysk to też ma mój laptop i to 7200rpm, 4GB DDR3 również, matryca podświetlana LED też, o HDMI i innych rzeczach nie wspomnę. Te nowe za 1500zł nie mają praktycznie i nie oferują nic więcej.

 

No to gdzie jest ta lepsza specyfikacja?

 

A no jest. Różnicę w działaniu w systemie zauważyłem w nowym laptopie z Core i3 za 1500zł a w grach w laptopie za 1800-1900zł z dedykowaną kartą graficzną, no może za 1500zł z PDC i z słabą GT620M, ale to praktycznie żadnej różnicy w porównaiu do KHLB2. Intel HD 4000 również jest słabsza od Mobility HD4650, tak samo GT330M, GT420M itd. są słabsze, zwłaszcza na dobrych sterownikach (patrz sygnaturka). Poza tym nadal jest to sporo więcej niż 1200zł

 

Tak naprawdę, abym żauważył różnicę w praktyce, musiałbym kupić laptopa za nieco ponad 2000zł z mocnym i3 Ivy i dedykiem GPU, wszystko inne, czy to z i3 czy PDC i intel HD4000 jest bez sensu, gdy ma się laptopa o podobnej specyfikacji do mojego KHLB2. Tyle.

 

Tak więc za 1200zł mogę dostać nowego, ale ogólnie słabszego laptopa a płacę za to, że jest nowy, ma gwarancję i trzymającą baterię i nic więcej.

 

Tak mój Compal jest w bdb stanie, nad wykonanie cenię sobie funkcjonalność i działanie. Bateria trzyma 1h 20min a nawet dłużej, sprawdzałem jeszcze w programie AIDA64 i Wear Level  0%, wiec bateria niezniszczona, dlatego, że większość czasu leży sobie i jest ładowana raz na jakiś czas.

 

Ale wielkie dzięki za zainteresowanie, może się rozmyślę i nie będę sprzedawał bo to nie opłacalne. Jak ma ktoś dawać za niego 700zł to lepiej bym wyszedł sprzedając go na części. Szkoda go bo w zasadzie do wszystkiego jest wystarczający.

 

http://img441.imageshack.us/img441/199/mlkaqen.jpg

Edytowane przez Ironclad
Link to post
Share on other sites

Mobility HD 4650 jest porównywalny z Intel iGPU HD4000 i wyraźnie słabszy od grafik z AMD'owskich APU. O tych 1200zł nie napisałem z perspektywy zakupu, tylko z perspektywy sprzedaży i opłacalności zakupu Twojego sprzętu z punktu widzenia potencjalnego nabywcy.

 

Moim zdaniem nie opłaca Ci się tego laptopa sprzedawać, chyba że trafiłbyś na możliwość okazyjnego nabycia czegoś lepszego. 

Link to post
Share on other sites

Niestety Intel HD jest słabsza od Mobility HD4650, wiem co piszę i trochę się w tym orientuję. Dlaczego tak piszę? Bo miałem często kontakt z Intel HD4000 i porównanie, ostatnio na laptopie siostry i po prostu stwierdzam fakty, jest to słabsza grafika od Mobility HD4650. Poza tym Mobility HD4650 to pełnoprawna karta desktop, przemianowana na Mobility HD. Nie różni się niczym od tej ze stacjonarnych PC, no może niektóre wersje mają niższe takty i pamięć DDR2. U mnie jest DDR3 128bit i takty fabryczne 600/1600.

 

W 3Dmark06 Intel HD Graphics 4000 robi średnio ok 6000pkt a HD4650 7200pkt. W Vantage wyniki są podobne. O DX11 nie pisze bo jedna nie obsługuje a druga się nie nadaje. Co gier to różnica jest większa na korzyść Radeona. A dodam, że w tandemie z integrą intela jest mocniejszy procesor a niżeli P8600, więc nie taki cienki ten "Mobility" Radeon.

 

Również się zgadzam, że nie opłaca mi się go sprzedawać, tak jak napisałem, różnicę w praktyce odczułbym w laptopie z ok 2000zł a i tak nie była to różnica watra dopłaty tych 1200-1300zł. Jak już zmieniać to na coś z i5, 8GB i co najmniej GT640M. Póki co nic takiego nie planuje, myślałem, że sprzedam obecnego i kupię coś na przeczekanie, ale nie opłaca mi się to. Dzięki za zainteresowanie tematem.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Każdy Pentium z linii Sandy / Ivy od P8600 jest wydajniejszy i to jest minimum 5-10% w zależności od zastosowania do nawet 15-25%. Jest przy tym bardziej energooszczędny co w lapkach jest bardzo ważne. Nie staraj się tu na siłę udowadniać wyższości tego Compala bo jest to błędne.

 

Zapytałeś ile jest to warte, odpowiedziałem i tyle.

 

Zamykam, odpowiedź na pytanie została udzielona.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...